» »

povezava pc-router ne uspe

povezava pc-router ne uspe

zaejec ::

pozdrav!
pred kratkim sem kupu router in naredu kable. eno masino sem lepo povezal z routerjem in pcjem (naredu sam kabel) in dela super. drugi kabel je blo treba napeljevat po elektroinstalacijskih ceveh zato sem vzel ftp kabel..ko sem dajal gor konektorje sem ugotovu da je malo debelejsi od prejsnjega in sem dal zicke s tezavo v konektor ampak je slo. potem ko sem povezal drugi pc in router s tem ftp kablom, je racunalnik "rekel" da kabla ne zazna, na routerju pa lucka utripa.. torej, kakrsna koli ideja?
router: linksys wrt54gs
pc: winxp

p.s.: konektorje na ftp kablu sem dal ze vsaj 2x gor in dol v upanju da gre samo za slab kontakt..problem se vedno ni bil resen. anyway, ne mi o tem da vklopim wireless. jaz bi rad resu problem zakaj povezava ne dela.

Tomay ::

A si prepričan, da si kabel prav zvezal?

1 belooranžna
2 oranžna
3 belozelena
4 modra
5 belomodra
6 zelena
7 belorjava
8 rjava

Glavno je, da so 1,2,3 in 6 prav zvezane na obeh koncih. Pa kabel naj ne bo daljši od 100m.
Voodoo 4Ever

hunter01 ::

Pri teh kablih se hitro zgodi da se prelomi!!!!! Si ga narobe odvijal in je nastala zanka.. si namesto lepo odvil samo potegnil pa ze lahko poči!! Kak ugotovit kje je prelomljen..??? Reži kabel meter po meter pa sprobavaj!!! Če ugotoviš boljšo metodo jo pa sporoči!!!! >:D >:D >:D

Lp Jerry

Tomay ::

Ne boš verjel, ampak obstaja celo boljša metoda. Kable daš stestirat. To testiranje omogočajo nekatere mrežne kartice, kot je 3com 940...
Voodoo 4Ever

nejc_ ::

če je kabel daljši. če nisi zvezal v pravem vrstnem redu, potem poskusi še z 10baseT-FD

hunter01 ::

Tomay: Kable ni problem stestirat sam dvomim da ti bojo tiste mrežne kartice pokazale na kerem mestu je prelomljen če kabel ne deluje !!!!!!???????

Glede testiranja kabla... Če ne gre drugače ga odnesi v najbližjo trgovino pa naj ti ga preverijo če dela. Sam če lučke ne svetijo pol dvomim da dela!!!

LP Jerry


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5826895 (12624) denisbegood
»

100Mbps ali 10Mbps (40m kabli)

Oddelek: Omrežja in internet
322238 (1718) balocom
»

kabel za med bajte

Oddelek: Omrežja in internet
313194 (2487) gumby
»

omrežje na 70m

Oddelek: Omrežja in internet
492337 (1575) mazy
»

max dolžina UTP/FTP kabla - ne teorija, ampak praksa

Oddelek: Omrežja in internet
113427 (3226) tha_man

Več podobnih tem