» »

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!!

««
10 / 10
»
»»

Cruz ::

acookook je izjavil:

Pavzral lani, letos mel krizo, naslednje leto pa bom mus absolvent. Čist sem zgubil kompas....
Se zgodi. Izkoristi zdaj ta čas in premisli kaj hočeš narediti s svojim življenjem. Namesto specifičnih ciljev, si postavi vrednote, ki definirajo tebe in tvojo prihodnost, potem pa pod vrednote napiši kakšne odločitve in vedenje jih bodo podpirale, boš lažje našel smisel v svetu.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

acookook ::

Evo vrednote: Mir, ljubav, družina, zdravje, napredek, znanje, prosti čas (hm, nekaj v tem smislu, no), samostojno in delo z zadovljstvom.

tadejk123 ::

študentom nudim inštrukcije za predmete: Matematika1, Analiza1, Diskretne strukture, Poslovna matematika in Statistika. https://www.instrukcijezamatematiko.si

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kvinta ()

faznbrifer ::

Zdravo, zanima me, kakšna je težavnost magistrskega študija na FE v primerjavi z dodiplomskim? Koliko je pa povprečno ur predavanj in vaj tedensko?

speedtouch ::

Pozdravljeni,

Ali je kdo obiskoval oziroma še obiskuje Fakulteto za državne in evropske študije (Nova univerza)? Predvsem me zanima za visokošolski študij Državne in evropske študije (pred tem Upravno pravo).

Prosim za mnenja, kako ste zadovoljni, težavnost in podobno.

Hvala!

Zgodovina sprememb…

downtown ::

Zdravo, razmišljam da bi se vpisal na študij Geologije na NTF, vendar sem slišal da ta študij ni prav preveč perspektiven oz. da je po koncu diplome težko dobiti zaposlitev in da ni na nivoju FMF, FRI, FE, FERI... Študij ima malo razpisanih mest in nima omejitve, kar verjetno tudi ni vzpodbuden podatek. Ali je morda kdo študiral geologijo ali pa pozna koga ki jo je? Ne bi rad študiral 3 leta in na koncu ugotovil, da sem studiral neko levo, bv nezaposljivo smer.

mano133 ::

Živjo,

Na hitro opis moje situacije: Delam v financah (imam 25 let) in me bolj vleče v tehnične vode. Ker sem redno zaposlen redni študij odpade zato sem gledal fakse ki izvajajo tehnične študije VS in naletel na Academia Maribor Slovenia, ki ima nekaj programov za informatike in sicer Programsko inžinirstvo, Sistemsko inženirstvo, Razvoj aplikacij itd..

Zanima me, kdor ve, koliko to doprinese k nekemu pridobljenem znanju in posledično nekemu poklicu? Papir bo nekaj doprinesel ali rajs self-taught preko YT,raznih code site-ov? Kolikor sem izvedel imajo tudi kar nekaj prakse v programu tako da bi šel preko tega tudi skozi.

Hvala mano :)

WhiteAngel ::

mano133 je izjavil:

Živjo,

Na hitro opis moje situacije: Delam v financah (imam 25 let) in me bolj vleče v tehnične vode. Ker sem redno zaposlen redni študij odpade zato sem gledal fakse ki izvajajo tehnične študije VS in naletel na Academia Maribor Slovenia, ki ima nekaj programov za informatike in sicer Programsko inžinirstvo, Sistemsko inženirstvo, Razvoj aplikacij itd..

Zanima me, kdor ve, koliko to doprinese k nekemu pridobljenem znanju in posledično nekemu poklicu? Papir bo nekaj doprinesel ali rajs self-taught preko YT,raznih code site-ov? Kolikor sem izvedel imajo tudi kar nekaj prakse v programu tako da bi šel preko tega tudi skozi.

Hvala mano :)


Če želiš programirati, pojdi na FRI/FERI/FAMNIT.

Steinkauz ::

Faks ti da dosti širine glede vsega v ITju, ne samo programiranja.
V 3ih letih ur porabljenih za faks se boš dosti več naučil sam preko raznih coursov, saj si fokusiran na programiranje.

Academia Maribor Slovenia ne poznam, samo imaš na udemy, oreilly learning, linkedin learning (za začetek so že zastonjski ok).
Morš pa tko met dosti samodiscipline.
Večina samoukov sicer začne na FE in doskrat tudi konča pri FE razvoju, ker je lažji za začetnike kot BE.

c3p0 ::

>> Če želiš programirati, pojdi na FRI/FERI/FAMNIT.

Če bo šel izredno, kot vsak normalen, ki tudi že nekje dela, FRI in FERI nimata izrednih programov (več).

KorenovKon'c ::

Pozdravljeni.

Izhajam iz družboslovno-jezikovnih voda (FF, pač) in imam že nekaj let izkušenj v avtoindustriji, trenutno v proizvodnji polnilnic za električne avtomobile. Saj veste, kako gre, mlad, neumen in boječ in so šla priložnosti in leta po vodi tekom študija. Imam sicer 6/2 stopnjo izobrazbe, ampak od diplomiranja bo počasi že 10 let (jap, 30+, I'm an old fuck). Izkušnje imam iz čisto drugega področja, kakor sem napisal. Nikoli si ne bi mislil, kje bom pristal. :)

Primarno me zanima, če bi z drugo izobrazbo lahko zlezel kam višje. Okoli mene je nekaj ljudi, ki nimajo toliko izobrazbe kot jaz, imajo pa izkušnje od prej in so na višjih položajih. Še posebej pa cenim samouke, npr. tisti, ki se sami naučijo programirati in imajo šiht. Še moj CTO je rekel, da ima v ekipi filozofa, ki se je naučil programirati. Wow. 8-)

Sedaj me zanima, ali bi čudno izpadlo, če bi se izredno vpisal na višjo šolo za mehatroniko na Aškerčevi v Ljubljani in bi si pridobil 6/1 stopnjo izobrazbe? To bi smatral kot neke sorte začetno strojniško podlago za svoje izkušnje.

Zanima me pa tudi računalništvo malce širše. Je kdo obiskoval izredni študij organizacije informacijskih sistemov na FOV v Kranju? Vsako podjetje ima tono PC-jev, mrež, routerjev itd. in za to bi bilo treba skrbeti. Je to perspektiven študij ali metanje denarja in časa stran?

Malce me stiska pri srcu, ker sem sredi 30-ih in sem še zmeraj neodločen terv dvomih, ker ne bi rad ponovil zaletavosti, ihtavosti in naivnosti izpred 10 - 15 let ter sem zato zelo previden.

Lep pozdrav.

Invictus ::

Ne bi.

Če bi rad višjo plačo in si programiral, imaš na voljo cel svet, če imaš 10+ let izkušenj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

KorenovKon'c ::

Invictus je izjavil:

Ne bi.

Če bi rad višjo plačo in si programiral, imaš na voljo cel svet, če imaš 10+ let izkušenj...


Nimam programerskih izkušenj. Vse oz. večina izkušenj so iz proizvodnje, izobrazba je pa jezikoslovno-družboslovna - 2 jezika, če sem natančen, samo nimam izkušenj in ne vem, če je še realno poskusiti kaj v tej smeri, ker enega od njiju bi se moral od začetka znova učiti (je bolj eksotičen).

Mato989 ::

KorenovKon'c je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ne bi.

Če bi rad višjo plačo in si programiral, imaš na voljo cel svet, če imaš 10+ let izkušenj...


Nimam programerskih izkušenj. Vse oz. večina izkušenj so iz proizvodnje, izobrazba je pa jezikoslovno-družboslovna - 2 jezika, če sem natančen, samo nimam izkušenj in ne vem, če je še realno poskusiti kaj v tej smeri, ker enega od njiju bi se moral od začetka znova učiti (je bolj eksotičen).



Ne bo ti lahko razen če maš talent za programiranje in se ti da 3 leta na polno code monkeya igrat...

Realno je tako da če si over 30 in če nimaš skoraj nič izkušenj iz programiranja boš moral presneto fejst se potrudit da boš dobil junior pozicijo kjerkoli, takega pomanjkanja ni...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

KorenovKon'c ::

Invictus je izjavil:

Ne bi.

Če bi rad višjo plačo in si programiral, imaš na voljo cel svet, če imaš 10+ let izkušenj...

Ne bi kaj točno?
Tole: Primarno me zanima, če bi z drugo izobrazbo lahko zlezel kam višje.
in
tole: Sedaj me zanima, ali bi čudno izpadlo, če bi se izredno vpisal na višjo šolo za mehatroniko na Aškerčevi v Ljubljani in bi si pridobil 6/1 stopnjo izobrazbe?
Ste odgovarjali na to?

Še zmeraj me zanima več info o informatiki na FOV.

Mato989 je izjavil:

KorenovKon'c je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ne bi.

Če bi rad višjo plačo in si programiral, imaš na voljo cel svet, če imaš 10+ let izkušenj...


Nimam programerskih izkušenj. Vse oz. večina izkušenj so iz proizvodnje, izobrazba je pa jezikoslovno-družboslovna - 2 jezika, če sem natančen, samo nimam izkušenj in ne vem, če je še realno poskusiti kaj v tej smeri, ker enega od njiju bi se moral od začetka znova učiti (je bolj eksotičen).



Ne bo ti lahko razen če maš talent za programiranje in se ti da 3 leta na polno code monkeya igrat...

Realno je tako da če si over 30 in če nimaš skoraj nič izkušenj iz programiranja boš moral presneto fejst se potrudit da boš dobil junior pozicijo kjerkoli, takega pomanjkanja ni...


To pomeni nasičenost samoukov programerjev, ker se je dosti služb izgubilo med korono?

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

To pomeni nasičenost samoukov programerjev, ker se je dosti služb izgubilo med korono?


Ne, pomeni samo to da pac ce mas na voljo 30 ali 35 letnika ki nima nic ali skoraj nic izkusenj da pol bolje vzet 23 letnika s faksa in upat da bo kaj z njega

Junior pozicije je kr tezko dobit razen ce pokazes da pac znas programirat kr solidno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nejc_nejc ::

glede na naslov teme:
mi žlahtnica razlaga, ki je na faksu, 3 letnik, kako so bodoči študenti s starši prihajali na informativne dneve....

ne vem kaj naj si mislim, vse bo šlo u ...rac.
««
10 / 10
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se mi splača reskirat faks za fiziko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7610846 (5876) Meizu
»

Izbira faksa uni ali vsš FE (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8215661 (10603) mr_chai
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420295 (16705) SimplyMiha
»

Kateri faks (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7120743 (18890) romat

Več podobnih tem