» »

Pipin odprti termin: Linux na access pointih in xboxu

Pipin odprti termin: Linux na access pointih in xboxu

Slo-Tech - Ta torek, 15. marca ob 19.00 se je v Pipinem odprtem terminu zgodila zamenjava. Na sporedu ne bo predavanja o urejevalniku Vi, temveč bo predaval Jens Kühnel.

Jens je verjetno najbolj znan po tem, da poseduje uradne licence za učenje tako Microsoft kot Red Hat in SuSe rešitev. V prostem času pa se ukvarja z marsičem drugim, je tudi eden od notarjev Thawte.

V torek bo tako v Pipinem odprtem terminu predstavil dve temi: Linux na usmerjevalnikih domačih brezžičnih omrežij (predvsem WiFi dostopne točke podjetij Linksys, D-Link, ipd) ter Linux na konzoli XBox. Predavanji bosta potekali v angleškem jeziku, zato tudi napovedi v angleščini.

Linux on SoHo routers: Many people who install DSL-WLAN-Routers have no knowledge, that the routers they have actually come with Linux OS preinstalled. I will show you how you can install your own Linux on a Linksys router.
Many routers enable you to additionally add one or two serial ports. In the presentation I will show you what you need and what has to be done to achieve that. I will also show some info about Asus and D-Link routers.


Linux on XBox: What Micro$osft displays as a game console is actually an Full blown PC, that only waits to be free from the Matrix. Also now 733MHz P3-Celeron with 64MB of RAM is no longer a "top of the line". So people can still have a very good and even "By women acceptable" Living room PC for watching movies or as a relatively cheap server.

Kot dodatek pa bo po predavanjih organizarano podpisovanje GPG in Thawte ključev. Vabljeni!

20 komentarjev

Matri[X] ::

Ali bo to predavanje tudi posneto? Sam bi ga zelo rad videl, vendar imam popoldan izobrazevanje.

boogoo ::

Je kdo iz MB zainteresiran za predavanje? Jaz bi šel pa se mi ni samemu za vozit... Če je kdo za predavanje lahko gre z mano, stroške si pa razdelimo...

r5r ::

Jaz bi bil tudi zadovoljen, ce se bi kaj posnelo, saj sem kar precej oddaljen od glavnega mesta in je problem edino prevoz. :(
And it makes me wonder.

lopov ::

Lahko kdo pokomentira te kljuce? Sem si ogledal stran, podano v novici pa mi ni prevec jasno.
Je to enako Sigen-CA al kako?

Lepo prosim.

Gandalfar ::

lopov: to je za podpisovanje mailov. Tista s/mime zadevca v tvojem mail clientu.

Keyser Soze ::

Wie ein tipisches shirt. (be rekel jaz, ki ne obvladam nemščine):D

Se že na daleč vidi, da je eden od tistih, ki razumejo frazo: There is no place like 127.0.0.1. Geek.

BigWhale ::

A tole mislis? :P

Poldi112 ::

Kje to nabavis (ce je v slo)?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Izi ::

LOL @ BigWhale
To pa je čisto pravi geekovski predpražnik :D

Verjetno bi ga kupil če bi se ga kje pri nas dobilo.
90% ljudi tako ali tako ne bi dojelo kaj to pomeni.

lopov ::

@Gandalfar

Zal sem pri teh kljucih cisti neznalcek -- za sigen-ca sem zaprosil na obcini, ga zgeneriral in lahko uporabljam. Ni mi pa jasno, kako izgleda "podpisovanje" teh kljucev, omenjenih v novici. Pogledal sem link in me "Web of trust" samo mede --> to pomeni da se da ob dogodku kljuc tudi dobiti in ga on kot predstavnik Thawte overovi?

b ::

thawte-jevega sistema sicer ne poznam, pri PGP kljucih pa je podpisovanje navadno izvedeno tako, da se prijavis, organizator fingerprinte kljucev in podatke o lastnikih natisne in razdeli udelezencem. Udelezenci si potem pri osebah, ki so jih identificirale, naredijo kljukico in te kljuce podpisejo, ko so za racunalnikom.

Na to temo obstaja tudi nek howto...aha, sem ga nasel

Gandalfar ::

lopov: na thawte se prijavis in si zgeneriras zastonj certifikat. Da pa si to res ti te pa mora ene par ljudi, ki so ze trusted by others potrdit da si to res ti.

MrStein ::

Aha ! Zdaj vemo kdo so špijoni. Pravi geek-i namreč vedo, da je home le en, namreč ~. 127.1 pa je localhost, kar je nekaj čist drugega :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Keyser Soze ::

Ma ja. Zdej mešaš dnevno sobo pa domač naslov.:P

BigWhale ::

Ne dnevno ampak samo sobo ali pa prostor. Pri nekaterih je dnevna ja, pri drugih pa kar otroska soba... No eni pa so nekje v kleti... ;)

Smradac ::

Mi lahko prosim kdo pove, kje bi lahko našel kaj več informacij o tem, kako spreminjati software na routerjih(posneti svoj linux) ? Sam nimam časa, da bi se udeležil predavanja.
I see myself on the knees in the night saying prairs in the street light.

nejck ::

Mene pa zanima, ce se bo jutri v ljubljano peljal kdo iz gorenjske...

jest sm namrec iz jesenic in je mal kriza s prevozom... (pridem tudi do radovljice/kranja), ker ljubljana je pa ze mal kriza... bus 2000 sit ;) (btw prispevam zravn za benzin)

sinko999 ::

Hmm to bi bilo zanimivo videti če bi lahko primerjal potem ta na novo nameščen linux in pa ostali firmware ki je na razpolago za Linksys routerje. Če se izkaže da potem linux prenese več naenkrat popolnoma odprtih portov gre linux gor. No v glavnem bi bilo zanimivo videti takšno primerjavo.
Ni? ni ve?no !

Matri[X] ::

Linksysov router ima ze tovarnisko namescen linux. Kaksne posebne razlike ne bo.

Brane2 ::

XBOX stuff me ni impresioniral, vendar sem okrog Linksysa zvedel stvar ali dve...
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Voyage Century Online

Oddelek: Igre
71654 (1218) -=aVa=-
»

Nov članek: "All your firmware are belong to us" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
13816023 (12863) arrigo
»

Encarta prek MSNja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
8410219 (7703) Dragi
»

Kiberpipa ima novo pipco in videoposnetke

Oddelek: Novice / Kiberpipa
243268 (2820) minmax
»

Pipin odprti termin: Emacs never dies

Oddelek: Novice / Kiberpipa
233423 (2714) b

Več podobnih tem