» »

Kaj mislite o teh 19" CRT monitorjih?

Kaj mislite o teh 19" CRT monitorjih?

Voyager ::

Nameravam kupiti 19" monitor. V "ožji" izbor bi mogoče uvrstil monitorje:

1. IIYAMA Vision Master Pro 454
2. Mitshubisi Diamond Plus 93 SB
3. LG Flatron F900P

Ce imate kateregakoli od teh treh monitorjev, bi prosil da napisete par besed o njem (ocena kvalitete). Bi svetovali ali odsvetovali nakup, katere so pomankljivosti, prednosti...

Se najbolj me zanima 1 moznost, torej monitor od IIYAME. Se najbolj so zazeljena mnenja in ocene tistih ki ta monitor imajo ali pa so ga podrobno stestirali.

Mimogrede ali kdo ve kje je kaksna trgovina v Ljubljani ki bi imela vsaj nekaj primerkov 19" monitorjov za pogledat. Ker do sedaj kar sem videl je bolj slabo, trgovine imajo po en 19" monitor ce sploh.

Hvala

MI_KO ::

Ostalih dveh sicer še nisem videl (live), Iiyama pa je moj osebni favorit.
Ni ga niti 21-22" monitorja (mogoče že je, samo jaz ne vem zanj) ki bi bil sposoben takega osveževanja - 130khz. Razen IIyame 22" seveda! To pomeni, da boš pri 1280-1024 gledal kar 120 slikic (namesto 85, kar zmorejo poceni 19")

Če sem prav čul imata Iiyama in Micka isto katodno cev.

So pa vsi trije odlični monitorji, na koncu tudi delno odloča cena!

Dead_Eye ::

imam LG 915ft+ in se ful zadovoljen. monitor podpira 1600x1200@85Hz - več kot 85 pa itak ni takšne razlike.

glede cene pa se itak ne moreta primerjat z LG.

btw - si kej razmišljal o samsungu 959NF - za okoli 85k je ful dober monitor...



glede trgovin smo v slo bolj bogi - sploh ne vem če sem kje vidu kak 19" monitor razstavljen in da bi delal(bil prižgan)...:D
The one and only

Zheegec ::

120Hz je že kar preveč - kar neopzna razlika, čeprav pa razlika je.Imam na 1152*864 100Hz ker pač grafa ne podpira 120Hz. Na1600*1200 imam pa 85Hz, več je pa za 19" monitor itaq brezveze. Imam pa Samsung 959NF, ki je super monitor, sploh pa za 85K.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

tito_si ::

Samsunga 959 NF dobiš na www.enaa.si za 83.000 sit. To je po mojih preverjanjih najceneje v slo. Če kdo ve še za cenejšo varianto naj pove, ker nameravam ta monitor kupiti enkrat naslednji teden. Baje je pa to ful dober monitor. Meni sicer ni ravno všeč velikost pike (0.24), ampak bomo videli.

Zheegec ::

Mislim da ni nikjer ceneje, ker sem ga nedolgo nazaj kupil pa sem gledal po netu. Drugače je pa super monitor, tiste 0,24 pa tudi ni ravno problem na višjih resolucijah (1200*9xx)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

tito_si ::

Alien povej ali je pametno pri tej firmi kupovati, mislim na garancijo, ker mislim tam kupiti še grafično kartico.

Zheegec ::

Ne vem, sem samo monitor kupil, z garancijo ni problema -> 3 leta.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup monitorja - kterega?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
514489 (3826) Zico
»

monitor 19'' CRT: katerega in kje

Oddelek: Kaj kupiti
312108 (1681) Zheegec
»

kakšna resolucija in razdalja 19" monitorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
352264 (1669) Nutcracker
»

Izbira med 19-palčniki

Oddelek: Kaj kupiti
183340 (2495) dexterboy
»

19" monitorji

Oddelek: Kaj kupiti
161804 (1191) ThARippA

Več podobnih tem