» »

FRI in fizika

FRI in fizika

leinad ::

Torej zanima me ali je na FRIju dosti fizike? Pa koliko je težja v primerjavi s gimnazijsko?
Ali je tudi razdeljena podobno kot v gimnaziji- tlak, svetloba, zvok, štrom itd. ?

mastakilla ::

na FRI-ju je v prvem in drugem semestru fizika.
v prvem je 4 ur predavanj in 3 ure vaj
v drugem pa 3 ure predavanj in 2 ure vaj.
v primerjavi z gimnazijsko fiziko je malo tezja, samo ni pa pretezka.
predavatelj razlaga po poglavjih in tudi na vajah delas tako.
vendar se bos veliko vec naucil, ce bos redno hodil na vaje, ki jih vodi asistent (ne pa predavatelj, ker prevec utruja z odvodi :))
lp
KoRnolio

Sergio ::

Za razliko od mastakillarja menim, da so vaje od profesorja za par razredov kvalitetnejse od vaj asistenta. :)

Sicer pa ja, fizika je lahka, malo vec od maturitetnega nivoja, predavatelj je zakon, atendenca na predavanjih neobvezna, atendenca na vajah obvezna za to, da bos speljal kolokvije s povprecjem nad 75% in se izognil ustnemu izpitu.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

nodrim ::

meni se fizika na FRI-ju ni zdela nič kaj težja od gimnazijske ..

je pa res, da sem slišal od sošolcev, da se je nekaterim zdela težja .. tak da je zgleda čist odvisno od profesorja, ki si ga imel v gimnaziji ...

jst na FRI-ju nism zvedel glede fizika popolnoma nič novega .. kvečjemu manj .. na FRI-ju smo se ustavli že pri optiki, elektrike niti povohal nismo ... kaj šele atomike .. (vse to pa smo veselo reševali v gimnaziji :D )

leinad ::

Sergio mogoče butasto vprašanje, ampak vseeno, a potemtakem se s kolokviji lahko izogneš samo ustnemu delu, pisnemu se nikakor ne gre? Kako pa zgledajo tile kolokviji?

Pa ta fizika je na kakšen način konkretno povezana s računalništvom?

nodrim ::

ko sm jo jst delal je bla čist normalna splošna fizika - kot v gimnaziji ...

s kolokviji se pa nisem rešil ustnega ampak pisnega dela .. pisni je itak isti kot kolokviji, če ne lažji .. na ustnem je pa bolj, če znaš, ker je profesor včasih take volje, da morš res vse znat ...

a še uči fiziko Osredkar ??

nomad ::

Lp.

Pred leti je veljalo, da so na kolokvijih naloge, ki jih je reseval asistent Ambrozic na vajah. Osredkar je na vajah postavljal naloge iz vsakodnevnega zivljenja. Tako so bile Osredkarjeve vaje zelo zanimive in poucne, Ambroziceve pa dobra priprava za kolokvije. Veljalo je tudi, da ti je brez ustnega zagovora vpisal 10/10, ce si dovolj dobro pisal kolokvije.


Srecno, jZ

Gundolf ::

Ja fizika je zakon na FRI. Lahka, zanimiva, zelo dober predavatelj. Mogoče se od gimnazijske razlikuje v tem, da je veliko formul izpeljanih z odvodi in integrali.

Glede izpita pa tako: Če narediš kolokvije (ki se pišejo med letom in so tako enostavni da verjeti ne moreš) z vsaj 50%, potem ti nadomestijo pisni izpit. Če jih narediš z vsaj 75%, potem pa tudi nimaš ustnega - dobiš recimo oceno 8/8 za 75% (jaz sem imel točno 75% :D).

Povezave z računalništvom ni.

Tilen ::

A je isto na FERI-ju MB? >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

leinad ::

Kolikor sem na uradni strani od FRIja zasledil, je fizika samo v 1. letniku, drži? Angleščine v prvem letniku še ni?

Pa pri tistem predmetniku sem tudi opazil, da se športna začne komaj v 2.letniku?8-O
Ali sem zabluzil? Slišal sem, da se baje, da tudi komot prešvercat, da si recimo na več urah športne kot bi naj bil?

Na tej strani kjer je predmetnik tudi pišeta dva različna "programa" UNI RI(rač. in inf sklepam) in še UNI RAMA, pa imata kar nekoliko različen predmetnik? Kaj pomeni ta RAMA pa kje se razlikuje od prvega?

V tamkajšnjem pravilniku pravtako piše, da imajo po drugem letniku prednost pri izbiranju smeri študentje s boljšimi ocenami in da te lahko razporedijo na kakšno drugo smer, če je že tvoja željena napolnjena. A je v praksi recimo programiranje kdaj že bilo prenapolnjeno in so koga preusmerili na kakšno drugo smer?

Upam, da ni preveč vprašanj;)

Gundolf ::

Jaz bom sicer ovoril po starem programu ampak kakor si ti zasledil očitno ni sprememb. Fizika je samo v enem letniku (prvem), angleščina mislim da le en semester (v drugem letniku), na telovadbo komot hodiš kolikor hočeš.

Računalništvo in informatika je naziv vseh programov, ki se izvajajo na FRI. Če sta programa dva potem sta to UNIverzitetni in VISokošolski (ampak res ne vem kako je s tem po novem).

Na UNI se smer izbere na koncu drugega letnika in prednost imajo tisti, ki niso ponavljali oz. imajo narejenih več izpitov, mislim pa da ocen res ne gledajo. Ponavadi sta prepolna programiranje in še posebej informatika, tako da če se ne potrudiš odletiš na strojno opremo.

leinad ::

Tnx za hiter odgovor.
Zanima me še le kakšna je razlika med novim 4 letnim in starim 5 letnim študijem?

Gundolf ::

Zdaj je manj predmetov;)

grim_ ::

verjetno je RAMA interdisciplinarni študij na FRI (računalništvo) in FMF (matematika)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: grim_ ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FRI (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7113973 (5515) PH03N1X
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146525 (34045) awy
»

Kako izgleda študij?

Oddelek: Šola
337199 (5838) Gandalfar
»

Elektrotehnika faks

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
123539 (3251) pitagora
»

Vprašanje o FRI-ju (fakulteta za rač. in inf.) !!!

Oddelek: Loža
222786 (2529) whatson

Več podobnih tem