» »

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!!

««
8 / 10
»»

mondus19 ::

Kateri študijski programi učijo (najbolj pokrivajo) naslednja področja:
probability,
data mining,
quantum information,
number theory,
algebraic geometry,
computational statistics
algebra,
statistical learning
data modelling
combinatorics,
big data analysis,
statistics.

Invictus ::

FRI plus Google ...

LeonSlo je izjavil:

Torej sedaj obiskujem 3. letnik računalniške šole, vem imam še veliko časa za razmišljanje :). Zanima me če je kdo med vami obiskoval študij biosistemskega inženirstva na FKBV v MB. Kako je s sami predmeti, kaj te dejansko naučijo, ker iz brošure in predmetnika ven bolj malo razberem. Hvala za pomoč.

Kaj bi se pa rad naučil? Glede na to da si računalničar? Kako se sadi česen?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

randomtech ::

Letos sem končal šolanje srednje šole programa tehnik računalništva in sem ugotovil da me precej mika strojna oprema računalnikov od sestavljanja do servisiranja. Veseli me tudi programiranje ter izdelava spletnih strani ampak žal od te srednje šole nisem odnesel skoraj nič. Znam pač to, kar sem se naučil sam. Zanima me, katero šolo mi predlagate za vpis ? Razmišljal sem da bi 1 leto pavziral in poskusil v tem letu pridobiti čim več znanja glede programiranja in na splošno vsega kar se tiče računalnikov. Potem pa bi se vpisal v višjo šolo (2 leti). Po spletu sem prebrskal šole ampak nisem zasledil takšnega programa oziroma šole, ki bi mi ustrezala zato prosim za pomoč.

smacker ::

Sestavljanja računalnikov se boš največ naučil na kakšnem servisu, zato predlagam da si poiščeš kako počitniško delo, mogoče se celo ponudiš za kak teden v brezplačno pomoč, da se naučiš.

Blinder ::

S sestavljanjem in servisiranjem racunalnikov ne bos imel prihodkov. Danes ti to zna ze vsak sosedov mulc. Oz. si ljudje preko spleta pomagajo. Poleg tega da je strojna oprema toliko poceni da ljudje niso vec pripravljeni placat npr. 30€ na uro serviserja. Se kupi novo in je.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

MasterKiD ::

Blinder je izjavil:

S sestavljanjem in servisiranjem racunalnikov ne bos imel prihodkov. Danes ti to zna ze vsak sosedov mulc. Oz. si ljudje preko spleta pomagajo. Poleg tega da je strojna oprema toliko poceni da ljudje niso vec pripravljeni placat npr. 30€ na uro serviserja. Se kupi novo in je.

Se strinjam, rajši se ne podajaj v te serviserske vode, ker servisi propadajo. Vsak kreten zna že recimo rame menjat.
Rajši izberi kakšno drugo stroko, saj v servisiranju računalnikov ni denarja (več)...

smacker ::

Pa kaj vi bluzite? Sej oprema niso več samo stare kište. Tu so laptopi, mobilniki, tablice, televizije,... Če se v tem specializiraš sem prepričan da lahko dobro služiš in lepo živiš od tega, namreč manjka profesionalnih serviserjev.

LeonSlo ::

Invictus je izjavil:

FRI plus Google ...

LeonSlo je izjavil:

Torej sedaj obiskujem 3. letnik računalniške šole, vem imam še veliko časa za razmišljanje :). Zanima me če je kdo med vami obiskoval študij biosistemskega inženirstva na FKBV v MB. Kako je s sami predmeti, kaj te dejansko naučijo, ker iz brošure in predmetnika ven bolj malo razberem. Hvala za pomoč.

Kaj bi se pa rad naučil? Glede na to da si računalničar? Kako se sadi česen?



Zanima me bolj če je že kdo obiskoval oz. pozna koga, ki je obiskoval to smer študija ali pa FKBV v MB. Kaj ste/so se naučili na tem študiju, kam te poizkušajo usmeriti za iskanje zaposlitve in kje ste/so jo na koncu našli.

Mato989 ::

smacker je izjavil:

Pa kaj vi bluzite? Sej oprema niso več samo stare kište. Tu so laptopi, mobilniki, tablice, televizije,... Če se v tem specializiraš sem prepričan da lahko dobro služiš in lepo živiš od tega, namreč manjka profesionalnih serviserjev.



Sam sem bil kar nekaj časa serviser, ampak se ne splača vsaj v SV Sloveniji.... bolje delat na barvno, kot legalno, kerbi vsi meli poceni in se ne splača odpret SPja, servis se je pa zaprl.... oz. vegetira.... nima smisla, še specializacija na tablice in smartphone je tako tako, velikokrat je popravilo v višini 50-75% novejše tablice/sartphona ki ima boljše specifikacije....

Servis je dobra postranska dejavnost, sploh če imaš bazo ljudi ki imajo tvojo privatno cifro, jaz recimo včasih moram ljudem rečt da naj prinesejo čez 10 dni, ker nimam časa, oz. bi rad imel še nekaj prostega časa zmes, ker mi pač zaupajo da ne bom nategoval in cene so tudi dokaj ugodne...

smacker ::

Bil si serviser, "ne splača se", a ljudje te čakajo po 10 dni? Men se zdi da maš še preveč posla. Če ga ne znaš iztržit, odpret firme, razširit reklame, zaposlit in izučit ljudi, si sam kriv. Za moje pojme manjka sposobnih serviserjev. Ljudje telefonov s počenimi ekrani ne mečejo v smeti ker se to finančno splača, ampak zato ker je s tem en kup pizdarij in problemov. Prineseš k serviserju (uradno ali neuradno nima veze), čakaš da ima on čas, potem čakaš ker on naroča dele iz kitajske, pol je dobil napačen del in spet čakaš,... Pomoje če se najde kdo, ki bi se specializirano s tem ukvarjal, mel rezervne dele na zalogi in bil ljudem na razpolago, bi mel gužvo ko bi se razvedelo.
Nasplošno se mi zdi, da mamo pri nas preveč šišmiš firm in samostojnih podjetnikov, ki naspol opravljajo svoje storitve in premalo profesionalcev. Jaz raje plačam 20% davka + 20% višje cene če nekdo opravi storitev hitro in zanesljivo. Sploh ko gre za servis stvari, brez katere ne moreš bit v današnjem času.

Mato989 ::

smacker je izjavil:

Bil si serviser, "ne splača se", a ljudje te čakajo po 10 dni? Men se zdi da maš še preveč posla. Če ga ne znaš iztržit, odpret firme, razširit reklame, zaposlit in izučit ljudi, si sam kriv. Za moje pojme manjka sposobnih serviserjev. Ljudje telefonov s počenimi ekrani ne mečejo v smeti ker se to finančno splača, ampak zato ker je s tem en kup pizdarij in problemov. Prineseš k serviserju (uradno ali neuradno nima veze), čakaš da ima on čas, potem čakaš ker on naroča dele iz kitajske, pol je dobil napačen del in spet čakaš,... Pomoje če se najde kdo, ki bi se specializirano s tem ukvarjal, mel rezervne dele na zalogi in bil ljudem na razpolago, bi mel gužvo ko bi se razvedelo.
Nasplošno se mi zdi, da mamo pri nas preveč šišmiš firm in samostojnih podjetnikov, ki naspol opravljajo svoje storitve in premalo profesionalcev. Jaz raje plačam 20% davka + 20% višje cene če nekdo opravi storitev hitro in zanesljivo. Sploh ko gre za servis stvari, brez katere ne moreš bit v današnjem času.


Govoriš na pamet medtem ko sem jaz dejansko to sprobal v reali med leti 2012 in 2014.... Ljudi se ne splača met, tako kot ne prostora, ker te košta več kot je vse skup vredno... če hočeš met ful zanimanja moraš met nizke cene (govorim za SV Slovenije) na zalogi se ne splača met, ker samo Bog ve kdaj boš prodal.... ker je s tem za tvoje podjetje en kup pizdarij in problemov...

In ko stane nov telefon 199,99€ in ima 8 jedrni procesor (P8 Lite) stranki pa pade na tla nek HTC ali Acer ki ga je kupila pred 2-4 letoma, za katerega LCD + touch staneta 60-80€ + moje delo (za manj kot 40€ + DDV se itak ne splača to it montirat, še to je na meji!) se velika večina strank raje odloči za nakup novega.... enako je z Radijem ipd... kdo bo pa dal radio popravljat ker se je gumb zlomo, to da vse razmontiram pa odprem traja cca. 1 uro, moja ura pa kot serviser pod 20€ ni.... novi radio pa stane tam od 25€ naprej, če nisi zahtevn (starejša oseba) zdaj pa računaj.

Premium artikli so drugo, ampak teh je premalo da bi na njih stala firma kaj šele dodatni zaposleni, to je dejstvo, morda v LJ, ko je količina ljudi večja, ampak nekje v MBju, in Ptuju, pa v Murski pa pač ne....

Enako je s tiskalniki.... se ne splača ker da daš zadevo na "prafaktorje" traja 1-2 uri, nov tiskalnik pa stane od 80€ naprej pa še cenejše kartuše ima (govorim že od spodnjem srednjem rangu)

Enako je z večino tablic... sploh ko starši kupijo mulcom za 99,99€ tablico in jo razbije, se ne splača popravljat.... bolje kupit novi model za 99,99€...

Splača se popravljat še edino premium laptope in pa določene tablice ala Galaxy S2.... pa nekaj modelov telefonov, kot je Nexus 5 itd... ker so pač kvalitetna roba in se splača investirat pa še met naprej.

Da Televizij sploh ne omenjam....




In ja, bil sem serviser no saj sem še zdaj, ljudje me čakajo po 10 dni, zato ker sem bil zadnji in nikogar več ni, in ker delam to na barvno in je ugodno, za njih in za mene, ker nimam pravnih obveznosti niti prostorov... to je edina fora.... Če bi odprl lokal najel prostor in računovodjo ter odprl SP, se mi ne bi več splačalo. Zdaj pa ko me oseba pokliče pa reče, čuješ kdaj ti lahko prnesem laptop da mi ga boš razstavo pa spucal, pa rečem, ja glej, čez 5 dni bo može, pa 30-50€ bo stalo odvisno od dela, pa reče ok... pa mam jaz strošek samo svoj čas in telefon, če bi od tega odbil davek, računovodjo, najemnino, stroške lokala in preštel količino običajnih servisev na mesec (cca 20) bi bil RVC prenizek da bi izplačal plačo in pokril vse stroške. Pač je obseg premajhen.

Zato pa pač delam tako, usput, ljudje majo mojo cifro, mi zaupajo, jaz pa pač naredim kvalitetno ko imam čas, in zaslužim dodatnih 100-200€ mesečno... Pa še plače mam 800-900€

Marat ::

randomtech je izjavil:

Letos sem končal šolanje srednje šole programa tehnik računalništva in sem ugotovil da me precej mika strojna oprema računalnikov od sestavljanja do servisiranja. Veseli me tudi programiranje ter izdelava spletnih strani ampak žal od te srednje šole nisem odnesel skoraj nič. Znam pač to, kar sem se naučil sam. Zanima me, katero šolo mi predlagate za vpis ? Razmišljal sem da bi 1 leto pavziral in poskusil v tem letu pridobiti čim več znanja glede programiranja in na splošno vsega kar se tiče računalnikov. Potem pa bi se vpisal v višjo šolo (2 leti). Po spletu sem prebrskal šole ampak nisem zasledil takšnega programa oziroma šole, ki bi mi ustrezala zato prosim za pomoč.


Usmeri se v programiranje in se poskusi sam naučiti. Najbolje je, če se odločiš za izdelavo nekega projekta (lahko neko svojo startup idejo), kar ti daje motivacijo za učenje.

bigbada ::

Zanima me recimo, če si star že 26 let ali več a se lahko normalno vpišeš na magisterij recimo ali moraš vse plačati (izredno)? Si sploh upravičen do česa če se vpišeš takrat (boni, dom itd) ?

randomtech ::

Lep pozdrav, končal sem 4. letnik srednje šole in sem izpustil 1. vpisni rok in sem se v drugem roko vpisal na FERI na program informatiko VS pod prvo izbiro, pod drugo pa RIT ampak je bila omejitev 68 točk, jaz sem jih pa imel 67 in nisem bil sprejet na noben program. Zanima me kaj je zdaj v tem primeru najbolje naredit ? Najverjetneje sem zdaj prisiljen "pavzirat".. Kaj naredit da se bom lahko naslednjo leto normalno vpisal na fakulteto?

Jancheq99 ::

Ne rabiš naredit ničesar..Pač se naslednje leto vpišeš na 1. rok. Na FERI ITK pa itak na prvem roku verjetno spet ne bo omejitve (vsaj sodeč po zadnjih nekaj letih), tako, da boš prišel zraven. Pa tudi na RIT s 67 točkami verjetno, če bi hotel.
Sicer pa škoda zate, da se nisi prijavil v prvem roku.

randomtech ::

Malo sem se pozanimal in pravijo da če se ne vpišem v srednjo šolo in pridobim statusa se nebom mogel vpisati naslednjo leto.. in sem končal za vedno. Vsi se vpisujejo v srednje šole in si kupujejo statuse (200-300€), zakaj potem delajo to?

Jancheq99 ::

Sicer ne vem točno kako je s tem vendar kolikor vem je pogoj za vpis na fakulteto opravljena matura (splošna ali poklicna - pač odvisno od fakultete) in ne rabiš imeti statusa dijaka, da se lahko vpišeš. Kot sem rekel pa nisem 100% prepričan, tako, da se raje še enkrat dobro pozanimaj. Statusi pa se kupujejo pač zaradi statusa - možnost dela itd. Nisem še slišal, da bi kdo kupil status le zato, da se lahko vpiše na fakulteto.

randomtech ::

Okej najlepša hvala!

smacker ::

Lahko se vpišeš na random faks (ki še ni poln in razpiše prosta mesta v 3. prijavnem roku), pa se potem po 1 letu prepišeš. Ampak maš samo 1 možnost prepisa, zato se eni bojijo to skoristit že takoj na začetku.

DOOM_er ::

randomtech je izjavil:

Malo sem se pozanimal in pravijo da če se ne vpišem v srednjo šolo in pridobim statusa se nebom mogel vpisati naslednjo leto.. in sem končal za vedno. Vsi se vpisujejo v srednje šole in si kupujejo statuse (200-300€), zakaj potem delajo to?


se sploh ne čudim da ljudje ne dobivajo služb če so tako funkcionalno nepismeni... po kakšni logiki se nebi smel vpisati če nisi dijak?
Robots will steal your job. But that's OK

Yacked2 ::

Glede na to, da imamo študentje za opravljanje dodiplomskega študija na voljo "le" 4 leta, ti odsvetujem vpis v neko xyz fakulteto le zaradi statusa, saj s tem izgubiš možnost absolventa, prepisa na drug program itd...
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Marat ::

In pa izkoristi to prosto leto za učenje/izpopolnjevanje v programiranju ;)

randomtech ::

Se pa lahko normalno vpišem v šolo pod redni del tudi če nisem študent ? Ali se ne lahko samo študenti vpišejo v redni del ostali pa v izredni?

DOOM_er ::

kaj?
Robots will steal your job. But that's OK

Jancheq99 ::

Pa saj s(m)o ti že povedali, da ne rabiš met statusa dijaka/študenta, da se lahko vpišeš na redni študij... Če ne rabiš statusa za delo ali kakšne druge ugodnosti se pač letos ne vpisuj nikamor. Pa drugo leto probaj ne spustit prvega vpisnega roka.

nofaith ::

Lep pozdrav,
sem študent 1. letnika univerzitetnega programa fakultete za elektrotehniko v Ljubljani in sem nekako poštudiral, da mi ta študji ravno ni pri srcu. Lani nisem kaj dosti razmišljal, kaj bi počel in sem se vpisal sem.

Tako da razmišljam da grem naslednje leto drugam. Vsekakor nekam kjer bo študiranje bolj usmerjeno in praktično.

In v ožji izbor so nekako prišli tri programi.

-Grafična in medjiska tehnika VŠ na NTFju
-Medjiska produkcija na IAM
-Medjiska produkcija na ekonomski šoli v novem mestu

Zdaj me pa zanima, če je kdo tukaj, ki študiroa oziroma pozna koga na NTFju na omenjenem programu.
In kaj je vaše mnenje na sploh o omenjenih programih.

Zanima me tudi če se je možno vpisati na visoko in višjo šolo naenkrat, ker se s tem ukvarjata dve različni ustanovi.

Fotografija in videoprodukcija sta mi hobi, ki mi je zelo v veselje in že zdaj se s tem ukvarjam vsaj 10ur na teden in z veseljem bi to delal še naslednjih X let.

Hvala za vse nasvete in odgovore že vnaprej.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

PrihajaNodi ::

Dokončaj program, katerega si začel. Ne hodi na neke grafične, medijske programe, tega se ne išče (razen projekti - freelencarstvo). Če želiš stabilno službo dokončaj (perspektiven) študij.

Bodi hvaležen, da si prišel sploh na ta program (ki sicer ni enostaven), boš pa po koncu študija dejansko nekaj odnesel.

Zgodovina sprememb…

kosta ::

Mediji so IMO stvar, za katere ne rabiš visokošolske ali univerzitetne izobrazbe. Raje čas, ki bi ga porabil za to, vloži v samostojno razvijanje znanja. Katero SŠ si obiskoval?

nofaith ::

Imam opravljeno gimnazijo.

FE je že uredu sam se bom moral res namučit (bo treba najti veliko volje), da dobim tist papir za diplomo.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

PrihajaNodi ::

nofaith je izjavil:

Imam opravljeno gimnazijo.

FE je že uredu sam se bom moral res namučit (bo treba najti veliko volje), da dobim tist papir za diplomo.


Bolje sedaj, kot potem jokat z ničvrednim papirjem z ekonomske fakultete. Inžinir elektrotehnike je zaposljiv povsod.

DOOM_er ::

prepiši se na VSŠ FE, bolj praktično, na koncu si na istem kot z UNI
Robots will steal your job. But that's OK

Invictus ::

nofaith je izjavil:


Fotografija in videoprodukcija sta mi hobi, ki mi je zelo v veselje in že zdaj se s tem ukvarjam vsaj 10ur na teden in z veseljem bi to delal še naslednjih X let.

Problem teh smeri je, da je cel kup hobijašev z redno službo, ki potem na črno služijo s hobijem. Tvoja cena, ko se boš lotil biznisa, bo zelo nizka.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Marat ::

nofaith je izjavil:

Imam opravljeno gimnazijo.

FE je že uredu sam se bom moral res namučit (bo treba najti veliko volje), da dobim tist papir za diplomo.


FE ni težak, samo očitno te ne zanima oz. ne veseli, kot si že sam ugotovil. Predlagam ti, da pustiš faks in probaš zaslužit denar v realnem svetu (beri: dobit službo nekje, nardit lastno firmo ipd.). Pol boš hitro ugotovil kaj te zanima in kaj ne :)

ovca123 ::

Hej, sem dijak 4. letnika gimanzije in pri vpisu sem za prvo izbiro izbral fakulteto za elektrotehniko. Razpisanih je 150 mest prijavilo pa se nas je 154. Nekje sem zasledil, da v primeru če je manj kot 10 % presežka vpisa naknadno sprejmejo vse in ne dajo omejitve. A kdo kej ve o temu ?

Unknown_001 ::

ovca123 je izjavil:

Hej, sem dijak 4. letnika gimanzije in pri vpisu sem za prvo izbiro izbral fakulteto za elektrotehniko. Razpisanih je 150 mest prijavilo pa se nas je 154. Nekje sem zasledil, da v primeru če je manj kot 10 % presežka vpisa naknadno sprejmejo vse in ne dajo omejitve. A kdo kej ve o temu ?


Eh, kakor kje. Če nisi ravno eden tistih ki zdeluje komaj z zadostnim uspehom in se boš kolikor toliko normalno izkazal na maturi se nimaš kaj sekirat okoli tega. Tudi če bi šlo za nohte mislim da ne bodo komplicirali. Takoalitako na teh fakultetah v prvem letniku pomečejo ves ološ ki se vpiše. Boš videl da bo v prvem semestru nekaj sošolcev magično izginilo in jih verjetno ne boš več videl na faksu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

1Razzor1 ::

Kateri študij je bolj kvaliteten, računalništvo in matematika ali elektrotehnika. Oboje me enako zanima. Kje so boljše možnosti zaposlitve z magisterijem? Kaj priporočate? Slišal sem, da interdisciplinarne smeri v Sloveniji niso ravno dobre, ali to drži?

Unknown_001 ::

Se pravi končal si univerzitetno izobrazbo bolonjsko 6.2 UNI in sedaj se odločaš kam na magisterij.

V tem primeru elektrotehnika ali matematika. Z matematiko boš imel zelo pestre možnosti zaposlitve.

Če si še srednješolc ki se ravno vpisuje in že razmišlja o 7. stopnji. Vseeno je kam greš, po diplomi lahko magisterij opravljaš na katerikoli fakulteti. Se mi pa zdi da mora bit vsaj sorodna smer. Oz. Boš moral delat še kake diferencialne izpite.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Yacked2 ::

Meni se zdi, da bo OP to šolsko leto maturiral, am I right ?

Jaz študiram IŠRM dodiplomca in je super. Za specifična uprašanja postaj spodaj or private.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

1Razzor1 ::

Sem še v gimnaziji. Katerikoli študij bi izbral, bi se poleg študija z elektrotehniko oz. matematiko in programiranjem, ukvarjal v prostem času. Razmišljal sem celo o čisti matematiki na fmf, ki bi jo nato probal uporabiti v praksi. Ne bi rad preveč spreminjal smeri študija, hočem se specializirati v eno smer. Slišal sem, da FMF velja za eno najboljših fakultet v Sloveniji (na njihovi strani piše, da je program primerljiv s Cambridgom), vendar da je smer matematika preveč teoretična, in je v tem primeru bolje IŠRM. Kakšne so možnosti s FE? V bistvu me zanima na kateri fakulteti bi prejel boljše znanje.

Unknown_001 ::

Kje v praksi bi ti matematiko praktično uporabljal?

V računalništvu?

Elektrotehniki?

Strojništvu/ gradbeništvu/ fiziki/ kemiji?

Ekonomiji ?


Boljše znanje? Definiraj, kaj točno bi rad vedel. Bi rad obvladal matematiko v nulo ali bi rad obvladal uporabo matematike v inženirskih/ ekonomskih področjih?

Primerjaš dve različni fakulteti. Zdaj pa ne vemo ali si bolj inženirsko (splošno univerzalno v nekem področju) ali bolj ozko teoretično naravnan.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

1Razzor1 ::

Hvala za odgovor. Dilema je tudi v tem, kje se bi lahko s pridobljeno izobrazbo zaposlil. Zdi se mi, da se bolj vidim v inzenirstvu. Sem v 3. letniku gimnazije, in se ne bi rad odločal v zadnjem trenutku.

Unknown_001 ::

Z matematiko te lahko ponucajo marsikje. Predvsem v IT in bančništvu ali ekonomiji. Mislim da obstaja celo smer "finančna matematika". Prav tako na kakšnih inštitutih, lahko greš za pedagoga, tudi pri kakem razvoju prideš zraven. Lepota matematike je, da lahko prideš na dokaj visoko pozicijo takoj, medtem ko mnogi inženirji morajo prva leta žuliti nekje pri tleh v proizvodnji (nekateri celo obstanejo tam) in počasi napredujejo. Problem je oredvsem v tem da za inženirja potrebuješ ogromno stvarne prakse da si uporaben. Matematik je večjidel svoje "prakso" pokazal že na izpitih, medtem ko inženir mora še dosti vlagati da se dokončno uporabno specializira.

Sicer pa. Če si dober in priden, so ti vsa vrata odprta. Tudi napredovanje ti bo omogočeno če prideš v kolikortoliko normalno okolje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

vostok_1 ::

Še ena duša, ki jo bo slovenski izobraževalni sistem prežvečil.

Ti misliš, da ko boš šel na FMF boš ka naenkrat nek top material, za direktno v silicon valley.
Žal, ne gre tako.
V resnici boš preživel 4 leta stresa, izpod taktirko nezainteresiranih profesorjev, ki že pol stoletja učijo isto. Jebe se jim zate in za tvojo kariero. Napolnili ti bodo glavo z višjo matematiko, ki ko boš reševal izpite, se ti bo zdelo kul, da to znaš, v resnici pa ne boš vedel kaj z njo počet izven učilnic.

Študij, razen če nisi do korenin akademik in te zanima zgolj akademika for lajf, jemlji kot neko fazo, ki moraš skozi, da ne boš ravno samo srednjo imel, pa še to gimnazijo.
V tem času spoznaj folk, spoznaj sebe, profesorjem pa daj ravno toliko od sebe, da greš skozi brez, da bi bil razredni idjot.
Nihče te v privatnem sektorju ne bo spraševal s kolikšno oceno si končal študij.
Spraševali te bodo, ali jim lahko rešiš zadevo, s katero imajo oni težavo ali če jim lahko pomagaš pri njihovem delu.

Ko boš rekel, da ste se na faksu enkrat učili o tem al neki, te bo sam pogledal s takim zelo nezainteresiranim pogledom in lepo pozdravil ter rekel, da imajo še nekaj kandidatov za preverit.

Ne nasedaj floskulam.

Raptor...s čim the fuck polneš glavo temu pamžu?
Z matematiko prideš višje na pozicijo itd...aha. Morda na zavodu.
Matematika je koristna vsekakor, ampak ne sama po sebi.

Večjo korist boš imel, če se boš družil z pravimi ljudmi, delal na lastnem izpopolnjevanju.

Kot rečeno, v povprečju, na faksu...nobody gives a fuck about you or your career. Profesorjem dol visi, če te učijo releavntno znanje ali ne. Oni imajo državno določen plan, plačano za toliko ur...in to je to.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Unknown_001 ::

Vostič pomiri konje.

Ti trdiš, da je matematka brezvezen faks. Fine... tako kot verjetno vsaka fakulteta po tvojih očitkih. Vse kar očitaš lahko preneseš na Fakulteto za ... you name it, whatever.

Iz druge roke (žlahta plus frend) ti lahko za 4 primere pokažem, da se da iz te fakultete kaj pametnega narest. S tem da dva imata celo doktorat tam narejen.

Praviš da bo 4 leta stresa. Ja no šit stari, saj nis prišel v veselo šolo pod vaškim kozolcem. Kaj a na elektrofaksu bo pa krave pasel ? Mislim... dej... sej ne vem kaj bi ti rekel.

Kolk odneseš od faksa je odvisno od študenta ne pa od profesorja. On te samo usmerja. Od tebe je odvisno ali boš pacal komaj za 6 ali boš pa še kaj pogledal. Tko da... če te ne veseli bolš da sploh ne hodiš na faks. Potem pa vsi tulijo da so fakultete neuporabne. Ja... ne morem pomagat če vam je bilo vse brezveze.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

A110 ::

Vostok_1 verjetno matematike na FMF sploh se videl nisi in govoris bedarije. Profesorji in predvsem njihov odnos do student je neprimerljiv v primerjavi z drugimi fakultetami v sloveniji. ni nobenega zajbavanja ampak je pa res da je potrebno stvari znati in nemores mesati megle na ustnem izpitu ki je prakticno pri vsakem predmetu. je pa res da je osip zelo velik ampak se se vedno lahko prepises ce ti matematika ne gre in veliko vecino drugih programov delas z lahkoto ker ravno v tem je velik plus FMFja da se proti drugim fakutletam zahteva ogromno znanja. glede stresa pa je tako, ga je toliko kot si ga sam povzrocis. sam sem sicer eno leto zaradi res res lenobe pavziral ampak grem skozi studij dokaj lepo brez prevelikih naporov in imam prostega casa kolikor zelim ker nobena predavanja in vaje niso obvezne. ampak imam pa tudi sosolce ki se ucijo po hmm vecino dneva pa jim se vedno ne gre ali pa zelo tezko tako da je dosti vec odvisno od tvojih sposobnosti kot pa od dela ki ga posvetis studiju.

glede tega pa da ze 50 let ucijo isto pa je tako, da matematika se ne spreminja kaj dosti. dobro, so nova odkritja ampak verjetno bo predmetnik cez 50 let popolnoma isti (morda bodo v racunalniskih predmetih kaksne spremembe). in to je prej prednost kot slabost ker ko nekaj znas bo too za vedno enako in te snov nemore prehiteti kot v vecini drugih smeri

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

vostok_1 ::

Unknown_001 je izjavil:

Vostič pomiri konje.

Ti trdiš, da je matematka brezvezen faks. Fine... tako kot verjetno vsaka fakulteta po tvojih očitkih. Vse kar očitaš lahko preneseš na Fakulteto za ... you name it, whatever.

Iz druge roke (žlahta plus frend) ti lahko za 4 primere pokažem, da se da iz te fakultete kaj pametnega narest. S tem da dva imata celo doktorat tam narejen.

Praviš da bo 4 leta stresa. Ja no šit stari, saj nis prišel v veselo šolo pod vaškim kozolcem. Kaj a na elektrofaksu bo pa krave pasel ? Mislim... dej... sej ne vem kaj bi ti rekel.

Kolk odneseš od faksa je odvisno od študenta ne pa od profesorja. On te samo usmerja. Od tebe je odvisno ali boš pacal komaj za 6 ali boš pa še kaj pogledal. Tko da... če te ne veseli bolš da sploh ne hodiš na faks. Potem pa vsi tulijo da so fakultete neuporabne. Ja... ne morem pomagat če vam je bilo vse brezveze.


A110 je izjavil:

Vostok_1 verjetno matematike na FMF sploh se videl nisi in govoris bedarije. Profesorji in predvsem njihov odnos do student je neprimerljiv v primerjavi z drugimi fakultetami v sloveniji. ni nobenega zajbavanja ampak je pa res da je potrebno stvari znati in nemores mesati megle na ustnem izpitu ki je prakticno pri vsakem predmetu. je pa res da je osip zelo velik ampak se se vedno lahko prepises ce ti matematika ne gre in veliko vecino drugih programov delas z lahkoto ker ravno v tem je velik plus FMFja da se proti drugim fakutletam zahteva ogromno znanja



Tej ki so bli na FMF in prišli visoko, so vrjetno imeli tudi druge lastnosti, ki so jim pomagale, vrjetno bistveno več kot znanje krožnega integrala or some shit.

Veš eno je pozitiven stres eno je neproduktiven stres.
Negativen stres je ko te na golem otoku silijo prekladanja kamnjev iz enega kupa na drugega v soncu in brez vode. Veliko truda, nula produktivnosti...ajde, telovadba, vsaj to.

Večina profesorjev te nič ne usmerja. Zgolj odrdra državno sanksioniran učni načrt in to je to.
Absolutno je odvisno od tebe, koliko boš odnesel. Zato mu pravim, kamorkoli greš, naredi faks z tisto 7ko, ostali čas pa porabi za samoizpopolnjevanje in kvalitetne žurke...as in 50% sex/50% business. Vse ostalo je potrata časa, ki se ti ne bo nikoli več vrnil.

Slovenski visokošolksi sistem je dandanes praktično serijska proizvodnja povprečnih študentov. Pa še to neka cenena proizvodnja, kjer ležaje niso podmazali že 40 let, plašč trifaznega kabla pa je povsem že preparel.

Saj vem, da mladi nadebudneži so polni motivacije in ambicij, pa jih taki stari ciniki kot jz demoralizirajo.

Kar želim povedat...če si pameten boš nekaj tudi od tega odnesel.

Najprej pa si odgovori...does the rat race interest you or not?
Če te, potem zavihaj rokave in podmaži danko...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

A110 ::

FMF te uci razmisljati in resevati probleme. Ko enkras osvojis tak nivo razmislanja ti gredo druge stvari in nova znanja zelo hitro v glavo. Nevem ce lahko to dobis se kje drugje. sploh pa zelo tezko doma

vostok_1 ::

What a load of bullshit.

Če si nisi doma sposoben ustvarit težkega problema, potem niti ne hodi na faks. Pejt raje prodajat zelenjavo na tržnico al postani receptor na kaki občini. A lot less stress, reasonable money, and prime milf pussy.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

A110 ::

ampak bi znal resit tezek problem ce si ga nebi znal razdeliti na kose ampak bi ga reseval kot celoto? recimo zelo podobno je pri dokazovanju. in tega se ne naucis cez noc

vostok_1 ::

Se strinjam. Ampak v tem primeru govorimo o 4 leta dolgi noči.
Če nisi že prej tak, ti tud 4 leta ne bodo pomagala.

Krux problema, je kot rečeno, slovenski šolski sistem, oz. sistemi njemu podobni. Potratijo ti preveč časa, efekt pa je premajhen glede na vložen trud in denar.

Drugače pa mladina...sigurno ste kdaj si rekli "kaj bom poslušal te stare prdce, nimajo pojma o naši situaciji". Da...večino starih prdcev ne poslušat, because they are those idiots, who once said the same thing. Ampak tisti majhen preostanek pa jih prečitajte kot Papež Bibljo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()
««
8 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se mi splača reskirat faks za fiziko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7610598 (5628) Meizu
»

Izbira faksa uni ali vsš FE (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8215335 (10277) mr_chai
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420131 (16541) SimplyMiha
»

Kateri faks (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7120506 (18653) romat

Več podobnih tem