» »

Gnome 2.10

Gnome 2.10

GNOME - Skoraj pol leta je minilo od izdaje zadnje različice odprtokodnega namizja Gnome. In razvojna ekipa je predstavila novo različico - Gnome 2.10, ki bo nasledila 2.8.

Gnome 2.10 vključuje vgrajen video predvajalnik, luščenje glasbenih CD-jev s samo enim klikom ter večjo podporo različnim večpredstavnim formatom. Razvijalci so popravili tudi vec tisoč hroščev ter s tem pripomogli k večji stabilnosti.

Spremenili so tudi t.i. "splash screen". Izbrali so ga s pomočjo razpisa, zmagovalca si lahko ogledate na tej strani, ostale sodeluječe pa tukaj.

Novi Gnome 2.10 si lahko prenesete iz uradne strani, kjer boste izvedeli tudi vse o novostih. Za najbolj nadebudne pa je na voljo tudi predstavitvena različica prihajajoče izdaje Ubuntu Linuxa.

34 komentarjev

overlord_tm ::

lasbeni cdji? :P

64202 ::

Najbeden splash ojej. So ga zdaj distributerji prisiljeni zamenjat s svojim :).

cRaZY ::

ccc... vgrajen video predvajalnik? Pa je to legalno?

Mislm, MS je mogu svoj predvajalnik dat vn - ceprav je free. Isto je z Internet Explorerjem. Nevem zakaj za opensource to nebi veljal? >:D >:D >:D

BaRtMaN ::

To ni EDINI medijski predvajalnik, ki ga dobiš z distribucijo.

Moraš namreč vedet, da gnome ni operacijski sistem. Je grafični podsistem. In ni edini.

WMP pa je edini.

pecorin ::

crazy, zato ker ti stvari ne razumes.
gnome nima monopola, ki bi ga lahko izkoriscal za razsirjanje media playerja.

SavoKovac ::

Zavajujoče poimenovanje.
Policistom gotovo ne bo všeč, saj jih spominja na to, kako so zaokroževali 0.9 promila.
"Vinkoti" pa je toplo pri srcu. Oz. kjer pač nosi denarnico.

Matek ::

galemir jah niti ne, to je precej standardno poimenovanje, čeprav ni čisto matematično korektno
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

cRaZY ::

hehehe, jest cist dobr razumem stvari. Nisem nek MS fan - na linuxu ze nekje 10 let (takrat cd narocil iz amerike :)), pa tudi svoje stvari razvijam vecinoma na linuxu (da ne bo kaksne pomote, da pljuvam iz enega kampa v drugega). Hocm povdarit samo to, da mi je smesno, kako se vse enostransko jemlje.

To, da je nekaj zraven graficnega vmesnika (a je zdej bols?) in da je popolnoma zintegrirano z njim, kaze na neko favoritiziranje. Verjetno te ne vprasa, kateri predvajalnik zelis uporabljati. S tem te na nek nacini prisili k uporabi X programa, saj je le ta dobro zintegriran z okolje.

Ce pa zelis, si pa lahko kaj drugega, free instaliras.

Torej, meni je situacija zelo podobna MS-u.

64202 ::

Kako ze gre... saj mas surs, pa si spremeni :)

MrStein ::

luščenje glasbenih CD-jev s samo enim klikom

A ima končno formatiranje CD-ja z enim klikom ?
Ali vsaj pečenje fajlom "z enim klikom" ?
OK, formatiranje diskete "z enim klikom" ?
Z dvema ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

christooss ::

matjazz razsiril si mi besedni zaklad ripanje = luščenje. Zanimivo. Ubistvu dost hudo ker sem izkal en primeren izraz.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Phoebus ::

MrStein: DA/DA/DA/DA.

1) Formatiranje CDRWja: zalaufaš K3b/xcdroast/gnome toaster/Nero in rečeš naj ti zbriše CDRW. Kot v win.
2) Pečenje. V file managerju rečeš naj peče; ne rabiš dodatnih programov. Mogoče se da tam tudi blankat, ne vem.
3) Formatiranje diskete? Da. Zelo podobno kot v win. Še screenshoot, da boš verjel:
slika

4) glej 3

Ripanje Glasbenih CDjev ni novo. Programu (ki je v gnome) se reče "GRIP".

BigWhale ::

Pika v verzijah programa ni decimalna pika. A vam je bolj vsec dosovska 'notacija' verzij?

Kaj je novejsa verzija?

2.3.2.5
2.4.2
2.3.5.2
2.3.4
2.4.5.3

?

Pri *nix programih je takoj jasno.

2.10 je vec kot 2.8 in 2.10.4 je vec kot 2.10.1

darkolord ::

2.3.2.5 < 2.3.4 < 2.3.5.2 < 2.4.2 < 2.4.5.3

Poldi112 ::

Odgovor je pravilen. Iskrene cestitke.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

darkolord ::

To niti ni tolk komplicirano, dokler se ne vrinejo se crke notri... 0.6.12a

Pa tudi za racunalnika je .9 > .10

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

MrStein ::

BigWhale :
Pri *nix programih je takoj jasno.


Povej to avtorju kode za primerjavo verzij v RPM, in te bo poiskal in zaklal s topim nožem. Ne priporočam.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

64202 ::

Avtor swareta je zadevo resil tko, da tisto kar je v repositoriju, je najnovejse in pika :D

Sploh ce se v novi verziji najde bug in kahuna volkerding downgrade-a program.

MrStein ::

Phoebus:
3) Formatiranje diskete? Da. Zelo podobno kot v win. Še screenshoot, da boš verjel:


Ne verjamem.

OK, probam sam :
- desni klik na flopi. Nikjer nobene "Format" opcije. (zelo podobno kot win???)
- klikam po menijih zgoraj ... nič, še bolj klikam ... aja, to je že krepko več kot en klik.

Probal pa sem z Fedora Core 4 test 1.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

borchi ::

MrStein: to seveda veš, da *nix mal drugače smatra "disketnik" kot windows? če si js mountam recimo na /mnt/floppy en image file in mam sedaj na namizju lepo 3,5" floppy ikono še ne pomeni, da hočem met na desnem kliku shortcut do mke2fs /dev/fd0, ane??!!

ker lahko, da mam v disketniku floppy na katerega sem ravnokar shranil svoj klik certifikat in nočem, da mi formatira disketo:\ al bi ti rad formatiral image file:\

ene stvari ne bojo nikol tako kot v windows. hvalabogu!
l'jga

MrStein ::

Govora je bilo o formatiranju diskete z "enim klikom".
On : DA
Realnost : NE


Sicer pa ne vem kaj se pritožuješ. Formatiranje je nekaj, kaj narediš, ko hočeš, ko nočeš, pa ga ne narediš.

In kje je logično mesto za to opcijo, če ne v kontekst meniju disketnika ???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

borchi ::

In kje je logično mesto za to opcijo, če ne v kontekst meniju disketnika ???

pa to ti pravim! ker obstaja možnost, da "disketnik" ni disketnik, format opcija nad "disketnikom" nima kj delat tam!

integer123.replace('@','Ž') - misliš, da je kul če kompiler to dovoli?

Govora je bilo o formatiranju diskete z "enim klikom".

če pa gremo dlakocepit. z enim klikom ti ne sformatiraš diskete - niti v windows. al pomeni z "enim klikom" v bistu s tolikimi kliki kot v windows?
l'jga

MrStein ::

"disketnik" ni disketnik

???
Ima ikono, ki zgleda kot disketnik in če kliknem gor, dobim vsebino diskete, ki je v disketniku.
Kako "ni disketnik" ??????????????

Seveda ni _en_ klik, zato pa je v narekovaju :\

OK, pa pozabimo kaj sem jaz napisal. Ti povej, kak preprosto formatiraš disketo ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

borchi ::

Kako "ni disketnik" ??????????????

zeh. a prejšnji moj post si prebral? no, pa dejmo še enkrat:
MrStein: to seveda veš, da *nix mal drugače smatra "disketnik" kot windows? če si js mountam recimo na /mnt/floppy en image file in mam sedaj na namizju lepo 3,5" floppy ikono še ne pomeni, da hočem met na desnem kliku shortcut do mke2fs /dev/fd0, ane??!!

česa ne razumeš?
OK, pa pozabimo kaj sem jaz napisal. Ti povej, kak preprosto formatiraš disketo ?

mkfs.msdos /dev/fd0 (če hočem fat (dos) disketo)

če pa me je tisti dan, ko si zaželim fomatirat disketo strah konzole pa kliknem Applications - System Tools - Floppy formater - Format (4 kliki)

btw, v windows me formatiranje "stane" 3 klike. razlika je OČITNA.
l'jga

borchi ::

lažem, krade, bolhe jem...

v windows morem najprej še explorerja odpret in kliknat na plusek pred My Computer, da vidim floppy (čeprav se ne bom kregal, verjetno se da kje nastavit, da ti odpre explorerja v non-collapsed pogledu).

torej, je windos 1 (en) klik "počasnejši" od Gnome-a! folk bo masovno zdej migriral na linux+gnome.
l'jga

OwcA ::

Oba rabita 4 klike. Še več zmede na področju operacijskih sistemov! Nekdo bi se moral spraviti napisati objektiven test, kjer bi štel gibe potrebne za postoritev najpogostejši opravil. Potem se bo morda dalo grafično enkrat zavselej razrešiti ta Gordijski vozel.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

MrStein ::

česa ne razumeš?


Česa ti ne razumeš ?
Disketnik je. Pika. Če pa še vedno misliš da ni, pa lahko bug prijaviš GNOME timu.

mkfs.msdos /dev/fd0 (če hočem fat (dos) disketo)

Prepričan sem, da so drugi opazili, da je tema o GNOME in ne o ukazni vrstici.

Applications - System Tools - Floppy formater - Format

Kar se je seveda "očitno", "Floppy / Format" pa je .. eh ne vem, ampak nekaj je ziher narobe z njim.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

borchi ::

Disketnik je. Pika. Če pa še vedno misliš da ni, pa lahko bug prijaviš GNOME timu.

NI. pa amen! kaj tista disketa predstavlja tam je napisano v /etc/fstab!

Prepričan sem, da so drugi opazili, da je tema o GNOME in ne o ukazni vrstici.

prpričan sem, da so drugi opazili, da si me TI uprašal kako JAZ to naredim. in sem ti pokazal. oba načina.
Kar se je seveda "očitno", "Floppy / Format" pa je .. eh ne vem, ampak nekaj je ziher narobe z njim.

"pozabil" si štet, da moraš odpret explorer in kliknat my computer, da si samo še tri klike stran od sformatirane diskete. seveda, lahko maš shotcut od diskete na namizju. lahko mam tut js v gnome-u shortcut do Floppy formater-ja.

btw, kaj je tvoj point? da dokažeš, da gnome ni enak windows desktopu? sej ni! noben ni to trdil. če pa se trudiš dokazat, da v windows hitreje/lažje sformatiras disketo.... well, good luck! you'll need it.
l'jga

borchi ::

zdej grem pa bug report napisat.
l'jga

MrStein ::

Jaz nisem nič windowse omenjal.

Šlo pa se je, če je formatiranje flopija enostavno dostopno ali ne.

Na enih GNOME omizjih je ikona flopija že tam, če verjameš ali ne.
Pa tudi sicer je logično , da najpreš greš "na disketnik", kjerkoli že je skrit, in nato "format".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Brane2 ::

Ne bom 100% trdil (sedaj sem v Win2K in ne morem preverit) a na svojem Gnomeu imam na spodnji letvici pomagalo s slikico flopija s katerim mountam/unmountam floppy in mislim da ga lahko preko tega tudi enostavno sformatiram... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

borchi ::

Pa tudi sicer je logično , da najpreš greš "na disketnik", kjerkoli že je skrit, in nato "format".

glej, dvakrat sem že napisal, pa bom še tretjič, da zašpilimo to klobaso! v *nix sistemih tako razmišljanje ni logično, ok? lahko to sprejmeš? zakaj ni logično, sem ti pa tudi dvakrat razložil pa enkrat narisal!

enivej, se ti še vedno zdi, da je formatiranje flopija grozno zapleteno? al je to samo zaradi tega, ker ni izvedeno na točno enak način kot v windows?

pač je treba upoštevat nekatere specifike sistema, ki teče "pod" gnome-om. pa da ne boš mislu, da gnome "feel" pade kr iz neba al pa kkr se kirmu developerju zazdi in da se grejo neko anarhijo. poguglej mal za gnome hig (human interface guidelines).
l'jga

OwcA ::

Prav fascinantno je, kako se vam s polnim navdušenjem uspe kregati o nečem tako trivijalnem.

... v dobrih starih časih, ko je bilo življenje še preprosto, so bili troli tisti, ki so za vsako novico tulili "anti-ms novica!!!!," ah nostalgija ... ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

borchi ::

owca, ti se kj zajebavej! js pa že brusim nože za jutri, ko mamo na sporedu good ol' whydoesn'tgnomeclockpanelapplethaveanalogclockdisplaywhenileftclickit fight!
l'jga


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel GIMP 2.8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
7116621 (12336) LuiIII
»

Izšel GNOME 2.22

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
53595 (2524) G-man
»

GNOME 2.18

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
454252 (2946) Matevžk
»

GNOME 2.16

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
92628 (2373) Roadkill
»

Strežnik GNOME pokleknil

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
342317 (2317) CaqKa

Več podobnih tem