» »

html vprasanje

html vprasanje

zigi ::

Zdravo.

Ker sem zelo pozablijv človek :8) sem si omislil ozadje Windovsov v obliki html datoteke, v kateri je samo nek tekst. Pod tekst pa bi rad dodal gumb, ki bi mi zalaufal Dreamweaverja s to datoteko (ozadje.htm, ki je shranjeno kar na namizju).
Kako se to izvede?

Hvala

pitagora ::

ti bi ran imel ozadje v oblki html?
ali samo ikoncu na sedanjem ozadju? s ktero bi zagnal dreamweaverja..
ne razumem?
lp pitagora

zigi ::

Ja, ozadje v obliki html. Pač na sredini strani je nek tekst (ki ga uredim v Dreamweaverju). Ker pa bi bil tekst (opomniki) vsak dan drugačni, bi rad imel gumb ki bi mi odprl Dreamweaverja s to stranjo da jo lahko uredil. Zdaj morm zalaufat dreamweaverja lastnoročno in datoteko odpret.

Druga opcija pa bi bla da bi na sredini strani imel recimo textbox, zraven pa gumb, ki bi mi vsebino strani shranil. Ko bi kaj dodal/spremenil/izbrisal v textboxu, bi samo kliknil na gumb in bi se spremembe shranile. Recimo da si zdaj napišem v textbox na namizju "kupi mleko", potem pa ponovno zaženem računalnik, tega napisa več ni.

Hmm..., upam da je razumljivo? :)

Ziga Dolhar ::

JavaScript in piškotki ... s tem bi šlo.

[Saj prav zastopim, da imaš to stran na active desktop, ne?]
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

zigi ::

active desktop? ne vem... to sem nastavil tam kjer spreminjaš ozadje, namesto jpg/bmp sem izbral html.
Javascript ja, bo treba naštudirat.
Zakaj pa piškotki?

Ziga Dolhar ::

Da se bo vanje shranjeval tekst.
https://dolhar.si/

Tody ::

Mogoče bo lažje uporabiti sticky note program. Drugače pa lepo v html napši pot do tvoje datoteke in izberi Dreamwaverja za privzetega odpiralca html datotek. Za direkt na namizuju pa res kak javascript


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[ASP.NET] Dostop do dinamično kreiranih kontrol

Oddelek: Programiranje
81195 (1041) KalEl
»

PHP - enostavno spreminjanje vsebin

Oddelek: Izdelava spletišč
51129 (1035) svejk
»

dreamweaver pomoč

Oddelek: Izdelava spletišč
231779 (1444) Tody
»

Pomoč pri dizajnu strani

Oddelek: Izdelava spletišč
261877 (1374) Tody
»

več vprašanj.....

Oddelek: Izdelava spletišč
351606 (1294) cahahopie

Več podobnih tem