» »

Koliko bi me stalo...

Koliko bi me stalo...

d0rK ::

..., da bi nek web designer naredil naslednje:

Moj namen je postavitev spletne strani. Skor vsi elementi so "pre-fabricated". Torej, Blog (WordPress), Uploader sistem, Galerija, Statistika obiska. Nato je pa se kontakt. Vendar pa potrebujem neko zacetno stran. Torej stran, ki bo povezovala vse te elemente.

Imam tudi idejo. Torej, ce pogledamo, sem nastel pet elementov, za katere bi zelel linke iz prve strani. Meni je takoj padla na pamet roka. Ima pet prstov. Razprta dlan pomeni tudi "ustavi se". Torej, kar zelim jaz povedati obiskovalcem je " ustavi se ter izberi destinacijo". Poleg roke, ki sem jo nasel na internetu, sej tudi odtisnil lastne prstne odtise ter jih skeniral. Prstni odtis je tudi nek mocan motiv. Namrec predstavlja eno osebo. Ni dveh enakih. Torej predstavljajo mene.

Kar bi jaz zelel je, da mi nekdo:

- spravi posamezne prstne odtise na sliko roke. Tako da se lepo razloci med linijami v prstnem odtisu
- skodira, tako da se s klikom na posamezni prstni odtis premakne na zeljeno stran.


Koliko bi me to okvirno stalo? Tist v photoshopu ne more bit vec kot ura dela. Kar se tice kodiranja pa ne vem. Pa ce mi tudi nateje mozne nacine linkanja...Plain HTML? Flash?...


Hvala.

acheron ::

To ni samo ena urca dela, če bo delal to profesionalni designer bo to 5urc, pa cena ure 20 batov.
Ta bo tudi zadevo verjetno spravil do popolnosti, a bo tako tudi spraznil tvojo denarnico.
Predlagam ti, da to malo sam sprobas in si naredis sam v photoshopu, bo najhitreje, najceneje in dobil bos točno tisto kar si zelis.

Glede kodiranje nevem, kaj mislis, ce zelis samo linkanje posameznih delov lahko to sam naredis kar v Dreamweaverju. Če si pa mislil, da bi ti nekdo skupaj povezal, različne "pre-fabricated" sisteme pa bo stalo veliko.

overlord_tm ::

skodira, tako da se s klikom na posamezni prstni odtis premakne na zeljeno stran.


sliko razrežeš, pa je

stalo te bi verjetn res dost, tak da sm probi ;)

kihc ::

Ja če nočeš kakšnih posebnih efektov lahko uporabiš image map v htmlju. Ubistvu polinkaš različe dele slike. Nisem še nikoli probal, samo pomoje bi moglo nardit to kar hočeš.

image map
x

d0rK ::

Aja sej ressssss....Jao. bom to naredu v ImageReady. Use, kar mi zdej manjka je, da povezem odtise z roko.

Kar sem jz mislu je, da bi naredu nov layer na sliki z roko, potem izrezal tist dolocen prstni odtis, da skopiral v tisto plast pri roki.
postavil sliko pod doloenim kotom, ter nastavil layer blend mode na darken, s cimer bi svetlejse piksle, prekrili temnejsi. torej crna je temnejsa od spodnje rdece in bela je svetlejsa.

Ampak to mi uspe samo pri enem prstu, pri drugih pa ne. se komu sanja zakaj.


p.s. Se opravicujem za pomankanje vprasajev ampak mi tipkovnica nagaja.

Pithlit ::

Dej vsak prstni odtis na svoj layer, vse uredi tako da bodo "sedli" na to tvojo roko, pol mergaj vse te layer-je s prstnimi odtisi. Tako ti ostane en layer na katerem imaš vse prstne odtise in drug layer kjer maš roko. Pa bo šlo.
Life is as complicated as we make it...

DominusSLO ::

Jaz pa nebi dal svojih prstnih odtisov na www :D
Nikoli ne veš, kje tiči kakšen manijak>:D

njok ::

Dobra alternativa zlobnemu image mapu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepoznavanje obraza na Galaxyju S10 za odklep ni varno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7016712 (13758) louser
»

Nemški varuh zasebnosti proti čitalcu prstnih odtisov v iPhonu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10447873 (42369) AndrejO
»

KLjučavnica na prstni odtis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8518467 (13462) poweroff

Ključavnice na prstni odtis (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9712916 (10829) Brane2

Več podobnih tem