» »

Pomoč pri dizajnu strani

Pomoč pri dizajnu strani

nero ::

No tole je moja umetnina za zdaj. Ker nimam kaj preveč artista v seb bi prosu za pomoč. Tisti dve črti ob straneh teksta mi mal čudn zgledata, kako bi lahk nardil, da ni taka praznina v sredin, mogoče barvno ozadje?
Kakršnikoli komentarji dobrodošli.

Hvala

root987 ::

Zaboga, vsaj lastno domeno kupi oz. naj jo podjetje!

Pa tut dizajn ni bog ve kaj... logo postav na boljše mesto (morda čist na vrhu?), gumbe nared svoje in ne od dreamweaverja, email ikonca naj bo samo tekst in naj ne bo pod gumbom, da se bo cela videla, pisavo daj kaj drugega kot times new roman za tekste, ...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

nero ::

Ja sej bo domena .si sam da stran končam, pa vema da ni bog ve kaj, če je šele moja druga stran, ki sem je nardil.

tec ::

v mozili stran ni pravilno prikazana.
Pa zakaj je stran v frejmih? Kaksen poseben razlog, da bi bilo to potrebno?
gumbe zamenjat..nujno
vse animirane gife stran
tekst v verdana, tahoma, arial

root987 ::

Lej, če delaš ti stran za denar in za podjejte, je popolnoma vseeno kakšne izkušnje maš - pomemben je rezultat.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

nero ::

Kako naj tole nardim pri izdelovanju gumba v flashu-> choose Edit > Edit Document. Drag the button symbol out of the Library panel to create an instance of it in the movie.
To sm zvedu kle. Kaj je to Library panel? Mal opište kaj je treba narest pri zadnjem koraku.

Hvala

tec ::

Zakaj bi sploh delal to v flashu. Cist preprosto se da vse to naredit z gifi.... primer

nero ::

Lahk poveš ime program?

tec ::

photoshop, fireworks, corel,...sam narises dva gumba in ju postavis v skripto.

nero ::

Evo mi je ratal narest gumbe, je pol bolj tko?

Tody ::

Za to kar si ti naredil pa res nerabiš flasha :) CSS bi zadostoval ali pa res gifi...

tec ::

Dej si res poglej mal css.... primer, kako preprosto in elegantno je :-)

Ziga Dolhar ::

tec: lahko to poskusiš narest brez tabele? Torej zgolj z zaporednimi A elementi.
https://dolhar.si/

McAjvar ::

manjsi problem. primer [prkoritu.net]
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

tec ::

Ziggga: Sicer imam raje tabele, ampak seveda se da tudi brez... oba primera

nero ::

Kako lahko nardim v dreamweaverju, da če spremenim resolucijo se tekst premakne na sredino zaslona? Na resoluciji 1024x786 je ok, če pa dam na npr.1280x1024 pa tekst ostane v zgornjem desnem robu.

Ziga Dolhar ::

Tec: zanimivo -- vedno, kadar sem sam delal na tak način, je v Firefoxu izgledalo pokakano ... grem pogledat, kaj točno sem [v cssju] pozabil. :)

Hvala!
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

Genijalno. display: block sem "pozabil". Bitchslap. :)
https://dolhar.si/

tec ::

nero: vse skupaj postavis v tabelo 100% x 100%..... spet primer :-)

Ziggga: Dej mi porocej, ce das samo block, brez paddinga....ali je tekst postavljen na sredino...ce das seveda height na vsaj 30px

tnx

Ziga Dolhar ::

Misliš, če je glede na višino poravnan na sredino (ala vertical-align: middle)? Ne, ni.
https://dolhar.si/

nero ::

Mi je ratal, sam kako določiš mejo do kam lahko gre tekst, da npr. ne gre kar čez gumbe, če manjšaš okno.
Sm dodaju Cols-e v tabelo pa je isti shit.

Hvala

njok ::

Komentar na CSS gumbe: lepo je, ce se A tage postavi v unordered list.

Torej:
<ul>
  <li><a href...>ena</a></li>
  <li><a href...>dve</a></li>
  <li><a href...>tri</a></li>
</ul>

nero ::

Mi je ratal nekak te tabele zrihtat, zdaj mam pa problem z linkanjem gumbov v dreamweaverju, ki sem jih nardil s flashom. Tisti gumbi, ki so že v dreamweaverju greš na Edit in vpišeš pod lilnk povezavo, pri teh gmbih je pa ko klikneš na edit ti odpre flash. Kako pol dodam link gumbu?

Hvala

tec ::

nero: Pa kaj se nisi nic naucil iz postov v tej temi. Tile flash gumbi so brezveze. Ce ze mora bit flash bi jih naredil vsaj bolj "skakajoce". Dej poglej si tole navigacijo, ki je identicna tvoji, samo da je v tabeli in cssju. Verjemi, da ti bo bolje sluzil.

nero ::

Če mi ni nč jasn, o čem vi govorite, kako v css nardiš gumbe, ker program?
Na kodo se nč ne zastopm.

nero ::

aha, sm shranu na disk tvoje gumbe, pa odpru html z dreamweaverjem in mi je zdaj jasn.:)

Hvala

Tody ::

Noben program, jezik oziroma standard CSS STANDARD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firmware uporabiti za router LinkSys WRT54G (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
606805 (4878) plavko61
»

Stran z web templatami?

Oddelek: Izdelava spletišč
151174 (976) root987
»

[JavaScript]window.open()

Oddelek: Izdelava spletišč
171748 (1539) Ziga Dolhar
»

Dreamweaver - slika desno, opis levo .... kako ??

Oddelek: Izdelava spletišč
111398 (1231) njok
»

Evo moj novi profi website - pripombe mogoče??

Oddelek: Izdelava spletišč
121838 (1537) tec

Več podobnih tem