» »

Grozoviti problemi z Radeonom 9100

Grozoviti problemi z Radeonom 9100

NuclearSeaCow ::

Lep pozdrav!

Imam torej grozne probleme z mojo grafično kartico (Ati Radeon 9100): večina iger, oz. kar vse razen dveh ali treh mi med igranjem "zamrznejo"... S tem mislim, da se slika ustavi (zvok ponavadi igra dalje ali pa se trenutni zvočni efekt konstantno ponavlja). Sledi črni zaslon, nato pa vrže na namizje, kjer me čaka spročilo, da je moral posredovat VPU Recover. Tukaj lahko tudi izberem, ali bom sporočilo o napaki poslal prozivajalcu...

Problem je torej očitno v grafični kartici.
Uporabljam uradne gonilnike Cataclyst 4.6. Preizkusil sem že veliko gonilnikov, ampak čisto pri vseh so iste težave.

Če še naštejem nekaj iger, pri katerih se to dogaja: UT 2003 in 04, NOLF 2, Suffering, Bloodrayne, XIII, Chaser, Splinter Cell, Call of Duty...
Pri praktično skoraj vseh, ki sem jih igral na tem računlaniku, torej... Izjema sta morda le Max Payne 2 in Vice city...


Sicer razmišljam o nakupu nove kartice (ta je že očitno stara in prešibka za velikane tipa Doom 3 in Half Life 2), ampak to šele v prihodnjih mesecih. Zato bi rad uredil probleme s sedanjo kartico, še posebej glede na to, da razmišljam o novem Radeonu, za katerega me je strah, da bo delal iste probleme.


Kaj naj torej storim, da mi igre ne bodo neprestano "zmrzovale"?


Za morebitno pomoč se vnaprej zahvaljujem...




lp

Nuclear Sea Cow

makelele ::

Sam doživljam podobne probleme, sicer na 8500(isti čip in PCB kot 9100), vendar se pri meni kompletno obesi sistem in vidim samo statične vertikalne črte po celem ekranu. Hard reset sledi. Nobeni obstoječi driverji/flashanje na 9100/znižanje clocka ne pomagajo. Problem sem "rešil" tako, da pri problematičnih igrah ali izklopim ali poenostavim pixel shaderje (npr: generals.exe -noshaders).

DarwiN ::

nekaj takega bo tule v igri ja..Te stare grafe ne znajo tako dobro izrisovat te tanove igre in imajo več kot le probleme z temi novimi game enginami.
Probajta z driverji starimi več kot leto dni.., pa vse detajle na LOW ,ter vse bombončke izklopit!
NuclearSeaCow tebi pa se potem če to ne bo pomagalo očitno grafična pregreva..Probaj odvit pod njeno privzeto frekvenco, ali/in pa poskrbet za boljšo ventilacijo ohišja ali grafe same !
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DjTonic ::

Kaj naj torej storim, da mi igre ne bodo neprestano "zmrzovale"?


Daj roko na PCB in povej, če je zadnja stran GPU-ja vroča. To je v teh poletnih mesecih velik problem pri nekaterih mašinah.

Glede iger pa še 8500 oziroma 9100 ni tako šibak, saj še vedno lahko uspešno poganja večino iger. Jaz sem zdaj dva dni imel not 8500 in je UT2004 delal povsem solidno. Seveda brez AA ter AF, kot na 9800XT.

NuclearSeaCow ::

Ok, hvala za odgovore...

Torej bi naj pomagalo, če v igrah izklopim vse naprednejše funkcije? Bom poskušal...

Sicer pa sem v računalniških zadevah klorofilno zelen in se zaradi tega ne nameravam ukvarjat z odvijanjem in podobnimi dejavnostmi oz. bi pri njih potreboval izdatno pomoč.

Dobro, še eno vprašanje: če bi se torej odločil za nakup novejše kartice, takih problemov ne bi imel?
Je možno, da bi tudi nova kartica tipa Radeon 9800 (to namreč nameravam kupit) povzročala iste (ali podobne) težave?
Predvidevam, da imajo novejše kartice na sebi dovolj dobre hladilne naprave, da mi ne bo treba posebej skrbet še za hlajenje...


aja, še to- če je res kriva starost in nezmožnost kartice kot take, zakaj je potem to zmrzovanje tako redek pojav? Pričakoval bi, da bi se jezni uporabniki Radeonov penili po vseh možnih forumih...

delfinus ::

aja, še to- če je res kriva starost in nezmožnost kartice kot take, zakaj je potem to zmrzovanje tako redek pojav? Pričakoval bi, da bi se jezni uporabniki Radeonov penili po vseh možnih forumih...

Sem odigral 5 navedenih spilov na radeonu 8500 s katerimi ti navajas, da imas probleme na 9100. Kartica je zmozna poganjati vse te spile brez problemov. Podpora je pac samo za DX8 in ne DX9 kot jo imajo novejse s to podporo. Zakaj ti zmrzujer v spilih ni nujno, da je povezano samo s kartico. Lahko je tudi okravjen ram modul ali pa izdihajoci napajalnik. Preveri se to dvoje preden bos zamenjeval kakrsnokoli komponento. Dobro bi bili to graficno kartico stestirati v drugi masini pa bi videl pri cem si.

lp, D.

ricola78 ::

Jst imam tudi radeona 9100 (sapphire) in načeloma nimam nobenih problemov s poganjanjem vseh novejših naslovov. Imel sem problem z Pro Race Driverjem, ki sem ga kasneje odpravil (ene shaderje je bilo treba v špilo spremenit). Ima pa tudi prijatelj podoben problem. Mislim da je včasih malo odvisno katere firme je grafična in lahko uporabijo kakšen neustrezen kos, in grafična ne deluje potem 100% v vseh pogojih. Prijatelj je imel podobne probleme in je reku da se mu je en od ramov na grafični izredno grel, mu sicer ni zmznu računalnik, ker je imel vklopljen VPU recovery.
Teževo je rešil z nakupom nove grafične :) (9800).

Poskusi mogoče odvit frekvence procesorja in rama. (npr z ATI tool) Ali pa poglej na kakšnem drugem forumu npr na www.rage3d.com

LP Rad

NuclearSeaCow ::

ok, inštaliral sem nove Omega gonlinike in izklopil fast write (sem dobil namig, da naj bi to pomagalo).

Ni pa to kaj prida pomagalo....


Sem pa ugotovil, da Bloodrayne, ki je do sedaj od vseh iger najbolj redno zmrzoval, deluje brez problema, če ga poganjam v OpenGL načinu...
Torej problem ni v hardveru... Ali se motim?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Call of Duty2 in žalost od ati9100

Oddelek: Igre
131199 (1060) Mirč
»

Radeon 9100 in Call of Duty

Oddelek: Igre
151342 (1014) ŽirC
»

Igra (halo) mi resetira računalnik!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131047 (880) sk8er
»

Sapphire RADEON 9000 Pro in 9100 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
884378 (3005) Oblivion
»

RADEON 8500 => 9100 flash => USPEH!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492415 (1632) Zheegec

Več podobnih tem