» »

Ali se mi splača reskirat faks za fiziko?

Ali se mi splača reskirat faks za fiziko?

1
2
»

tony1 ::

Zato pa je Brecelj napisal komad o njem :)) Tip je pač zrastel v nekih drugih časih, danes mu študenstki svet ne bi dal soglasja za podaljšanje habilitacije ob prvi priložnosti in takega heca bi bilo konec 8-)

Tukaj Kodre komentira tudi proteste študentov, s katerimi so dosegli, da je program danes mnogo manj rigorozen kot nekoč... Tiste scene o "miši v kozarcu kumar" in to, se je včasih v povprečju 1x padlo na diplomskem izpitu so precej povedne:
https://kvarkadabra.net/2018/10/kodre-z...

RintFDG ::

Sicer OT, ampak tole je tudi zlata vredno:
https://fmf.si/izjave

tony1 ::

Iz zgornjega linka:
(računamo limite malo po svoje...) Zdaj smo pri mafiji, lahko delamo ilegalne stvari!
-Čopar

V mojih študentskih časih se spomnim Wordovega fajla na temo teh izjav, ki je krožil okoli, naslov je imel "Smile you're in B. Magajna class" :D

Pa še ena, ko smo ravno debatirali o drugih faksih:

To je čist lahko, to še na FDV-ju znajo. *se za sekundo zamisli* Oziroma, na FDV-ju po mojm niti tega ne znajo.
-Primož Moravec

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

kuall ::

Ta od Moravca je bila edina, kateri sem se malce nasmejal, od ene 50 prebranih. ostale pa cringy---

mojca ::

Točno tako: zato mu je Brecelj posvetil pesem.

Matematična fizika je (bil?) eden od najboljših in najbolj poučnih predmetov. Eni so ga naredili v prvo s kolokviji s čisto desetko. Tisti, ki so karte stavili na piflanje, lenobo ali last-minute, so se pa pač opekli.

Da je z nekom nekaj narobe?

Predstavljaj si, da na fakulteti za šport med vajami učijo tehniko posameznih športov in na koncu zahtevajo, da "tehnično brezhibno" in v določenem času pretečeš/preplavaš/prekolesariš/odsmučaš določeno razdaljo, odplešeš/narediš špago, ... Lahko si blazno nadarjen (in itak sam od sebe športaš) in narediš brez problema. Tudi če nisi blazno nadarjen, ampak spremljaš vaje in doma redno vadiš / treniraš, boš pridobil dovolj tehnike in kondicije, da boš brez težav opravil izpit. Če si pa predstavljaš, da boš prešprical vaje, doma ležal na kavču, potem pa na dan izpita poškilil v priročnik za smučanje, ne da bi kdaj prej v življenju sploh stopil na smuči, in oddelal vseh šest športnih disciplin (s kolokviji bi lahko eno po eno) ... lahko greš dvajsetkrat na izpit, pa ne bo šlo.

Žalibog se kriteriji res znižujejo. Pa ne vem, če so za to res toliko krivi samo "študentski protesti". V veliki meri je za to kriva Univerza, ki od nekega trenutka dalje fakultete plačuje po glavarini: več kot je študentov in več kot jih diplomira, več denarja dobi fakulteta. In potem se na profesorje in asistente izvajajo blazni pritiski, da morajo povišat prepustnost v višji letnik.

tony1 ::

Še ena: :))
To je stvar matematične fizike, naj se vam tam zamerijo.
-Magajna

Zimonem ::

S kodretom ni nič narobe. To je povedal še Brecelj. Kodre je sposoben ocenit kak "akademskih kolokvij" brez nakladanja. Kratko in jedrnato. če pa človek ne zna za izpit ...

tony1 ::

Ne bom vas spraševal. Izkušnje kaže, da študentje zelo radi zanikajo znanje.
-Ramšak

[Ko študentje odgovorimo, da je bil kolokvij težek in da na vajah nismo delali ničesar podobnega]: Je treba kdaj odpret tud kakšno knjigo. Temu se s tujko reče študij.
-Kerševan

In še za konec:
Logika je tisti korak, ko so se naravoslovne znanosti ločile od družboslovnih.
-Dolinar

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

kuall ::

stran pa je narejena z butastim infinite scrollom, da ja ne moreš uporabit ctrl+f. butast programer, ki ga zanima hype bolj kot pa uporabnost.

tony1 ::

Res je. Še huje je, da na random včasih nekaj vpisov ponovi.

tony1 ::

Na kolokviju iz Mafije lahko imate vse razen pralnega stroja.
-Borut Paul Kerševan

kuall ::

tony1 ::

Super, nice.

kuall ::

Ta je dobra:
"Obstaja nekaj, čemur se reče fizikalna intuicija in jo nekateri ljudje imajo, nekateri pa nimajo. študenti je nimajo."

Moja razlaga:
Ko imaš enkrat intuicijo si šele dober, ker se z intuicijo dela dosti bolj kvalitetno kot zavestno z razumom.

pa za un hack zgoraj rabiš firefox, da ti json lepo pokaže v berljivi obliki.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

ripmork ::

mojca je izjavil:

V veliki meri je za to kriva Univerza, ki od nekega trenutka dalje fakultete plačuje po glavarini: več kot je študentov in več kot jih diplomira, več denarja dobi fakulteta.


Tell me about it 8-)
Študijska smer na katero sem hodil, je imela v preteklosti vpis 30 študentov na vsaka štiri leta (ker je bila potreba po tem kadru v Slo izrazito majhna). in je tudi ostala, a je sčasoma vpis vseeno postal vsakoleten, ker več študentov = več sredstev. Od vseh ki smo študirali v letniku, danes le za eno vem, ki se part-time ukvarja s to dejavnostjo (trg pač konkretno prezasičen). Slučajno pred leti zagledal vabljenje novih študentov za vpis v ta program, češ kakšen "ogromen potencial" za bodoč poklic obljubljajo (čisti BS). Pomoje bi vsak študij moral na obrazcu za prijavo interesentom pokazat statistiko, koliko diplomantov dejansko kasneje dobi službo na tem področju. Marsikje bi bile številke šokantno nizke.

ytodf ::

Se samo pofočkam, da izkažem čast fmf možganskim trustom, profesorjem in študentom.

Mercier ::

Ocene pri matematiki in sposobnost za matematiko sta _lahko_ v veliki neskladnosti v škodo sposobnosti. Jebeš kar pravijo drugi in ocene. Če sam dobro razmisliš in prideš do spoznanja, bi snov lahko dobro predelal, razumel, potem si OK. Torej, se lahko naučiš in razumeš doakze in izpeljave? Če bi naredil 20% primerov več pravočasno, ne sedel na uhih ko povejo kaj se piše, a bi pisal 4 v primeru smole? Če ja, pojdi na fiziko in ne greši več in če ne, jaz na tvojem mestu ne bi.

Rok Woot ::

Ali sem samo jaz ali je izraz astrofizika neka spakedranščina?

Študiraš pač astronomijo in postaneš astronom. Je tudi edini medplanetarno priznani izraz za to. Če ne verjamete, preberite še enkrat "Drejček in trije marsovčki".

spegli ::

Če te veseli pojdi. Pa na resno uni za fiziko v LJ.

BorutO ::

Elon Musk je rekel, da bosta v bližnji prihodnosti samo dva poklica najbolj iskana - Programer in fizik. Odloči se sam. Ampak prihodnost gre ravno h temu.

Meizu ::

Boste že kmalu ugotovili, da je v življenju še kaj drugega kot samo lukrativnost. Razen, če želite vsi skupaj delit sobe v Idriji.

Fizikalko ::

Iz prve roke: študij fizike je bil ena najboljših odločitev, kar sem jih sprejel v življenju.
Seveda te mora pa zadeva veseliti, to je nujen predpogoj. Ostalih stvari pa ne bi gledal, ampak raje pač probaj.

Have fun:
https://zapiski.fmf.si/data/Magajnabest...

Neprecenljivi časi. Ah, nostalgija...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

tony1 ::

Hvala za link, tole sem poznal izpred let v wordovem formatu :-)

"Je prehitro? Če takole povem na kemiji, je prehitro!"

"Tle vas mal matram... Fiziki ste najbolj primerni za matrat!"

:))

KraitPay ::

bbbbbb2015 je izjavil:

mojca je izjavil:

Alojz Kodre je bil eden od najboljših profesorjev na faksu (tudi nekakšen "ata" matematično-fizikalne smeri) in eden od največjih mojstrov jezika. Njegova predavanja so bila simfonija: vso uro je pretežno govoril anekdote in zgodbice ter na tablo napisal kvečjemu eno formulo. Predmet matematične fizike slovi po tem, da obstaja (neformalna) zbirka nalog s kolokvijev za vsaj 50 let nazaj, pa se niti ena naloga ne ponovi. Na kolokvij lahko prineseš poljubno literaturo, ki pa ti jasno nič ne koristi, če snovi nisi razumel. Nekateri so hodili na izpite po devetkrat in več.


Hoditi na izpit 9x in več? A ste vi normalni? Pa to je nekaj narobe s profesorjem, študenti ali faksom. Ali kar vsemi ali samo nekaterimi.


Podobne izkušnje imam tudi sam. Na tehnični fakulteti sem določene predmete opravljal tudi po 4x. No dejansko sta bila takšna predmeta v vseh mojih študentskih letih samo dva. Nekateri so opravljali 8x, nekateri predmeta niso nikoli opravili. Tisti ki so hodili na FERI - elektrotehnika vedo o čem govorim (fizika I, II, senzorski sistemi, analiza, teorija elektromagnetnega pola itd...)

@OP če misliš da na elektrotehniki ni matematike se motiš!

DamijanD ::

Je kar nekaj faksov, kjer je sama matematika - ampak nobenega predmeta, ki bi imel v imenu besedo matematika :D

c3p0 ::

Ah ja, faks, polno velikih egotov - slabih profesorjev. Je pa dandanes že nekoliko drugače, kolikor slišim.

Meizu ::

c3p0 je izjavil:

Ah ja, faks, polno velikih egotov - slabih profesorjev. Je pa dandanes že nekoliko drugače, kolikor slišim.


Niti ne, kolikor jaz slišim je noter še vedno veliko pacientov. Najbrž odvisno od smeri.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Finančna Matematika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5012040 (9277) neverlucky
»

FMF, FS ali FE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
599409 (7330) A120
»

FMF-razlika med čisto in praktično mat. (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7215739 (12707) žana

Več podobnih tem