» »

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!!

««
7 / 10
»»

Marat ::

zeta je izjavil:

Po počitnicah bom vstopil v četrti letnik gimnazije in me, odkrito povedano, v povezavi z izbiro študija skrbi, da ne bom izbral takega študija oziroma nekega dovolj perspektivnega študija delal na način, preko katerega bi si zagotovil dobre možnosti za zaposlitev. Zanima me predvsem, na katerih področjih se res lahko zaposlim po študiju matematika in računalništvo oziroma računalništvo in informatika, katere strokovne predmete in katere module naj izberem, na katero področje se naj med študijem usmerim, pri katerih open source projektih naj sodelujem, iz katerega področja naj bo moja diplomska naloga..., da bom imel največje možnosti za zaposlitev, saj je v Sloveniji iskanje zaposlitve verjetno peklensko -- v tujino pa verjetno gredo le najboljši, kar dvomim, da bom. Se pravi, hočem, da moja odločitev za študij poleg zanimanja temelji na temu, kar bom moral delati med tem študijem, da po njem najverjetneje ne bom dolgo brezposeln.

Študiral bom verjetno po programu matematika in računalništvo, saj me zanima uporaba računalniške znanosti v obdelavi in vrednotenju podatkov eksperimentalnih znanosti, še posebej molekularne in celične biologije, se pravi bioinformatika, za katero se bojim, da je preveč akademska in v njej sploh ni toliko služb. Naj tukaj še omenim, da je moja druga izbira za študij program računalništvo in informatika, kjer se mi predmeti "osnove informacijskih sistemov", "teorija informacij in sistemov" in "ekonomika in podjetništvo" po branju povzetka zdijo rahlo dolgočasni. Zanimivi se mi pa zdijo predmeti "optimizacijske metode", "numerične metode" in "osnovne umetne inteligence". Tretja izbira je biotehnologija, morda biokemija -- vendar se mi zdi, da, čeprav mi je teorija zelo všeč, rokovanje s kemikalijami zaradi moje nepazljivosti in nepozornosti ni zame, saj so te nevarne in drage -- pri kateri se mi najbolj zanimivi zdijo predmeti "(celična) fiziologija", "genetika" in "imunologija". Predvidevam, da je za službe, povezane z biotehnologijo, tekmovanje, čeprav na različnih področjih, še z diplomanti biokemije, kemije, mikrobiologije, medicine, biologije, veterine, agronomije, zootehnike in živilske tehnologije. Torej še čisto ne vem, kaj bom izbral za tretjo možnost, čeprav bom verjetno prišel na prvo oziroma skoraj popolnoma verjetno na drugo možnost. Kot strokovni izbirni predmet si bom verjetno izbral "numerične metode 2", kot modul verjetno "umetno inteligenco".


Računalništvo je eden najbolj perspektivnih poklicev, kar se tiče služb, zato definitivno ne boš zgrešil s to izbiro. Mi je všeč, da te veseli bioinformatika - na tem področju bo vedno več priložnosti, ki bodo zanimive tako iz raziskovalnega področja (nova odkritja), kot tudi iz finančnega (dobra plača). Z znanjem računalništva, matematike in biologije boš eden top kadrov glede možnosti zaposlitve, tudi v tujini. Če že zdaj tako zrelo razmišljaš, mislim da se glede prihodnosti nimaš nič bati :)

m0LN4r ::

Pejt študirat programiranje, računalništvo več ni biznis.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Blinder ::

Marat je izjavil:


Računalništvo je eden najbolj perspektivnih poklicev


Si ti clovk ostal v 90-ih letih? Ravno danes sem pospravljal nekaj literature z FRI-ja in klel zraven ces da s kaksno meglo so nam filali mozgane. V celmu lajfu me je FRI najbolj nategnil. Toliko predmetov ko nobenga nic ne briga zanje smo imeli...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

m0LN4r ::

Ja 6 praktično uporabnih in 24 trololo o tem kako se prinas dela...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

maticb492 ::

Blinder je izjavil:

Marat je izjavil:


Računalništvo je eden najbolj perspektivnih poklicev


Si ti clovk ostal v 90-ih letih? Ravno danes sem pospravljal nekaj literature z FRI-ja in klel zraven ces da s kaksno meglo so nam filali mozgane. V celmu lajfu me je FRI najbolj nategnil. Toliko predmetov ko nobenga nic ne briga zanje smo imeli...



Še vedno je ampak ne tako da greš na računalniški faks, končaš in dobiš službo. Je težko področje in se moraš veliko sam učit, če te zanima to in rad probuješ nove stvari je še vedno isto. Ni pa garantirano nič.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

m0LN4r ::

Naučiš se programirat + nekaj specifičnega to je to. Ostalo boš pa videl v firmi v kateri boš delal. Daleč od tega, kar ti na faksu trobijo in prodajajo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

amacar ::

V bistvu so na RIT smeri skoraj vsi uporabni. Neuporabni so izbirni iz ITK :))

BivšiUser2 ::

Kak pa je z multimedijo FRI+FE?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

KraitPay ::

Nah tisto je bolj če hočeš v kakšnem klicnem centru delat. Desktop help, al kakorkol že to imenujejo. Al pa če hočeš montirat odaje, zvok, itd...Skratka neuporabno. Uporabno le za 1% populacije.

Marat ::

Blinder je izjavil:

Marat je izjavil:


Računalništvo je eden najbolj perspektivnih poklicev


Si ti clovk ostal v 90-ih letih? Ravno danes sem pospravljal nekaj literature z FRI-ja in klel zraven ces da s kaksno meglo so nam filali mozgane. V celmu lajfu me je FRI najbolj nategnil. Toliko predmetov ko nobenga nic ne briga zanje smo imeli...


Wtf? Sej vem, da veliko predmetov ni direktno/praktično uporabnih, ampak tako je na praktično vseh faksih. Itak je pa od njega odvisno, da bo kaj delal tudi ob faksu, ne pa samo pridno delal izpite in po diplomi pristal na zavodu.

pickle_rick ::

@zeta na FRIju imaš biolab, kjer med drugim razvijajo datamining orodje in knjižnico Orange (http://orange.biolab.si/). Je eden izmed najboljših labov na FRI, predmeti, ki jih izvajajo so odlični (zahtevajo tudi precej več dela kot ostali), tako da imaš za to področje super možnosti že v okviru samega faksa. Kolikor vem kakšnega študenta vzamejo tudi za delo v labu. Glede na tvoja zanimanja bi ti skoraj bolj kot RI priporočal IŠRM.

Zaljubljena ::

Živjo,
zanima me kako je s prepisom iz ene fakultete na drugo takoj na začetku študijskega leta (prvi teden). Izkoristim absolventa? (in kaj to pomeni?). Hvala

hawkwood ::

Zaljubljena je izjavil:

Živjo,
zanima me kako je s prepisom iz ene fakultete na drugo takoj na začetku študijskega leta (prvi teden). Izkoristim absolventa? (in kaj to pomeni?). Hvala

Najboljše da vprašaš na referatu fakultete.

valkyrie ::

Ne moreš se prepisati, faks menjaš tako da se naslednje leto ponovno vpišeš. S tem ti gre ponavljanje ali absolvent.

hawkwood ::

valkyrie je izjavil:

Ne moreš se prepisati, faks menjaš tako da se naslednje leto ponovno vpišeš. S tem ti gre ponavljanje ali absolvent.

Kot vem se lahko septembra in oktobra (drugi in tretji prijavni rok), prepisuješ na druge fakultete. Pogoj je seveda da je tam prosto, pa izgubiš tisto leto za ponavljanje oziroma absolventa. Vsaj včasih je bilo tako.

valkyrie ::

Pozanimaj se, preden kaj pišeš. Če si sprejet v prvem roku nisi upravičen do 2. Ali 3. Roka. Tko je ze zadnjih 10 let, ce pa tega niso upostevali pa nevem...

B851 ::

Zanima me ali je sprejem brucov obvezen? gre se za ntf.

PrihajaNodi ::

Da

amagr ::

živjo, ima kdo kakšne izkušnje s študijem Upravne informatike na FRI/FU?

ticox ::

Živjo
zanima me ali kdo misle iti na fe-mb velnje ali krško, drugo leto 2016/17?
ali je mogoče kdo tu da hodi tja, da bi mi znal kaj povedat?
razmišljam tudi o tej fakulteti

vem da mogoče malo prehitevam samo marec in vpisni rok bosta kmalu tukaj

Yacked2 ::

amagr je izjavil:

živjo, ima kdo kakšne izkušnje s študijem Upravne informatike na FRI/FU?


Vsi se delajo norca iz njih :D
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

bella_trix ::

amagr je izjavil:

živjo, ima kdo kakšne izkušnje s študijem Upravne informatike na FRI/FU?


Kolikor vidim študente Upravne informatike na FRI-ju se jih večina zatakne že pri prvem izpitu iz programiranja, ki ga imajo skupaj s kolegi iz FRI UNI-ja.

Po mojem mnenju je že boljše vpisati FRI VSŠ (če bi bil UNI prevelik zalogaj) kot pa Upravno informatiko.

Demurall ::

Jaz sem dijak 4.letnika gimnazije. Rabil bi vašo pomoč, kaj od tega je po vašem mnenju najboljše/najbolj zanimivo?

    Biokemija
    Kemija
    Kemijsko inženirstvo
    Meteorologija z geofiziko
    Ladijsko strojništvo
    Navtika
    Kineziologija

maticb492 ::

Brezveze ti mi govorimo. To kar te zanima si izberi, sej boš ti delal ta faks ne pa mi ;)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Pro_moted ::

Demurall je izjavil:

Jaz sem dijak 4.letnika gimnazije. Rabil bi vašo pomoč, kaj od tega je po vašem mnenju najboljše/najbolj zanimivo?

    Biokemija
    Kemija
    Kemijsko inženirstvo
    Meteorologija z geofiziko
    Ladijsko strojništvo
    Navtika
    Kineziologija


VSE je zanimivo ! Pojdi to kar te v najbolj veseli , s čim bi najraje preživel življenje in v čem lahko nekaj pripomoreš. Če greš pa na študij "just for the sake of it" potem pa boš itak samo še en naštancan študent več.Eno stvar vedi, če hočeš biti _RES_ dober v nečem, potem je treba temu posvetiti več kot povprečen Janezek, tako da raznisli čemu bi posvetil dobršen del svojega življenja.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

Marat ::

Če te zanima, kako katera od teh stvari izgleda (kaj se uči tam), si poglej če so kakšni coursi na to temo na recimo courseri ali pa na Khan Academy. Na Khan Academy je zihr nekaj na temo kemije in biokemije :)

Invictus ::

Demurall je izjavil:

Jaz sem dijak 4.letnika gimnazije. Rabil bi vašo pomoč, kaj od tega je po vašem mnenju najboljše/najbolj zanimivo?

    Biokemija
    Kemija
    Kemijsko inženirstvo
    Meteorologija z geofiziko
    Ladijsko strojništvo
    Navtika
    Kineziologija

Poglej si možnosti za službo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

PrihajaNodi ::

Kemija in kemijsko inžinirstvo je še največ šans sploh če bi koga poznal v Krki ali Leku.

FTad ::

Demurall je izjavil:

Jaz sem dijak 4.letnika gimnazije. Rabil bi vašo pomoč, kaj od tega je po vašem mnenju najboljše/najbolj zanimivo?

    Biokemija
    Kemija
    Kemijsko inženirstvo
    Meteorologija z geofiziko
    Ladijsko strojništvo
    Navtika
    Kineziologija


Glej tisto smer, kjer bos lahko tudi nasel v svoji stroki zaposlitev v tujini.

asd11 ::

Zdravo, kaj menite o študiju arheologije? Študira kdo, ali pozna kdo koga, ki študira?

Vanessa0 ::

Dober dan vsem!

Zanima me naslenje leto bi šla študirat na FMF Pedagoško matematiko ali na FDV Družbislovno informatiko in me zanima kaj je lažje študurati, kje lažje dobiš službo in ker ne vem kero šolo bi šla ker sta mi obe všeč?

Zanima me kaj bi se vi odločili

Unknown_001 ::

Vanessa0 je izjavil:

Dober dan vsem!

Zanima me naslenje leto bi šla študirat na FMF Pedagoško matematiko ali na FDV Družbislovno informatiko in me zanima kaj je lažje študurati, kje lažje dobiš službo in ker ne vem kero šolo bi šla ker sta mi obe všeč?

Zanima me kaj bi se vi odločili


Lažje=> FDV... služba, ki se ti kar ponuja? vic stoletja

Težje=>FMF ampak si tudi za še kam drugam uporaben. NE le kot pedagog. Če znaš še malo ekonomije si zmagal.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Cruz ::

Zdravo, mene zanima geologija, ampak še bolj smer geologije, planetarna geologija. Ve kdo kaj o tem? Kako postati? Na NTF te smeri ni..

otago ::

@michaelscott
Obstaja takšen študij v tujini? Ali je možno dobiti zaposlitev doma ali v tujini? Razmisli o tem. Če obstaja specifičen študij in si glavca, razmisli o študiju severno od nas, bo naziv bolj cenjen in vsaj zaposlil se boš lahko. Pokoristiš lahko razne tuje in slovenske fundacije, štipendijske sklade itd ...

Novi "zmešane stroke" študiji so lahko strel v koleno. Npr. Kozmetologija- v Sloveniji večjih firm za kozmetiko ni oz. zaposlitvene možnosti so male. Za delo v lekarni ali farmaciji, pa bodo prej vzeli farmacevta/mikrobiologa/medicinca. Drugi primer je gerentologija, za katere še zdaj ne vem, če je akreditiran študij. Pa se npr. Alma Mater Europeana precej oglašuje naokrog in deli ipade študentom, če se vpišejo. (Resen faks, univerza ne dela tega!)

Geologija je dandanes precej nezaposljiv kader v Sloveniji. Če se pa navežeš na naftno industrijo ali pa dobiš delo v večjem rudarskem koncernu, je pa lahko dobro plačano. Oboje je spet samo v tujini izvedljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Cruz ::

Obstaja študij v tujini ja, ampak na forumah sem prebral, da bi najboljše bilo, da bi prvo končal geologijo(mogoče tudi 2. in 3. stopnjo) in potem komaj šel na to določeno smer. Zaposlitev je v tujini pomoje zelo možna,v Sloveniji tudi mogoče, saj vlada ustanavlja tehnično pisarno "Slovenija v vesolju".

otago ::

Nočem ubiti iluzij, ampak zaposlovanje v javni upravi je skorajda izključno VIP (poglej priimke na občinah, uradnih enotah, geodetskih izpostavah). Tudi v javnem sektorju nasploh se je težko zaposliti.. Pred krizo, oz. tam do 2010 še je bila možnost. Morda bo čez 5 let kaj drugače :S

Isti drek je z bodočim podjetjem drugega tira. Zaposlovalo se bo itak po klikah. A misliš, da bo natečaj za mlade brez vez itd ??

Se spomnim enega informativnega dneva za študij filozofije, je bilo omenjeno, da se da zaposliti kot mladi raziskovalec (letnik 30 ljudi, pa vsaki 2-3 leta oddelek lahko dobi mladega raziskovalca zaradi kvot, zdaj pa si izračunaj zaposlitvene možnosti, + ZUJF).

Bi predlagal tujina takoj, ali kvečjemu 1. stopnja v LJ. Kasneje si že navezan na svojo okolice, sošolce, življenjskega partnerja m/ž, lifestyle.. Preselitev je tako manj mikavna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Cruz ::

Maš prav ja. Bom še malo razmislil. Hvala za mnenje tho :)

fakrji ::

Tako je sem končal z 4 letno srednjo šolo in čas je da se nekam vpišem. Imamo še 1 teden da se vpišemo, a meni se ne sanja kam se naj vpišem.

Kaj imam rad je spletni marketing in povečanje prodaje preko interneta. Tukaj imam dosti izkušenj, a kaj ko ni faksa glede tega.

Hvala vsem za nasvete, če po resnici povem sem res izgubljen :'(

pegasus ::

Če je kdo akademsko zainteresiran za visoko zmogljivo računalništvo, ima Sissa v Trstu lep magistrski program.

qwertyy ::

Sem dijak na Srednji ekonomski šoli Ljubljana. Moja prva izbira bo FRI(VSŠ), druga pa FE(aplikativna elektrotehnika). Imam nekaj vprašanj:

1. Za kateri program bi se odločili vi? (oba sta VSŠ)
2. Bo vpis na FRI letos "rekorden", ali se bo omejitev precej povišala?
3. V sedanji SŠ nismo imeli fizike. Je to lahko problem na FE?
4. Se lahko v primeru, da nisem sprejet na FRI vpišem na FE in po 1. letniku prepišem na FRI?

DOOM_er ::

1. Kar te bolj zanima
2. Tega ne moremo vedeti dokler vpisi niso zaključeni
3. Je problem
4. Ne, vsaj ne direktno (differencialni izpiti)
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

MorsUltima ::

Živjo!
Sicer sem že bolj kot ne odločen ampak dodatne informacije so vedno dobrodošle.
Vedno sem mislil da bom šel študirat angleščino in potem naprej verjetno kaj v zvezi s prevajanjem,..Na informativcih sem šel najprej gledat na FF. Ker sem rabil še kako drugo opcijo sem šel še pogledat na NTF- smer inženirstvo materialov uni. Šel sem ker mi je opis študija in to s čimer se tak človek ukvarja vzbudilo nekaj zanimanja, dodatno pa se je zanimanje povečalo še na informativcu. Pozneje sem šel še na svetovanje za študente kjer mi je psihologinja priporočila NTF, ker čeprav da z ang. nimam težav ni nujno da bi me študij angleščine zanimal, poleg tega je pa še šiht dons težko dobit ker je bolj ozka smer..Tako da je NTF- inženirstvo materialov prišlo na 1. izbiro, tuji jeziki(ang., nem.) mi bodo pa v zvezi s tem menda zelo prav prišli.

Študija nisem izbral zarad šihta ampak ker menim, da bi lahko na tem področju kaj dosegel, hkrati pa zadevo po možnosti kombiniral z jeziki.. Sem gimnazijec, v 3. letniku uspeh pdb. v 4. verjetno tudi. Čeprav sem v očeh drugih morda res bolj jezikoslovec, sem tudi na področju narovoslovja z delom in voljo lahko dosegel visoke rezultate in mislim da tud pri fiziki, ki mi je od teh predmetov šla tako-tako (nismo sploh imeli učbenikov za naloge+ profesor ves zdolgočasen razlagal)
p.s. strojništva v gimnaziji nismo imeli, mislite da je to problem? Na faksu je predmet; uvod v strojništvo. Vem da je logično za ta faks da ima to

To je tudi edina izmed narovoslovnih smeri ki v meni vzbuja neko zanimanje :P

Faks nameravam vzeti resno in stvari vzeti čim bolj z zanimanjem, v primeru da sem v hudi zmoti (upam da ne :O) se prepišem na angleščino. ker če naredim obratno, bom na angli itak verjetno šel naprej in takrat bo za prepis morda že prepozno.

Cel esej, če ima kdo kako mnenje, nasvet- Hvala!

Unknown_001 ::

Pejt na NTF, če te res zanima. Filozofiraš lahko tudi brez faksa, jezike se boš pa itak samoiniciativno učil. Šel kdaj v tujino in si zmagal.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

TheKekec ::

Na inženirstvu materialov imam, 4 bivše sošolcw iz gimnazije, vsi so bili povprečeni oz. še slabđi in brez težave zdelujejo to smer, tako da pogumno na NTF in študiraj jezike v prostem času.

Glede sttrojništva, naj te ne skrvi. Sam sem na šel iz gimnazije na FS in nekih velik problemov....

MorsUltima ::

Sem vpisan :DJa jezike se bom učil sam predvsem nemščino nadgradil še s kakšnim tečajem

TheKekec ::

odlično...

Schwaben ::

Živjo!
Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje z študijem Informacijske varnosti na FVV. Sem dijak Vegove in me študij informacijske varnosti, ter nekaterih predmetov, ki so na tej fakulteti, zelo zanima. Rad bi vedel ali se na tej fakulteti sploh kaj praktičnega dela in če se sploh pridobi kakšna uporabna znanja, saj sem že nekajkrat zasledil, da naj bi ta faks bolj nategoval kot ne.

FiReFTW ::

LP, kako pa je kaj z prevodoslovjem in možnostmi zaposlitve? Tuji jeziki me zelo zanimajo in sem zelo vešč v njih, me pa zanimajo možnosti zaposlitve pozneje.

otago ::

@FireFTW
poznam nekaj germanistk, pedagoška, nepedagoška smer... in je zajebana situacija. V šolstvu se ne zaposluje, skorajda ni šans (ako bližnji svojec ne more uredit VIP statusa). Kar dobijo je kvečjemu kakšne privat inštrukcije, vodenje tečajev preko podjemne, avtorske pogodbe, študentske napotnice. O zaposlitvi pa skoraj ni šans.

Za tolmača in prevajanje, pa so zahteve, da obvladaš nekaj osnovnih jezkikov (npr. angleško, špansko, francosko, nemško, vsaj ene 3) ter nato še druge, da si konkurenčen; poljščina, češčina, slovaščina, ruščina, madžarščina, norveščina, danščina, nizozemščina, srbščina, itd... Prevajalci in tolmači, ki delajo pri EK obvladajo po 6+ jezikov. Žal so tudi te pozicije zasedene...

Se najde kak oglas, aktivno znanje vsaj 4+ tujih jezikov (angleščina, srbščina, hrvaščina, bosanščina, sloveščina) za delo v javni upravi, ampak si ne bi delal glede dosegljivosti tega d.m. utvar.

Predlagam, da poguglaš na časniku Delo, so imeli aplikacijo glede zaposljivosti in čas čakanja do prve zaposlitve diplomantov. Besed profesorjev o zaposljivosti pa ne bi jemal resno.

Imajo pa študenti FF svoj forum, kjer lahko zveš informacije iz prve roke. Boš moral poguglat za ime foruma/link.

LeonSlo ::

Torej sedaj obiskujem 3. letnik računalniške šole, vem imam še veliko časa za razmišljanje :). Zanima me če je kdo med vami obiskoval študij biosistemskega inženirstva na FKBV v MB. Kako je s sami predmeti, kaj te dejansko naučijo, ker iz brošure in predmetnika ven bolj malo razberem. Hvala za pomoč.
««
7 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se mi splača reskirat faks za fiziko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7610593 (5623) Meizu
»

Izbira faksa uni ali vsš FE (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8215331 (10273) mr_chai
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420129 (16539) SimplyMiha
»

Kateri faks (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7120506 (18653) romat

Več podobnih tem