» »

pomoc pri navijanju Radeon 9000 pro AIW

pomoc pri navijanju Radeon 9000 pro AIW

win64 ::

imam grafično kartico His Excalibur Radeon 9000 pro AIW(274.5,250)
GPU sem navil na 315Mhz, RAM pa na 299Mhz(Več sem prebral da ni mogoce). Pri vecji frekvenci GPU-ja mi VPU Recover javlja napako, da se graficna kartica ne odziva in da jo je zato obnovil(?).

Zanima me, kje je izvor te napake, in kako bi navil na vec, da ne bi javljalo te napake.

kajzer ::

Izklop VPU Recovery v Zaslon-Lastnosti-Nastavitve-Dodatno

win64 ::

tnx pomaga :D

win64 ::

Žal ne pomaga.
zdaj mi zaštopa računalnik in pri ponovnem zagonu napise da se je naprava nehala odzivati in zato povzročila nestabilnost sistema... res me zanima kje je hakeljc

kajzer ::

Katere driverje pa maš gor?

win64 ::

ATI CATALYST 4.3

boštjan ::

mogoče bi pomagalo boljše hlajenje

jest10 ::

no sej ta grafična se ne navija kaj več kot na 315MHz, za kaj več je potreben voltmod.
Bodi veseu, meni ge pri 9000pro ram iz 275 na samo 285MHz:(

Boki_ ::

Sošolcu (štrancar, win64 ve kdo) gre brez problema (ma pa uštimano hlajenje) na 362/292. Če bi voltmodal in dal kak prilagojen bios, bi šlo pomoje do nekje 385/315.
I'm back

jest10 ::

Uf. Polej ima pa edinstven primerek:D
Večina jih ne pride daleč čez 300MHz

win64 ::

ima kdo ksn link al nasvet kako se voltmoda mojo graficno?
in ksno resitev za hlajenje
kartica zgleda tako link link

Boki_ ::

Če ne boš menjal venta na GPU-ju ne boš pršo daleč. Štrancar ma gor enga od AMD-BOX mislim, ampak nima AIW. BTW danes sm dubu ASUS 9800XT, pa zgleda prou hard s tistima dvema ventoma, pa ogromnimi rebri.
I'm back

win64 ::

ni prostora za take resitve:(

Boki_ ::

Kljub temu, da je moja asuska tako hlajena, se greje. GPU ma 47°, RAM pa 42°. Bo treba eno hard vodno.
I'm back

win64 ::

ce ni resitve za hlajenje pa povejte ku jo skurit ne da bi se nehala odzivati. ker ce nastimam preveliko frekvenco mi samo sklopi graficno.

win64 ::

>:D MISLIM RESNO>:D

Mulh ::

Ja prkolp jo nekak na 220v pa je, nared en voltmod >:D

Boki_ ::

V tem je fora, k je ne sme tikat oz. nesme bit videno, da jo je obdeloval. Fukni mojga radeončka notr in mi prnesi ju3 9000 v šolo. V tork jo dobiš nazaj zagotovo skurjeno. Samtiste pine, preko katerih se napaja (če nima dodatnega napajanja zvežeš na HIGH VOLTAGE, kar tko, da medrežo in kartico daš dve žički in na 220V. Sampol ti sfuka šeAGP, ma saj maš zavarovan komp.
I'm back

win64 ::

sam problem je da nimam zamenjave za maticno. bom cel teden brez maticne pol?
a to prime tud ce ni v AGP rezi?

Mulh ::

Ja gdo jo bo pa delat spravu (prižgal) če ne matična?8-O

lp

jest10 ::

Malo se lahko tudi igraš s statično elektriko....

celada ::

ja men gre na 9000pro jedro in rami do 320 sam ker mam hlajenje v kurcu mi po 20min zacnejo artefakti skakat tko da jo mam na 310/310 pa laufa normaln sam moja ni aiw

The-B ::

Overclockanje 9000 pro

Evo...če kdo rab
8-)
lp

win64 ::

sm ze povedu da ima AIW manj prostora za hlajenje?
in mal me zanima tisto od staticne elektrike.

dwinxp ::

Jah pac nevem naredi si s kaksno volneno majico staticno eletriko :D alpa dej dol iz proca uni cooler pa jo zalaufi pomoje bi mogla crknt :))
cene probi povezat kje kaka dva konektorja na drugi strani procesorja s kakim izvijacem :) vmes ko grafa tiktaka njene zadnje minute :D

win64 ::

glede ventilatorcka: ce ga dam dol--> prevelika temperatura-->graficna se neha odzivat-->in mi jo sklopi do naslednjega vziga racunalnika:(

ta drugo je pa zanimiva ideja. povezem kontakte-->graficna crkne-->in dam kasn koscek kovine gor-->sledi so prikrite(kriva je malomarnost)-->popoln zlocin-->nova graficna>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radeon 9000

Oddelek: Navijanje
161360 (1101) jest10
»

Radeon 9000

Oddelek: Navijanje
391328 (1067) The B
»

Najbolj navite grafične kartice (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
675802 (4365) The B
»

Voltmod na R9000 pro

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91010 (913) _Dejan_
»

navijanje radeona9000pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
754566 (3783) c3R4R

Več podobnih tem