» »

3Ds MAX problem

3Ds MAX problem

cholt45 ::

Grussi!
Pred kratkim, se je v meni zbudila želja po 3D ustvarjanju, pa sem si nabavil 3Ds max 5 in enega knjižnega pomocnika z imenom "3ds max 5 for dummies".
Pri 6. lekciji me pomocnik poizkuša nauciti, kako izvesti boolean operacijo.
Vse delam po njegovih navodilih, naredim dva 3d objekta(narazen, se ne dotikata), izberem compound objects>boolean(union) in izberem drugega operanda.
Vprašanji:

A nebi sedaj mogla objekta skočit skupaj in tako ustvarit novi model, ki je pol prvega in pol drugega?Ker pri meni ne skočita skupaj in je med njima še vedno prazen prostor, tako da je rezultat podoben operaciji connect.

A je kaka razlika če združim z connect ali pa z boolean?

p.s.: upam da vprašanje paše v to temo.

lp cholt

Senitel ::

Zakaj bi pa skočila skup? Union ti pač zlepi dva objekta/modela skup in po potrebi odstrani tisto kar je v preseku. Če imaš dva objekta čisto narazen ni v preseku ničesar.
Razlika med takim unionom in connectom je v tem, da ti connect ne odstrani preseka je pa hitrejši.

cholt45 ::

Grus got!
:8) Ok, sem pač kot začetnik predvideval, da bi pač mogla skočit skupaj.Pa tudi priročnik je tako napisan.
Postori to in ono in dobil boš tole.Vendar v mojem primeru "tole" niti približno ni zgledalo kot "onena sliki! Sem pač mislil da moreta skočit skupaj[:\\\\]

Pa hvala za odgovor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cholt45 ()

Orchestra ::

Rabil bi video tutoriale za 3ds max,pa me zanima,če poznate kakšno sran,kjer bi to dobil.S tem sem mislil nekaj preverjenega,kvalitetnega,ne neka home-made krama,ker itank noben n00b ne bo razume(sem našel dost šare)l.

LP

budili ::

http://www.3d-palace.com/ je ene par max pod free tutorials (rabis narediti account za dl)

drugace malce vec podatkov kaj bi rad pocel, ker je 3d max ali 3d dosti sirok pojem

kaj manjka streamu, ki ga nekdo posname?
+vidis, kako poteka delo, da vedno ni preprosto, da se delajo napake...(profiji na tem podrocju so zlo veliki perfekcionisti...)
+razlicni prijemi
+dodatne informacije iz realnosti (kje so bugi, drugacni nasveti...)
+ne pozabi, da so brezplacni

-vcasih kvaliteta zvoka/slike

drugace pa isci tutoriale za modeling, rendering, rigging... ne pa za dolocen program-po mojem mnenju se najvec naucis (seveda je potrebno nekaj casa za spoznavanje orodij, s katerimi delas)

TEDY ::

na strani 3dbuzz maš nekaj zastonj 3dsmax tutorialov


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[C++] Povezave

Oddelek: Programiranje
3859544 (3921) Karlos
»

Cinema 4D R12

Oddelek: Programska oprema
222307 (1475) Machete
»

Modeliranje z 3ds max

Oddelek: Pomoč in nasveti
61004 (558) geodet MD
»

Maya ali 3DS Max - Začetnik

Oddelek: Programska oprema
122200 (2082) dottor
»

Iz zakulisja izdelovalcev iger

Oddelek: Igre
91412 (1252) kobilica

Več podobnih tem