» »

Radeon 9100 in Call of Duty

Radeon 9100 in Call of Duty

xyz58 ::

Torej:

moj 9100 zajebava. Zelo.
Povzroča mi probleme pri več igrah: UT 2003, Postal 2, Bloodrayne, Chaser, THPS3, Call of Duty; če jih naštejem samo nekaj. Problem je vedno isti: čez nekaj časa igranja računalnik preprosto zamrzne in potrebno ga je resetirat. Zvok še nekaj časa teče, nate pa tudi on utihne.

Pred dnevom ali dvem pa sem formatiral in na novo namestil gonilnike, Cataclyst verzija 3.9. Upal sem, da se bo stanje sedaj spremenilo, saj sem za vzrok prejšnjim težavam pripisoval tudi ne popolnoma odstranjenih starejših gonilinikov itd.

No, do sedaj sem na tako "očiščenem" računalniku preizskusil le Postal 2 in Call of Duty.
Postal ne zamrzne več popolnoma, ampak se na časa samo ustavi, zaslon prikaže črnino in igra se vrne; možno je nadaljevat. Napredek, torej.

Call of Duty dela isto.
Ko se igra vrne, se prikaže okno, ki sprašuje ali hočem prijaviti delovanje VPU Recoverja Ati-ju.

Zamrznitve me je torej rešil VPU Recover. Hura.


Ampak ne bi se zadovoljil s tem... Kako naj prisilim grafično kartico, da neha s svojimi izpati?



Kot omenjeno: problema ne delajo vse igre, le naštete. Q3, Elite force 2, Max Payne 2 in še nekatere ne povzročajo težav.

Moj računalnik: P4 2,4, 512 mb ram, Radeon 9100 64 mb...


Za morebitne odgovore se vnaprej zahvaljujem.

MrX ::

Ko se igra vrne, se prikaže okno, ki sprašuje ali hočem prijaviti delovanje VPU Recoverja Ati-ju
za tole so krivi 3.9 driverji. probej z 3.7 ali 3.8.

drgač glede ostalih igrer je pa možno da se ti grafična pregreva. a maš kej lufta v kompu? dej probi stranice dol vzet, pa pol povej kako je.

Romčy ::

No pa sem mislu da sem edini. Popolnoma isto se dogaja meni na radeonu 9800pro 256mb (gigabyte) in mi gre tako na kurac da bom kar znoru. Daš za grafo karjolo dnarja potem pa take.Mislim da je problem v driverjih ker drugače res ne vem kaj bi blo. To z pregrevanjem ni možno ker imam vodno na čipu , po ramih pa piha vent. Škoda ker call of duty je res fina igra. Ko pridem do ene točke v igri mi zmrzne, potem mi pošlje frent en save od igre malo naprej in spet igram nekaj časa potem pa spet, recimo čez 20 minut. Če kdo ve rešitev se priporočam.

Mr.B ::

Uporabi v3.7. deluje BP. 3.8 je identična 3.9 saj odpravi samo bage kot so VPU recovery pregrevanje in nekaj podobnega. Nobenih Fix-o za igre.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Matri[X] ::

Treba je naložit driverje za chiptset (če še niso) in izklopit Fast Writes v SMARTGART (najdeš v control panelu od ATIja). Meni je delovalo.

VASkO ::

za call of duty in tocno ta problem obstaja hotfix, ki pa bo vkljucen v naslednjih 3.10 catalystih, ki pridejo kmalu

BaRtMaN ::

In točno zaradi takih težav marsikdo ni pristaš ATija.
(Imam GeForca 4.) :D

MrX ::

z omega3.9 dela brez problemov

VASkO ::

ja pismo no, spil je zunaj dober teden (dvomim, da ma kdo sploh original), ATI se je potrudil in zelo hitro izdal hotfix in potem mu to naj stejemo v slabo?

MrX ::

v slabo štejejo samo nlamia freeki :D

OChack ::

ja tale radeon 9100 se pregreva 120 na uro, gor ma 4ns ram kar bi pomenil minimalno delovanje na 250mhz (500ddr) sam ma zadeva zmajsano napetost na ramu tko de del ubogih 200 mhz, greje se [pa tok bl, ker vecji tok ulece, ker pac rabo tok k rabi, men se recimo u aquamarku zadeva tok segreje, da si opecem prste ce ih dam gor na ram, tko da en kurc to, probov bi orginal bios od atija dobit k je baje 250/250 core/mem in upam da je tm kej popravlena anpetost,
ce pa ve ksn kksno modifikacijo npetosti pomnilnika na tej grafikulji bi pa prosu za link
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

borcita ::

Jaz sem probal z omega 3.9 pa tudi ni delovalo.....
pa sem pri ATI-ju našel popravek gonilnikov za CoD, najdete pa gatukaj: www2.ati.com/drivers/wxp-w2k-cod-7-96-012324e.exe

Sedaj še ga samo instaliram, pa bomo videli........>:D

borcita ::

Inštaliral....probal....deluje!!!!!!:D

Japonski ::

Isti problem, pri catalystih 3.8 in 3.9 me vun vrze zaradi vpu recoverja, pri 3.6 pa spila COD prelepo blestece...

Ena najboljsih iger 8-)

Mr.B ::

Poglej novice !
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ŽirC ::

Mah tud ce so 3.9 verzija isto steka no ja sej pr men pr ET, en sam jajc, a kdo ve ke bi se dobil 3.7?


Lp, ZirC


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Call Of Duty (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1418881 (5221) mloncar
»

Crknil Radeon??

Oddelek: Strojna oprema
171522 (1243) Vlady
»

Ati radeon 9600 pro problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
5847 (779) ERGY
»

Catalyst 3.9 izšli

Oddelek: Novice / Grafične kartice
322366 (2366) Romčy

Več podobnih tem