» »

Kišta brez nalepke za garancijo

Kišta brez nalepke za garancijo

Hammer123 ::

V temi o računalniku iz Spar-a sem opazil, da v JAE-tu tudi popajo nalepke za garancijo.
1 leto nazaj sem tam kupil računalo(že sestavljeno), ki pa ni imelo nikjer nobene nalepke. Že takrat se mi je to zdelo dokaj nenavadno, ker dotakrat sem še povsod videl nalepke.
Po enem mesecu sem dokupil še dodatna diska, menjal grafično in dodal par ventilatorjev.

Junija sem zaradi bebavosti skuril procesor, ki so mi ga zamenjali, ker naj bila tovarniška napaka. Na servisu so mi vse skupaj zrihtali brez garancijskega listka, nalepke pa tudi ni bilo.
Dodatnih diskov, grafe in ventilatorjev pa sploh niso omenili.

Ali sem imel srečo, ali je to rutina?

Lp!

boštjan ::

ja pa vsaj račun si mel,a ne?Drugač pa,ne si belit glave s takimi stvarmi,če ni prišlo do iskrenja iskric;)
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Hammer123 ::

Aja, upsala. Na račun sem pa res čisto pozabil. Ja sej so tm serijske gor pa to ja.
Ne, sej drugače mi to čisto ugaja, samo zanima me, zakaj mi niso nič "zatežil" zaradi nepooblaščenega priklopa hardware-a. Ker ponavadi piše v garanciji, da če nepooblaščene osebe odpirajo računalo, da se garancija razveljavi.

boštjan ::

ja verjetno je bilo vse tipi topi priključeno.eni pač ne težijo,če je vse ok,a ne?
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Hammer123 ::

Ja zgleda!

Slava tistim!

Daedalus ::

Kolk je meni znano, na sestavljene sisteme, ki niso v redni ponudbi (so po naročilu), lahko dajo nalepko al pa ne, glede na želje stranke. Pol se pač odločiš, če jo češ al pa ne.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Jan(JAE) ::

Glede garanjciskih nalepk na JAE računalih takole:

Na nalepki piše:

Pri pretrgani ali poškodovani nalepki za mehanske poškodbe v računalniku ne odgovarjamo.

To pomeni, da kljub pretrgani oz. poškodovani nalepki garancija ostaja. To je le nekakšno avarovanje, proti odlomljenim ide konektorjem, lotanju na plošči oz drugje in podobno. Torej ne skrbet glede nalepke, razen če imate v roki kldivo in varilni parat ;). V končni fazi nalepka se lahko pretrga, samo da v računalu ni mehanskih poškodb.

Lep pozdrav Jan
www.jae.si

nodes ::

vsaka kompleksna elektronska naprava ima garancijski pečat. Isto naj bi bilo s compom

veliko komponent namreč samouki skurijo kar sami...je pa res, da taki navdušenci v končn i fazi pokupijo največ opreme

delfinus ::

JanJAE, hvala, koncno ena jasna in glasna interpretacija funkcionalnosti nalepke, ki gre v korist in uporabnost kupca in ne v namen cesa drugega, respect,

D.

marnit ::

Hvala JanJae za jasno razlago za katero sem že hotel prašat... sedaj pa se lahko lotim šrafanja :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Comtron - težave z garancijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
788738 (5242) St235
»

Odstranitev garancijske nalepke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
727177 (4715) winpirate
»

Apple pripravlja univerzalni dock, 'garancijsko nalepko'

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
214090 (3023) PrimozR
»

Garancija

Oddelek: Kaj kupiti
422912 (1379) darkolord

Comtron in garancija (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
838068 (6549) Mr.B

Več podobnih tem