» »

AMD Venice in San Diego sta tu!

AMD Venice in San Diego sta tu!

X-Bit Labs - Kot je bilo pričakovati, je AMD danes potihoma splavil novo revizijo jedra K8 svojih procesorjev Athlon 64 in Sempron, imenovano Venice oz. San Diego. Čeprav oba uporabljata dvokanalno podnožje S939, se prvi ponaša s standardnimi 512 KB predpomnilnika L2, medtem ko se drugi kiti kar s celim megabajtom. Na X-bit labs so že objavili prvi test, kjer so si med drugim ogledali tudi, kako se novo jedro navija. Rezultati so zelo spodbudni, saj so pri privzeti napetosti 1,4 V in brez kakršnega posebnega hlajenja dosegli stabilno frekvenco 2,712 GHz z nekoliko višjo napetostjo 1,58 V pa skoraj 2,9 GHz, točneje 2,880 GHz.

Kot kaže je AMD končno le uspel zmešati dobro delujočo 90-nanometrsko formulo SOI, tako da od sedaj naprej vsem navijačem in SSE3-navdušencem ostajata le še dve, zelo očtni, izbiri: Venice in San Diego!

Adijo Newcastle in Winchester, pozdravljena Venice in San Diego ;-)

48 komentarjev

Tic ::

Ja pismo. Spet bo treba proc menjat. :\

edit: Fajn bi blo povedat, da je stock ferkvenca 2.2ghz
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

gamer ::

če boš pa zard take mjhne razlike napram "tastarim" a64 menou si pa butl... razn če nimaš zdje kšnga bartona al pa kej...

Dr_M ::

SEE3, mocno izboljsan mem kontroler in ostali bonboncki.
bi blo pa res mal neumno menjat procesor, ce ze mas ksnga winchestra.
aja, pa se lohk bi napisal, da majo tej procesorji 1.35V ali 1.4V. ampak kolikor sm razumel tm, se jih ne da razlocit s pomocjo oznak.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

GUFY ::

Me prav zanima kdaj se bo dalo te proce dobiti v Sloveniji.:\

Tic ::

Zdej mam enga NewCastla, precej bednga navijača :)

Tist o menjavi je blo mišljeno v šali. Hihi.
persona civitas ;>

ripmork ::

OMG,jst mam še zmeraj Tbreda B pa se nič ne pritožujem:D ...je pa lepo slišat da AMD-ju lepo laufa tole.

DominusSLO ::

Pa je prišu prvi resni kandidat za zamenjavo mojega bartona >:D

TribesMan ::

Za mojega pa se ne... Tole je v najboljsem primeru priblizno 20% hitreje od bartona pri 2600MHz... tko da se zaenkrat se ne sekiram pretirano. Za ta dnar raje postavim RAID5 array z 4 diski... pa vgradim se 1GB RAMav masino in sem zmagal :>

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DominusSLO ::

Seveda nisem mislil v kratkem :)
In moj barton je bolj len... dela na 2360Mhz...:P

zile ::

Mogoče bodo kmalu konkretni testi Venice-a in xp64 8-) .

Sami ::

Bartonček bo še dovolj za kakšno leto ali celo več.8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

MEDENA ::

sami : zate itak dovolj a ne...še kar 3 leta ga mej pa bo.

Dr_M ::

hehe, ful ste usi optimisti :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

T0RN4D0 ::

ah lepo slišat da se AMD razvija. :) LE nej prpravjo kej poštenga do takrtat ko bom menju svojga 2200 :) (it was overlocked, now its not... ) Itak čedalje strojno manj zahtevne igrce nabijam >:D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

tiborrr ::

Hmm, glede na to, da imam bolj sucky Vinčestra, bi znalo biti zanimivo, seveda ob dobrih cenah.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

_Dejan_ ::

hehehe sucky winchestra? moj nevcastle dela komi na 2450Mhz pr 1,7V to je prime stabilno. na 2600 pa ga ne spravim tut za aquamark ne kljub temu da mu dam 1,8V.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Sami ::

sami : zate itak dovolj a ne...še kar 3 leta ga mej pa bo

MEDENA: Igram najzahtevnejše igre in do sedaj mi je še vse delalo na full details in nikoli ni bil procesor ozko grlo, zakaj bi menjal odklenjenega bartončka, ki se brez problema navije na 2500Mhz, če vse deluje kot je treba???
Da bom imel ''večjega'' pred sosedom???:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

tiborrr ::

Hja, saj je za mojega to tudi zadnja stabilna 'normalna' voltaza, hitrost pa tudi. En CBBHD bi prav pasal. Ceprav mam silno rad tudi tega CBBID, le malo sem razocaran, ko berem ST in vidim ljudi, ki furajo 2.8GHz pri 1.5-1.55V ;(.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Jaffa ::

Glavno, da se spet nekaj dogaja... 8-) Mal pogrešam čase tbredov... :)) Grem brat....
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

MEDENA ::

Sami : jaz sem imel tudi Barton Mobile 2400+m 35w ki je letel k sneta sekira 250*10 na 2-2-2-5 ramih

Tibor: nikar jim ne verjem...1.5v niti pod razno ne dela 2.8.....morda kak 3200/3500+ modeli , nikakor pa ne 3000+

to vsi povejo voltažo iz biosa ne povejo pa une prave iz biosa......

SavoKovac ::

Sicer ne govorim neposredno o računalih in tehničnih stvareh... vendar je vseeno dobro malce časa posvetiti svojim soljudem, se iskreno zanimati zanje, jim kaj podariti, jih potolažiti, ko so žalostni ter se zamisliti nad tem, da za svoj trud v bistvu niste plačani ne z denarjem ne z hvaležnostjo drugih. Poljubite svoja dekleta. Skuhajte jim kak čajček ali kavico in pripravite romantično večerjo. V službi ali na delovnem mestu pa se ukvarjajte pač s tem, kar bi tam morali početi in ste za to tudi plačani.

Seveda pa prijazni in iskreni nasveti (od ljudi, ki vedo o čem govore) niso odveč. Pa le glejte, da s svojo neprijaznostjo ne boste užalili kakšnega uporabnika.

JIM22 ::

Upam da kmalu pride VENICE. Samo kakšne bodo kej cene?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Boki_ ::

@MEDENA
Sami : jaz sem imel tudi Barton Mobile 2400+m 35w ki je letel k sneta sekira 250*10 na 2-2-2-5 ramih

Am, tut velikokrat si stokal na forumu k je kdo se pohvalu da je ubodel kej nowga...

@galemir

Am... O čem ti to...
I'm back

Alexius Heristalski ::

@galemir

Am... O čem ti to...


Saj veš ... on uporablja CELERON!;)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Jaffa ::

In conclusion I would only like to add that we hope slower models on the new Venice processor core will also boast the same impressive frequency potential. In this case they will undoubtedly become overclocker’s best choice.

Tole je zame najpomembnejši stavek, oz. dva v tem review-u... :D
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Boeing ::

@MEDENA: nekaterim računalnik ni pripomoček za podaljševanje organa ampak, ne boš verjel, delovno sredstvo. Orodje. Kot kladivo naprimer. Ali pa 14 ključ.
A kladivo menjaš ker vidiš v trgovini večjega? Tudi 14 ključ verjetno menjaš za novega, ker se stari ne sveti več tako lepo ?

A tudi punco menjaš, ker na ulici vidiš lepšo, z daljšimi nogami in bolj blond ?

:)

Samo drugič ne jamraj kako so te ogoljufali, ko so podražali bone, ja ?
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Zlate ::

Igram najzahtevnejše igre in do sedaj mi je še vse delalo na full details

Ja itak Sami, vse ti dela do amena... Sploh ne vem, zakaj še npr. Ati in nVidia vlagata toliko denarja v razvoj novih GPU-jev? Ko smo že pri tem, sploh ne vem zakaj raje še naprej ne uporabljamo razne že na plati integrirane grafikulje?!?:\

A kladivo menjaš ker vidiš v trgovini večjega? Tudi 14 ključ verjetno menjaš za novega, ker se stari ne sveti več tako lepo ?

Točno tako Boeing, zato vsi uporabljajo največje macole!!! Mislim, maš pa res primerjavo... Za različne namene maš različna kladiva, kajne? Če tega v šoli še nisi obdelal pa brž nazaj!
Zakaj ti še zmeraj npr. ne igraš igrice na 486-ki? Sej, namesto pisalnega stroja je še zmeraj uporabna, za kaj več pa že težko. Torej napredek je lahko tudi koristen, kajne?
Sicer pa če nekdo pozna razliko med temi procesorji, očitno o zadevi vsaj malo ve. In pač proda še vedno skoraj nov in odličen procesor nekomu, ki o računalnikih ne ve praktično nič. Le-ta bo kupil procesor par jurjev ceneje in bo nadvse zadovoljen, saj mu neznanke kot so SSE3, Strained Silicone, SOI ter podobno pomenijo toliko kot lanski sneg.
Ti pa pač kupiš, v tem primeru npr. novega Venice-a, in so vsi srečni in zadovoljni.
Ti pa še kar žgi z mini kladivcem po 5 tonski skali, če razumeš kaj hočem s tem povedati?;)
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Looooooka ::

hahahahahahahahaha
to je vse kar bom povedu o tem.

Malinovc ::

Ma ja...ce se cloveku gre za 157 tock v 3DMarku.. Ce ze nadgrajujes si kupi dobrega starega Epoxa z 939 nf3, brcni v podnozje najcenejsi Newcastle proc in ga nastavi na 300FSB. Cena/Perf jst pravm...

Nimam pojma kaksne stvari delate na teh novih masinah da je tu taksna zelja po hitrejsi masini. Ajde...igrice z bolanim 8xFSAA pa kaj jst vem kaj se.. Seveda vse skup poinstaliran na WinXP_i386. Mislim folk gre nov proc kupvat, da mu dela en algoritemcek directXa z sse3 :'( .
Boli....bolii..
Men osebno je taksna masina cool ker imam vse pakete za slack skompajlane z MAX cflagi pa magari spiderja uporabim da ugotovim katere nastavitve so najhitrejse >:D . Seveda..vse skup je fertik prej kot v enmu tednu. To je POWER punce...

Zakaj ti še zmeraj npr. ne igraš igrice na 486-ki?
Kolk grema stavit da bodo v prihodnosti spet popularni taki "pocasni" proci...sicer ne bodo poganjal spilov ampak bodo pa terminalcki. Pomoje
bos ces par let imel doma terminalcke, procesorsko moc, prostor ipd pa bos zakupil. Tako bos za minimalno ceno imel ful hude stroje in seveda sami se bodo nadgrajevali...kar je perfektna resitev za ljubitelje RealTimeRenderinga
Podjetja se ze odlocajo za taksne poteze kjer nabavjo mocne streznike na njih pa deluje..recimo 10XFCEjev..pac vsak user ma svoje okolje in "lahko" igra HL2 na i486.

AMPAK ne me narobe razumet...MI RABIMO taksne gamerje. Dosti ljubiteljev 8xFSAA potrebuje recimo FXa. Seveda zanj ali naspara ali zajoka fotru. V koncni fazi kupi ta drag procesor in tako prispeva svoje da ga bom jst dobil cez 2 leti zelo poceni :D.

Sami ::

Ja itak Sami, vse ti dela do amena... Sploh ne vem, zakaj še npr. Ati in nVidia vlagata toliko denarja v razvoj novih GPU-jev? Ko smo že pri tem, sploh ne vem zakaj raje še naprej ne uporabljamo razne že na plati integrirane grafikulje?!?

Pri igranju iger ni bil ozko grlo nikoli procesor, nisem pa tak freak, da bi za grafo dal 150k, novi doom 3 Resurrection of evil pa mi na tej kunfiguraciji deluje na Ultra Details in 1024X768 s povprečno 50-55FPS.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

nodes ::

ja tole bo že boljš
2X barton in N7-S bo šlo na bolho, ker s programi, ki intenzivno uporabljajo SSE3 je barton res podn

še dva jedra čakam za hiper-treadinga potem bo AMD res CAR

:)

nodes ::

Pri igranju iger ni bil ozko grlo nikoli procesor
tole je pa tulk mem, da ne morš verjet

nič osebno...sam zaradi čistega vina

Boeing ::

Kako eni ali res ne razumete ali nočete razumeti ali pa mate enostavno preveč dinara da vam ni treba. Tudi taki obstajajo, baje.

Še enkrat: čemu bi menjal bartona za novega venica ? Kaj bo dejansko delalo toliko bolje oz. hitreje oz. lepše ali kaj jest vem kaj, da upraviči precejšnjo cenovno razliko plate in procesorja... ?


Sicer pa enim očitno nikoli ni pomemben price/performance oz. kako za malo denarja dobiti razmeroma dosti muzike (se da, verjeli ali ne), pač pa samo, da je na ves glas špilalo, plačali so ponavadi itak oča.


Pizde smotane, idite delat po 700 na uro, pa našparaj pol denar za tak procesor... me prav zanima, kateri izmed vas "oznanilcev hitrega napredka" bi to naredil tak na izi, koker se tule glasite...

/me over & out. Peace.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

gfighter ::

Če ti je navijanje hobi, potem je menjava smiselna (ne mislim racionalna, da se razumemo), če pa z računalnikom dejansko služiš denar (programiraš), pa v zelo zelo redkih primerih. Saj ti firma propade, če menjaš na pol leta vse. Jaz naprimer imam še vedno Athlona 1600+@1640 pa še ne razmišljam o menjavi. Matr sem čuden, a ne :\. Pol pa slišim od prjatla ki se ne spozna najboljš na vse oz. skos sam igrce nabija, itak mu fotr vse bavi, da je pa njegov pol leta star Barton 2800+ na NF7 za v smeti pa da si bo kr 64-ko 3500+ kupu si pa rečem... ah, škoda besed...

Pa ne me narobe razumet. Menjava je (bo, ko cene padejo) smiselna, če imaš do 2000 proc. Če pa imaš 2500+ Bartona je pa to samo še hobi al pa preseravanje.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Oblivion ::

Kaj pa ce delas za 1500-2000 na uro plus dodatki nocnih, prazniki in vikendi? Nimamo (nimajo) vsi takih job-ov ku ti za 700 na uro. Sam si vse zasluzim, ni mi treba nobenga nc prosit in si kupim kar mi srce pozeli in se kej vec. Fouserija je na tem forumu postala vec kot ocitna!!!

Jux ::

Oblivion, sicer se strinjam z tabo - ni prav označevat vse po vrsti kot infantilne otroke, ki služijo 700 sit na uro, sam je pa res da ni ravno racionalno kupovat vsake 6 mescev nov računalnik. Marsikdo te zaradi tega označi za otroka, ker denar zapravljaš ne racionalno - nekaj kar odrasli naj nebi počeli.

In ja, sam sem isto vedno hotel met naj naj računalnik, zdej pa vidim da je to metanje denarja skozi okno, je treba plačat račune za stanovanje, etc. Ampak vsak ma svoje veselje, mogoče pa pač manj hodiš ven, se ne voziš z avtomobilom, ali pa nikoli ne greš na potovanje, vsakemu svoje.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Tarzan ::

Da nebi šel kdo nabavljat zadeve azradi podpore SSE3! AMD je to dodal čisto samo zaradi imiđa, nič drugega, kakih konkretnih pohitritev ni, saj je sama arhitektura procesorja taka, da nima kakih večjih koristi. Memory kontroler... izboljšan že, ampak le malenkostno, tako da tudi to ni velik razlog za menjavo. Edino, kar je pomembno, je dejstvo, da imajo novi procesorji večji potencial glede navijanja. Če se je moj Winchester ustavil na 2600MHz, bi lahko recimo gnal spodobne "Benetke" gnal na slabih 3000MHz, kar nebi bilo slabo, vendar,... počakajmo še na ceno, bomo potem govorili o tem, v mojem primeru bom menjal samo v primeru, da bom zamenjal katerega od T-Bredov B, ki so zaenkrat še vedno nesramno hitri. na 2600MHz Barton je povsem primerljiv z vsakim Athlonom 64 (v 32 bitnem načinu seveda).

Mene bolj zanima, kako bo z dvojedrnimi procesorji! Ko se AMDju pridruži z multiple-core mentaliteto še Intel, potem bodo razvijalci programske opreme skoraj prisiljeni začeti pisati programe s podprtim multitaskingom, ki bodo lahko hkrati tekli na več procesorjih. To mislim da je trenutno bolj pomembno od 2% pohitritve.

Boeing ::

Oblivion: saj tudi sam delam za konkretno več kot jurja na uro, pa vseeno ne počnem takih neumnosti. Raje peljem punco na morje, pa kaj skupaj vidiva. :)

Fouš ? Niti slučajno... trenutno sem hvalabogu tako situiran, da imam vsega polno rit in mi popolnoma nič ne manjka (toktok)... nej majo, če jih to veseli, nej menjavajo... meni se zdi to neumno in to sem tudi napisal. Bo vredu ?

Tarzan: dejansko :)

J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Sami ::

Pri igranju iger ni bil ozko grlo nikoli procesor
tole je pa tulk mem, da ne morš verjet

nodes: Trenutno je ozko grlo pri skoraj vsaki novi DX9 igri seveda grafična kartica. No pa mi ti povej pri kateri igri bi bil ozko grlo 3200+!??!
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Malinovc ::

Nevem ce se gre kle za zasluzek na uro...
Poglej ... imas ful dobr CPU.. recimo Amd64. Pri vsej tehnologiji ki jo premore ta procesor ( nabori ukozov, stevilo pajpov, velikost registrov...) vecina ljudi .. ne ne .. skor vsi poganjate 32Bitne OSe. In kar je se slabs...: Kaj mislis kako je mozno da tvoji windowsi delujejo na Pentuim 166 in na Amd64. Simpl winsi so verjetn skompajlani za i386 ali v najboljsem primeru i486. Moderni PC ji pa seveda portajo vsako novo generacijo CPE vse za nazaj. To pomeni da je v tvojem Amd Benetke tudi i386. Seveda..za Microsoft je bila resitev preprosta. Pogledas kateri algoritmi se najveckrat uporabljajo in jih optimirajo. Sedaj nevem katero idiotsko resitev so vzeli ali so:
a.) posamezne module skompjlali za i686,.. in jih vse vlacijo zraven goniljikov/directxa tako da modul do neke mere izkorisca nov procesor.
b.) nekia druga bedarija s kateri zdravijo simptome bedno zasnovanga sistema..kot recimo zdravnik na Polzeli, ki ti da tablete za bolecine ce prides knjem z zlamano nogo... pac zdravi simptome kmet.
Ce hoces procesor res 100% izkoristit.. recimo za server ipd... potem mors pac VSE kar poganjas prevest za svoj procesor. TO POMENI da ta kode ne deluje potem na drugacnem procesorju. :O . In tudi ce imas vse preveden za 64Bitni procesor.. to se ne pomeni da je zadeva hitrejsa kot 32Bitn sistem . poglej tole kako zanic dela intelov compiler
Ka
Ta link me je pred casom ze navdusil da sm zadevo sam sprobal in verjamite...razlike so vecje kot razlike med Amd64 in Bartonom.
Da ne govorim da lahko svoje programcke se dodatno optimirate z razlicnimi algoritmi v GCCju vec o tem

PS.: pa da ne govorimo o shedulerju ma MemMng ... ko itak nima noben pojma kaj dela DualCh Ram ce je kolikor toliko pameten kernel. Fantje vi sploh ne vete kaj imate not v kistah...vsa mera je SAMO cenik!

T(he) Boss ::

Ce hoces res vsak program skompajlat za svoj procesor, potem ti je edina resitev Gentoo :D .
Sicer pa jaz pravim, da bo pravi cas za zamenjavo mojega bartona, ko bo malo vec jeder v procesorju, je pa res, da sem vesel, da AMD tak lepo napreduje ;)

Malinovc ::

I like 2 torture myself :8)...delam kr vse z Slackware source tako vsaj vidim kaj tip dela :D.

pikachu004 ::

nekateri ste res neznosni
- za forum

zile ::

Boeing: Ne ti nam pizde smotane...sploh pa upam, da bo tvoj neumseni komentar čimprej zbrisan. Takole komuniciranje je znak, da še nisi dozorel in rabiš malo lektoriranja...:D
Sicer pa se pogovrajamo o novem AMD procesorju, ne o tvoji pridigi tipa "kaj sploh to rabiš, etc...", doh.

DominusSLO ::

Oblivion
Motiš se... Foušarija ni lastnost zgolj tega foruma-to je precej pogost pojav na slovenskem ozemlju >:D

Kar pa se tiče iger in proca je do sedaj america's army edina igrica, kjer bi mi koristil močnejši proc(od bartona na 2360mhz).

Za đob pa poganjam take zadeve, kjer se opazi(časovno) hitrost procesorja... Kljub temu sem z mojim bartončkom še vedno zelo zadovoljen(to je bil moj daleč najboljši nakup).

nodes ::

@tarzan

sm šel sedaj brat reviewje...maš prav

očitno na meni pomembnem segmentu AMD še vedno ostaja lamer.
OK intel + barton ostaja in čakam na več jeder

Tarzan ::

očitno na meni pomembnem segmentu AMD še vedno ostaja lamer.
OK intel + barton ostaja in čakam na več jeder


No, no, moj namen sploh ni bil tak. V bistvu sploh ni res, da ne gre za dobre procesorje! Nasprotno, nova tehnologija bo precej dvignila prag, do kamor bo AMD lahko priteral frekvenco. Če to primerjamo z daljšanjem cevovodov pri Intelu, gre za vseh pohval vredno potezo, saj so AMDjevi procesorji celo za malenkost hitrejši, medtem, ko je pri Prescottu brzina napram Northwoodu krepko zdrsnila. To je vse super, AMD je zadnje čase pokazal, kako se dela procesorje, je pa res, da je njihova zaradi tega nekoliko visoka, ker Intel nima kakšnega ultra zmogljivega protiorožja. Zadeva je še najbolj opazna na segmentu strežnikov (večprocesorskih), kjer Opteron dominira z ultra visoko ceno ki znaša krepkega pol milijončka po procesorju. Najzmogljivejši model je verjetno tam blizu 700 jurjev, ne da se mi pa preverjati.

Kar pa se tiče SSEx v Athlon procesorjih pa je zadeva že dolgo znana! SSE deluje na P4 procesorjih, ker je narejena za P4 procesorje. Pri AMDju so se pravilno odločili, da dodatni nabor vključijo ter s tem pohitrijo procesor za 0,5% ali tudi toliko ne in imajo še vedno procesor, ki podpira vse verzije SSE, 3DNOW!, extended 3DNOW! in podobno. Kot Intel tudi AMD stranke lovi na limanice na nekoliko prebrisan način, ni važno, da je tehnologija sploh uporabna, samo da je podprta. In ko Intel potem naredi reklamo za svoje procesorje in omeni SSE3, jo na določen način naredi tudi novemu AMDjevemu produktu, saj ko naslednjič potencialni kupec primerja karakteristike vsega mogočega, opazi, da ima tudi Athlon to zadevo in še več, torej je gotovo hitrejši CPU. V tem primeru je to res, ni pa nujno, zato so najbolj merodajni testi, po katerih se kupci tudi vedno bolj orientirajo. Po mojem je dodatek SSE3 popolnoma logična odločitev, ki jo podpiram. Se še spomnite začetka SSE, ko ga ni bilo v prvih athlonih, in je bilo veliko povedanega glede tega? Takrat je bil SSE oglaševan po internetu kot mana z neba, in AMD je bil skoraj prisiljen tudi to dodati v svoj CPU, pa čeprav je 3DNOW v bistvu vseboval večino elementov SSE, v bistvu vse, od katerih ima athlon sploh kakšno korist. Pa so vseeno šli, in so razširili nabor ukazov. In prav je tako.

Dr_M ::

tisti, ki sploh niste prebral testa, bols da ste tiho, ker samo sebi delate sramoto. resno.

in ja, vsak vidi samo to, kar hoce (ja, ja ponavljam se):\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najmočnejši socket939 procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
547933 (6283) PrimozR
»

Athlon 64 X2 4200+ in 4800+

Oddelek: Novice / Procesorji
345135 (3776) misfit
»

Prihod Socket 939 Athlon 64 procesorjev

Oddelek: Novice / Procesorji
323478 (3478) AtaStrumf
»

Athlon 64 3400+: testi, testi, testi ...

Oddelek: Novice / Procesorji
173029 (3029) Pyr0Beast
»

Athlon 64 3000+ pod drobnogledom

Oddelek: Novice / Procesorji
342552 (2552) morphling1

Več podobnih tem