» »

Impedanca

Impedanca

STASI ::

Mi lahko pove nekdo kako preverim ce ima moj mikrofon ustrezno impedanco?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

BluPhenix ::

Ponavadi piše na mikrofonu, v navodilih, zakaj pa to rabiš?

Lahko tudi zmeriš z enim ohm metrom, ampak ni čisto ta pravo.

STASI ::

V messengerju uporabljam mikrofon za pogovor. Mi je d ene pol leta nazaj delal zdej mi pa ne dela. Sem probal nov mikorfon pa nič. potem pa pošljem na Jae mail, da mi na zvočni ne dela vhod za mikrofon(PC je še v garanciji). In pošlje mi mejl da mogoče moj mic nima ustrezne impedence.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Bass0 ::

Poskusi z ušesi :D: poženi Nadzornik glasnosti, pojdi pod Orodja -> Možnosti, izberi Snemanje in označi mikrofon kot izbran vir snemanja, klikni OK. Nato še enkrat Orodja -> Možnosti, Predvajanje (preveri, ali je na seznamu virov vključen tudi mikrofon), klikni OK. Še enkrat preveri, ali ni mikrofon na Mute. Spuščaj zvoke po lastni izbiri v mikrofon in preveri, ali se lahko slišiš.

(Slovenske nazive za menije in ukaze sem si izmislil na pamet, tako da ne me držat popolnoma za besedo.)

Če ima kdo od tvojih kolegov programček Skype (www.skype.com), ga priporočam. Pogovor je neprimerno boljši kot v Mesožderju.

BluPhenix ::

Če ti je pred pol leta delal bi ti moral tudi sedaj. Če je računalniški mikrofon mora delati, pa tudi če ni dela.

Poglej če nimaš v mešalki zaprte glasnosti za mikrofon (dvoklik na mali zvočnik v desni strani taskbarja), ker jaz ga imam recimo po defaultu na mute.
Če mikrofona ne najdeš v mešalki klikni oprions>properties in med močnostmi obkljukaj mikrofon.

Dr Evil ::

To z impedanco je en velik neargument.Microphone ti mora delat pa čemaš impedanco enako impedanci slušalk.Jaz včasih kr te uporabim za mikrofon.

BluPhenix ::

Dr Evil sej tudi različne slušalke imajo različno impedanco.

Impedanca ima veze, če ni prava vhod ne dela pravilno (dobi preveč ali premalo signala).

Tihi-s ::

Probaj priklopit na mic vhod slušalke, če dela je tvoj mikrofon šel po gobe. Pa probaj se še malo poigrat z tistih +/- 20dB pri nastavitvah mikrofona(volume).
BluPhenix : Res je da je impedanca pomembana venda zvočna ni tako občutljiva, da ne bi mogel sprobati. Mu bo pač delalo bolj potiho ali naglas, zato nastaviš tistih 20db in še kaj. Meni normalno dela z 4-imi vrstami slušalk različnih impedanc.

BluPhenix ::

Pa kaj sem jaz napisal da ne dela al da ne dela pravilno?

Ja seveda dela, lahko se tudi igraš z 20 dB vendar s tem povečuješ tudi šum. Sej dela, samo ne tako kot bi moglo!

Dr Evil ::

BluPhenix,a mi verjameš,da sem mislil ravno tak kot ti?:D

Tihi-s ::

Vprašanje je bilo kako preveriti, če dela in ali je lahko razlog napačna impedanca :\
Drugače se pa strinjam da ne dela tako kot bi moralo, če impedanca ni prilagojena.

Bass0 ::

Kaj zdaj, a dela al ne dela? Toliko da vemo, da nismo zaman svetovali. ;)

STASI ::

Ne dela.:'(
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupil Slušalke - Razočaran ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
302981 (2235) shadeX
»

Kako nastaviti mikrofon?

Oddelek: Pomoč in nasveti
124145 (3998) roli
»

Profesionalno stereo snemanje kako?

Oddelek: Zvok in slika
202942 (2498) nokia6310
»

Vpliv 3D zvoka na izrisovanje slik (FPS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
598134 (6929) matjash
»

Klepetajte preko interneta bolj kvalitetno kot preko telefona! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
848561 (5112) Gandalfar

Več podobnih tem