» »

Kupujem nov monitor 22" CRT, katerega priporočate?

Kupujem nov monitor 22" CRT, katerega priporočate?

ZLOky ::

Resno brez heca. Rišem v AutoCADu.

V mislih imam Philips 202P 155kSIT (130kHz Vert. f.)

Kaj Vi pravite?

DJroky ::

tažko je tu reči ampak naj ti povem kar sem zvedel ko sem ga kupoval:
philips 202P - po mojih informacijah ima ta monitor nenormalno veliko reklamacij

sigurno je zmagovalec v tem razredu samsung 1200 ampak so ga prenehali izdelovati in ga je skoraj nemogoče več dobiti. če ga kje zvohaš ne premišljuj in ga takoj vzami.
ena izmed opcij pa je tudi iiyama, ki ima zelo dobre monitorje višjega ranga.

potem pa se že skoraj zadeve ustavijo kar se tiče izbire. izbira pa je vendarle tvoja.

lp

MI_KO ::

Men se Iiyama zlo dopade, predvsem zaradi nenormalno visokega osveževanja in tudi nizkih cen napram kvaliteto.

Drugač pa 19" LCD. Baje, da so dans že kr kul lcd-ji in ni večjih težav pri autocadu.

glinik ::

Daleč najbolša 22" je:

Mitsubishi Diamond Pro 2060u

Test (za dokaz):

http://www.tomshardware.com/display/200... :D :D :D Ni pa poceni!!!

Lp

TribesMan ::

Ali pa Samsung 1200NF, ki je ubistvu kopija Mitsubishija... katodna cev je enaka. Cena pa je bolj ugodna.

DJroky: 1200NF se da brez težav kupiti v BOFu, kolikor vem jih je še ne 5 na zalogi...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

IMHO Mitchubishi ali Eizo. Ampak, tole bo drago.
Your focus determines your reallity

Matwic ::

Ta nova posiljka samsungov je preprosto recena zanic. Doma sem imel ze dva Samsung 959 NF, obadva sta imela probelme (prvi: bliskanje vsakih nekaj sekund, drugi: crte navzdol pri obeh robih monitorja in tanka modra crta na vrhu in ob eni strani monitorja). Potem sem sel v Bing-Bang in mi je prodajalec malo razkazal en 959 NF imel je spet probleme, grem v BOF (tukaj je bila slika naravnost ogabna in se nikakor ni dala polepsati z nastavitvami -ne ni bilo to, da je bilo prikljucenih vec monitorjev na en racunalnik) spet enaki problemi in zacuda se ljudje sploh ne pritozujejo.

No sej ce nisi prevec natancen (samo glede na to, da si oblikovalec v AutoCADu bi rekel, da si natancen), potem te tudi te napake pri Samsungih nebi motile, drugace pa roke stran.

Izredno dobri monitorji so Mitsubishijevi, samo so tudi izredno dragi.

Nekako dober kompromis med ceno in kakovostjo so Iiyama monitorji

JustVi ::

Odlični monitorji so bili tudi Samsungovi. Samo očitno so danes njihove cene že prenizke in se to že pozna na kvaliteti.

toliko, da še počistijo skladišča in preusmerijo resurse na LCD-je, s katerimi želijo ohraniti mesto, ki ga trenutno zasedajo.

JustVi ::

ni rečeno, da se ne bi dalo dobit še soliden izdelek, sam mogoče rabiš mal več sreče. Ta faktor bi celo lahko izklučil, če bi lahko monitor pred nakupom stestiral. Kar v večini primerov na žalos ni možno.

:)

ZLOky ::

Če cekini ne bi bili prevelik problem, potem bi SONYja ali pa NEC/MITSUBISHIja. Tako pa moram malo cenejše variante izbrati.

Po specifikacijah in ceni sodijo Samsung 1200NF(110kHz v.f.), Iiyama VMP 513 (110kHz v.f.) in Philips 202P(!!!130kHz v.f.!!!) v isti razred, s tem da je Philips po specifikacijah najboljši od teh treh. Ti so med 135kSIT in 155kSIT.

Za odtenek boljši je Iiyama VMP514 (142kHz v.f.), ki stane pribl. 175kSIT.

Malo me pa vleče na 19" LCDje (samsung, Iiyama) okoli 180kSIT. LCDji imajo pa itak svojo temo tu na Slo-tehu, tako da o tem nebi preveč.

Zanima me edino, čigavo katodno cev ima Philips (baje sami izdelujejo tudi katodne cevi ?!?)

TribesMan ::

Philips kokr jest vem sam izdeluje katodne cevi. Samsung ma Mitshubishijeve, iiyama pa men se zdi prav tako.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

VASkO ::

kolega prodaja iiyamo 22" VisionMaster PRO pa mi tozi, da je ne more prodat, k nobenega ne zanima

te zanima?

boštjan ::

vasko,ZS mu pošlji

glinik ::

Dečki, jaz imam zdaj kakšen mesec 19" Philipsa 109P (njihov najbolši model).

Opažam, da je celotna desna polovica v rahli megli.Na sredi ekrane se pa vidi nekakšna mreža.Vidna je skoraj tako, kot sta vidni tisti dve horizontalni črti!!!;( Na belem ozadju pa se še posej to opazi.;( ;(

Malo me mika, da bi nabavil Mitsubishija 93SB.Zdaj pa je finta, ali bi mi Philipsa vzeli v račun???Doplačat bi moral ca. 10k sit.

Je vredno, kaj pa vem?Moral bi ga videt.

Mitsubishi 930SB je sigurno najbolša 19" na svetu, samo kaj če stane 130k sit.

Bol ko greš v podrobnosti, na več problemov naletiš. ;(

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

ZLOky ::

Vasko, poslji mi telefonsko ali pa email in ime kolega, ki prodava monitor Iiyama VMP 22". TNX

glinik ::

Si lasti kdo na slo-techu Mitsubishijev monitor?

Je že imel kdo možnost ogleda omenjenega monitorja?

To me zelo zanima.

Lp

swar ::

Vsak hardcore racunalnicar ti bo svetoval Mitsubishi(tudi jaz :D ),sam ker so mitsubishiji dragi mas se cenejso alternativo IIyamo,ki uporablja njihove diamondtron monitorje,sam imam eno staro 17" pa 17" sonya pa se sony pokaka po kvaliteti slike da cene ne omenjam.Philipsi so pa za moje pojme bolj za home (l)userje!

glinik ::

Ja Philips me je zelo razočaral.

Katerego je pol bolše kupit:

-Mitsubishi DiamondPlus 93SB 19" za 92k sit ali
- IIYAMA monitor Vision Master PRO 454 19" za 110k sit

Mislim, da bi morala IIYAMA imeti prednost.

Kako nas nategujejo, v Nemčiji pride omenjeni Mitsubishi 310 EUR.Kaj pa tukaj ... ;(

Lp

Matwic ::

Kaksna je kaj razlika med Mitsubishi DiamondPro 930SB in pa Mitsubishi DiamondPlus 93SB?

In v primerjavi Samsung 1200NF in Mitsubishi DiamondPro 930SB, kateri je po vasem mnenju boljsi nakup (cena je enaka. In je 130.000 SIT)?

Po zelo slabih izkusnjah z Samsungom 959NF (po vecurnem skakanju po trgovinah in pogovori s trgovci sem ugotovil, da je celotna posiljka zanic), sem se odlocil, da bom kupil en zelo dober monitor in zgornja dva sta moja finalista, tako, da bi vas poprosil za vase izkusnje z njima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matwic ()

Mercier ::

Nič slabega ne morem reč čez Samsung 1200NF. Pa še pisarno greje. :D

glinik ::

Samsung 1200NF je 21 al 22".Mitsubishi DiamondPro 930SB je 19"

Ta Mitsubishi je ziher najbolša 19" na planetu (vsaj mislim).Že ta podatek te vrže na rit:Priporočena ločljivost je 1600X1200 na 85 Hz in to na 19" !!!!!!!!!!! NORO

Za Samsunga pa ne morem kaj več rečt.V glavnem, moj Philips 109P 19" ima tudi napake.Ko bom imel čas, ga bom menjal pri PChandu.Te zadnje serije so očitno vse v k....;(

Če mi ne bodo zamenjali za en 100% izpraven monitor, bom zahteval denar nazaj.V avstriji in Nemčiji so Mitsubishiji za đabe, proti našim cenam.

Na koncu se pač vidi, da za kvaliteto debelo plačaš.Tako kot pri avdiu, tukaj pa imam ogromno izkušenj.

Lp

krucymucy ::

na 19" se uporablja resolucijo 1280*1024, ce ne he ze vse premajhno ...

glinik ::

Si prepričan

Tu kaže Mitsubishi DiamondPro 930SB svojo premoč.

Monitor mora bit zelo, zelo kvaliteten da podajo priporočeno kvaliteto 1600X1200 85Hz.

Ali se mogoče samo hvalijo

Dokler ga ne vidiš, ne moreš nič rečt.[]

Čuje se lepo 19 in 1600X1200 85Hz [D]

Lp

koyotee ::

a o ksni iiyami pa nisi razmišlu?:\
npr Vision Master Pro 513 22" iiyama
glinik: iiyamina 19" -ka Vision Master Pro 454 je dost bols! iiyama
check it out pri 1600x1200 mas 104Hz!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

[SkA] ::

glink.. nevem no. Moj samsung (900NF, trinitron) je tudi sposoben 1600x1200 pri 85Hz, pa je na žalost malenkost premajhno vse - oči trpijo.

JustVi ::

no, si me prehitu..dobesedno :D

glinik ::

[SkA]:

Se absolutno strinjam s tabo.Kaj pa če je tako kvalitetna slika, da je resolucija 1600X1200 uporabna?

Moral bi ga videt, po teh podatkih mora imet noro sliko.

Lp

JustVi ::

Pet min. sem se zamudu, da sem sliko spedenu v detajle in ugotovil, da dela brez napake.

glinik ::

Zdaj ko pišem imam 1600X1200 85Hz, na Philipsu 109P.

Pa bom rekel, če bi se človek navadil bo to znalo delovat.Rahlo pa je megleno, ja.

Res bi rad videl tega hudega Mitsubishija.

Lp

JustVi ::

120 dpi, velike ikone... in je še vse premajhno

lahko pošlem nastavitve za namizje, če te zanima

JustVi ::

oz. scren

glinik ::

Ja poznam to nastavitev win, samo potem so take grde črke. (vsaj meni)

Lp

JustVi ::

tud Matrox bo potem obvezen..drugače ne bo od tega nič, ostrina itd.

glinik ::

Hm, Matroxov ne poznam.Sem pa slišal, da imalo super sliko.

Imam pa Radeona 8500LE.

Z Geforcom bi bilo še slabše.:D

Lp

[SkA] ::

glink..sej ne da je megleno. Jaz imam čisto lepo in ostro sliko. Problem je pač v velikosti. Če povečam fonte povsod je uredu.
Pač.. 19" je 19". Če bi bilo to 21" bi vsi tisti fonti ravno prav veliki izgledali.

Glede Matrox-a, me je pa vedno matral ferbec... osebno sem samo za enim računalnikom z matrox grafično sedel (Compaq grafična postaja, G550 32MB DDR), pa ne morem rečt da je bla slika tolk bolj fantastična kot na moji mašini. (da ne bo kdo narobe tale stavek razumel, resno me zanima čemu taka norija čez njih, ne da pravim da se ne splača kupovat - očitno se če se še prodaja :D )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

ONYXman ::

KUPI LCD 19" !!!! Priješ poceni skoz pa še boljši za oči so in še dost majn prostora zavzamejo. Ker hmmm 22" je kar velika kišta:))

morphling1 ::

22" sploh ni toliko daljši kot 19" mogoče kakih 5 cm, vsaj kar se tiče Samsungov, Iiyam in Mitsubishijev. Je pa res da 1600*1200 na 19" enostavno ni preveč uporabno za normalno delo, pa tudi če imaš super grafično. Grafična in dober kabel pa je pri CRTjih še kako pomemben za dobro sliko, dosti bolj kot pri LCDjih.
Kar se pa tiče slike je bilo že povedano Mitsubishi je razred zase (Sony Trinitron je tudi špica) potem bi rekel da sledi Iiyama in nato Samsung. Zdaj razlike niso ogromne, ker gre v vseh primerih za profi monitorje in imajo v bistvu vsi Diamondtron katodno cev. Vseeno pa sem videl razliko predvsem na črni barvi kjer je bila pri Mitsubishiju res črna, pri Iiyamo in Samsungu pa malo bolj siva.
Na vsak način si dodobra oglej prav tisti model, ki ga misliš vzeti, najbolje da prineseš s seboj svoj računalnik in si ogledaš sliko na programih, ki jih misliš uporabljat, ker glede na to da iščeš 22" si predstavljam, da se ukvarjaš s DTPjem ali CAD/CAM programovjem.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

whatson ::

mam 22" 1200NF.

Se je blo treba navadit malce nanj, saj ze mi je zdel osrednji del malce moten. Ampak je odvisno od navade.

Zdaj pa priporocam nakup.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

glinik ::

morphling1:

Hvala ti.Kateri model si pa videl?

Hvala bogu, vsaj en ki je videl Mitsubishija v akciji.

Madona, vedno bol me mika ta Mitsubishi.:8)

Lp

kuglvinkl ::

Mene tudi. 2×. >:D
Your focus determines your reallity

glinik ::

kuglvinkl:

Bova dala vsak polovico, pa ga bova imela vsak po teden dni.:D :)) :)

Lp

kuglvinkl ::

Hja, jaz rabim dva. Za eno mašino. ;)
Your focus determines your reallity

glinik ::

OOOOOOOOO, ti si pa privoščiš.:D

Lp

Matwic ::

Toraj je Mitsubishi DiamondPro 930SB boljsa izbira kot Samsung 1200NF, ce hocem brezpogojno kvaliteto?

Trenutna je ta MItsobishi na voljo za 130.000 SIT na http://www.enaa.com/.

glinik ::

Jaz mislim, da je Mitsubishi kar dosti bolši od Samsunga.(predvidevam :D )

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 19-inch monitor kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
191814 (1489) iso2000
»

kateri 19' crt monitor

Oddelek: Kaj kupiti
341926 (1447) Matev
»

Dober CRT (Trini/Diamond -tron) ali LCD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565273 (4332) iso2000
»

LCD ali CRT pri ločjivosti 1600x1200

Oddelek: Kaj kupiti
282381 (1942) Brane2
»

Kupujem nov 19" CRT monitor (visji razred) - potrebujem vasa priporocila

Oddelek: Kaj kupiti
392444 (1743) glinik

Več podobnih tem