» »

Nič več reaktivacije Windows XP prek interneta

Nič več reaktivacije Windows XP prek interneta

News.com - Microsoftovi kontroverzni koraki v boju proti gusarjem se nadaljujejo. Pred kratkim so uporabnikom legalnih kopij, ki jih poganjajo pod Wine (emulator okolja Windows pod Linux), preprečili posodobitve, z najnovejšo potezo pa so " razveselili" tiste uporabnike legalnih Oken XP, ki so jih dobili že prednameščene.

Če bo namreč tovrstni uporabnik iz kakršnegakoli razloga opravil ponovno namestitev, po novem ne bo več mogel izvesti aktivacije prek interneta. Namesto tega bo moral poklicati ustrezen MS oddelek, kjer mu bodo zastavili nekaj vprašanj in dodelili novo kodo. Nova politika, ki bo stopila v veljavo konec meseca, bo omejena le na Windows sisteme, ki so jih uporabniki kupili prednameščene skupaj z novim računalnikom (t.i. OEM-različice).

79 komentarjev

«
1
2

mitja ::

Se tudi pridružujem.

A se sploh zavedajo koliko bo klicev?

. No ja. Verjetno ne:d

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: OwcA ()

RejZoR ::

Očitno bo disk imaging edina metoda kako zaobit to bedarijo.
Najbolj mi gre na jetra misel da polkna po določenem številu formatov crknejo(aktivacija deluje le 5x se mi zdi nakar moraš klicat),zdej pa boš moral še za vsak drek klicat na MS podružnico.
Butasto.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

antonija ::

A pozna kdo se kaksen disk imageing progy razen ghosta?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

roli ::

Acronis true image backup.
Je 100X boljši.
LP!
http://www.r00li.com

Trinitron ::

Res je škoda, da zarad piratov trpijo(mo) tut uporabniki legalnih programov. Ampak konc koncev je treba razumet, da Microsoft živi (zaenkrat še presenetljivo dobro) samo od našega denarja. Če bi začel popuščat lahko jutr razglasijo stečaj...

Zgodovina sprememb…

Jaka83 ::

Trinitron: Pretiravaš ... Če bi MS popuščal, bi še vedno prodal toliko OEM različic, kot do zdaj, samo prodaja samostoječih kopij bi se mogoče zmanjšala.

roscha ::

Hm. Bebci na kvadrat. Kot kaže bodo razni cracki & stuff s5 reševali zadevo. Tako nekako kot Norton AV, kjer so crackane verzije delovale 100% uradna registracija pa je velikokrat krepnila.

Še dobro da sem na linuxu.:D

roli ::

Sam imam original winse pa še linux za nujne zadeve:D .
LP!
http://www.r00li.com

Jst ::

Z veseljem pozdravljam vsako potezo Microsofta, ki jo storijo v smeri zmanjševanja piratstva.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Nerdor ::

Folk, mogoče iščete tale free program (ne ni piratska zadeva) Ghost 4 unix. NetBSD based zadva, ki razno razne OS image clone izvede (tudi s bad blocks-i vred, ki so na disku. Potem ima tudi zdrav disk bad blocks-e :D ).
... for lifetime!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

borchi ::

pozdravljam to potezo microsofta. naj že končno se znebijo vseh teh nelegalnih uporabnikov in jih spodijo na kak drug OS.

hkrati pa se mi smilijo tisti, ki bojo rabli aktivirat windoze v petek popoldne. ja, na ms slovenija ni mogoče registrirat zadeve čez vikend. pravijo, da ni nič tako nujnega, da ne bi moglo počakat par dni.
l'jga

Wox ::

Sej je blo tudi do zdaj tako. Pri ponovni namestitvi Winsov sem mogu poklicat na MS, jim zdrdrat cel kup številk, pa pol mi je uni dec oni strani nazaj narekoval cel kup cifer. Kaj se OEM verzija kaj razlikuje od navadne? Kao corporation verzija?
Commodore 64

Utk ::

Prej si bom nazaj dal Win2000 ali še kaj starejšega (ali pa kr linuxe), kot pa klical na MS...že ta aktivacija prek interneta je na meji. Kje pa piše da imam net...Nimam nič nelegalnega, klical pa ne bom nikamur, rajši skrekam.>:D

Microsoft ::

naj že končno se znebijo vseh teh nelegalnih uporabnikov in jih spodijo na kak drug OS.
LOOOL
Mogoce na Apple, ne pa na kak Linux al pa kaj takega.

hkrati pa se mi smilijo tisti, ki bojo rabli aktivirat windoze v petek popoldne.
Mogoce bo pa tako, kot sedaj, ko lahko neregistrirane Windowse uporabljas do 30 dni.;)

že ta aktivacija prek interneta je na meji.
To zato, ker si razvajen cez vse meje.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

DominusSLO ::

Moj čas za take bedarije? NE! raje skrekam in trošim čas za druge bedarije :O

Dr_M ::

zakaj sploh uporablat tak flop, kot so XPji??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DominusSLO ::

Dr_M
Zato, ker tak flop omogoča opraviti dosti nalog hitreje in lažje, kot kak drugi flop. :P
Seveda se ne mislim kregat o tem, ampak je treba priznati tudi prednosti, poleg slabosti:)
LP

Dr_M ::

Zato, ker tak flop omogoča opraviti dosti nalog hitreje in lažje, kot kak drugi flop.

no ja, jest vem za 2 win OSa, ki sta precej boljsa :)
edn je win 2000 in drug win 2003 :)

tko, za svetlobna leta pred XP :) edin win2000 niso tok kicati, to je treba priznat :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Phil ::

Z veseljem pozdravljam vsako potezo Microsofta, ki jo storijo v smeri zmanjševanja piratstva.
pozdravljam to potezo microsofta. naj že končno se znebijo vseh teh nelegalnih uporabnikov in jih spodijo na kak drug OS.

Zakaj Linux userji niste indiferentni do tega vprašanja? Če malo obrnem vprašanje, kaj mislite da boste pridobili če gre večina na Linux?
Resno sprašujem.
LP

64202 ::

cman: pridobili bi driverje :D

Mogoce bi pa apple moral posneti se kaksno reklamo :)
Apple Quicktime Movies

Aja, drugace pa osebno mislim, da bi bilo najlepse, ce bi bilo nekaj "enakovrednih" OS-ev na trgu. Da bi lahko zbiral. Samo s stalisca evolucije je tak polozaj malo verjeten, v realnosti se mi zdi bolj verjeten monopol enega ali pa najvec 50-50.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

B-D_ ::

Jest sm že v isotu dobil notr kar zraven programček, ki mi je povedal katero cifro mi bo povedala prijazna dama microsofta, katera je vedno v njihovih filmih, zato sem številko kar prepisal iz programa in dame nisem hotel klicati na številko v oknu in je po nepotrebnem obremenjevat. Kako lepo od Microsofta, da je začel pakirat njihov program, ki ga uporabljajo telefonisti, kar v iso in datoteko začel razširjat po torrentih. Lepa poteza, ki bo razbremenila damo, da bo lahko posnela še kakšen video več za naše užitke gledanja predstavitve najnovejšega uporabnikom prijaznega urejevalnika videjov. Edina stvar, ki je ne razumem je zakaj je bil program, ki mi je povedal številko, v mapi _crack? Sicer znam angleščino bore malo in mi je ob inštalaciji pomagala mamica toda vseeno menim, da bi moglo biti ime mape "ektivaison vizard helper". :8)

urban99 ::

MWHAHAHAHA, crkujem od smeha - "Lepa poteza, ki bo razbremenila damo..."

franc3e ::

Tako se piše B-D!

Bravo
prekmurec

Spajky ::

[ kaj mislite da boste pridobili če gre večina na Linux?]
[pridobili bi driverje]

dodajam: pridobili bi Virusopisce tudi :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

BigWhale ::

Precej manj slednjih, kot jih imate zdaj.

roscha ::

Zakaj Linux userji niste indiferentni do tega vprašanja? Če malo obrnem vprašanje, kaj mislite da boste pridobili če gre večina na Linux?

Tako kot že povedano izdelovalci HW se bodo MORALI zbudit in trznit tudi v smer Linux šoferjev.

Lahko bi vprašanje obrnil tudi drugače. Kaj vas (nas) Linux userje sploh brigajo takšnele M$ cvetke?

Mene osebno tudi. V firmi imamo pač to M$ zalego (ne gre drugače) in poleg ostalih pizdarij ( virusi, trojanci..) se bo treba zajebavat še z blesavo aktivacijo. In surprize surprize, admin pri nas v firmi je uganite kdo?

Crackland here I come.

ghaefb ::

>Mogoce na Apple, ne pa na kak Linux al pa kaj takega.
:D pfff
Ne locis nekak med OS pa med firmo ki izdeluje OS...
Microsoft... windows.. Apple.. MacOS... to je tak vse eno in isto :\

Ja pomoje bodo uporabniki PCjev raje kupili Mace ki so tako poceni, namesto se potrudili z kaksnim Linuxom ki j e zastonj.
Ne skrbi, Linux po kmalu tako enostaven za uporabo da ga bos tudi ti znal uporabljat Mircowhatever.
_ghaefb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ghaefb ()

mrpiagg ::

Microsoft si s tem kretenizmom itak samo dela skodo in zmanjsuje svoje uporabnike. Pozrtost na kes je hudicova rec, k se je ne mores znebit ...
Namest da se gre take bedarije, naj rajs da normalno ceno domacim uporabnikom in brez aktivacij in podobnega sranja, tkole kot dela, pa itak povecuje piratstvo se stokat bolj kot prej. Me prov zanima, kolk jih bol klical za nove serijske ... pomoje bore malo.
Pa ze to, da je sistem "vreden" pol PC-ja, ne stima glih najbolj ...

Jst ::

Prej me je nekdo vprašal, zakaj nisem kot linux user indeferenten do tega vprašanja.

Prvo moram povedati, da nisem samo linux user. Sem multi user. Sam uporabljam na prenosniku windows xp, ker firma v kateri delam, dela aplikacije za MS platformo. Vsaj client del je popolnoma na MS platformi. Tako, da se srečujem tudi z Novellom, MS windows server verzijami... In ne trdim, da je Windows serevr 2003 crap. Ravno nasprotno. Je dober operacijski sistem. Vendar tej platformi najbolj škodujejo home userji z piratskimi verzijami, ki popolnoma nič ne naredijo za varnost. Tako njihovi računalniki postanejo open relayji za spam, platforma za širjenje virusov, črvov in podobne nesnage. Človek, ki plača MSju za winserver, IIS, ponavadi plača tudi za administriranje. In takšni sistemi se lepo približajo besedi varnost. Nasprotno pa piratizirane verzije windosov niso dobro administrirane ter ponavadi brez popravkov in service packov. Tudi ni interesa, da bi imeli varen strežnik. Tako sam mislim, da bi MS z dobro licenčno politiko zmanjšal število piratskih verzij. Tako bi se človek, ki postavlja strežnik dobro informiral kaj pričakuje od svojega strežnika, katero platformo bo uporabil, in kako bo to izvedel. S tem bi se trg vsaj malo uravnovesil in bi vsi profitirali. Več ljudi na alternativnih operacijskih sistemih pomeni tudi večja možnost za odkrivanje bugov. In kot vemo, je Open Source znan po tem, da v zelo kratkem času izda popravke. Tako bi profitiral linux community. *BSD. Mogoče bi pospešil razvoj kakšnega drugega OSa.

Doma, na domačem računalniku uporabljam linux, ker popolnoma zadovoljuje moje potrebe. In nimam denarja za vse licence, ki bi jih potreboval, če bi uporabljal MS. Tu je še "programerski faktor". Želja po raziskovanju, kot tudi potreba po učenju linux API, ker se v prihodnosti zgodi, da bom to znanje potreboval. In s tem bom ohranil mojo vrednost na trgu delovne sile.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Phil ::

Vendar tej platformi najbolj škodujejo home userji z piratskimi verzijami, ki popolnoma nič ne naredijo za varnost.

Se strinjam. Ampak taki userji bodo škodo delali na katerikoli platformi. Da bo bolj enakomerna razpršitev po OS-ih kaj pomagala pa ne vem če se da predvidet.
Tudi trditi da bo piscev virusev za Linux manj je bolj wishful thinking.
Z drugim in s tistim glede driverjev se pa strinjam.
LP

Gandalfar ::

cman: vendar je vecina distribucij po defaultu paranoicno nastavljenih. Tako je tezje naredit skodo...

neo977 ::

Dr_M:
1. windows 2003 niso primerni za domacega uporabnika ampak za to kar so: server.
2. windows XP niso prav nic kicasti, ce nastavis na classic theme.
3. windows 2000 je prav tako dober kot windows xp, le da je slednji novejsi in nic nic slabsi, kvecjemu boljsi.

Sicer pa... kdor nima legalnih razlicic, tak nima kaj skrbet. Koliko home-userjev pa ima legalne... bore malo. Zdaj pa se najbolj razburjajo tisti, ki imajo piratske in pa uporabniki drugih sistemov, ki spet "simfajo" winse. Tisti, ki pa s(m)o kupili, pa je res minimalen problem poklicat tja in aktivirat, drugace smo denar za nakup vrgli proc. Ne vem, kak je z vami, samo meni XPji drzijo najmanj pol leta... Tak da to ni ravno TAAAAAAK dosti klicev...

billy ::

Kaj je finta s temi prenameščenimi winsi? Saj samo prebereš ključ, potegneš z neta ISO, zapečeš na CD pa imaš? Ali zakaj bi moral klicati na microsoft?

Doc ::

Sporočilo vsem anitšerarjem tukaj, ki "pozdravljajo vsakom potezo za zmanjševanje piratstva":

Zame ste vsi največji hipokritični neprivoščljivi kreteni na svetu! Sploh nemorem razumet kako more biti človek tako zloben. pohlepen in nevoščjiv .da nasprotuje šerarstvu če sam nima od njega nobene škode. Vsi ste pičke ki si upate s svojim mnenjem srati samo po internetnih forumih.

Gospodarstvo, družba in država imajo od šerarstva večjo korit kot pa škode. Samo razmislite malo, kolk se stvari več proda in kolikšno je večje računalniško znanje, katero se tudi v veliki meri uporblja v gospodarskih dejavnostih, koliko veča je sreča ljudi .....itd. Podatke o "škodi piratstva" pa deli s sto ali tisoč. Edina škoda je mulibogatim korporacijam. Že to da moraš plačevati za OS, ko kupiš celoten računalnik če hočšj da lahko z njim delaš ploh KARKOLI je kapitalistično sužensjo nategovalno izkoriščanje!!! M$ itak ve da če preveč omeji oz. otežavi nelegalne Winse si sam sebi koplje grob. Ko se bo nelegane Winse teže za dobiti bo folk začel uporabljat Linux in bo le ta imel s tem večjo programsko podporo, M$ pa v jok! Boriti proti ljudstvu se nemore noben. Še posebej če je ljudstvo tisto ki ga hrani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

MrStein ::

RejZoR :
zdej pa boš moral še za vsak drek klicat na MS podružnico.

Hmm, mogoče gre za kaki dogovor med M$ in Telekomom ? >:D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matek ::

Kaj je finta s temi prenameščenimi winsi? Saj samo prebereš ključ, potegneš z neta ISO, zapečeš na CD pa imaš? Ali zakaj bi moral klicati na microsoft?

Heheh, niti ne, ISO, ki ga dobiš z neta, je v 99% corporate verzija - ta deluje po starem sistemu, vpišeš serijsko in deluje. Namenjena je predvsem firmam, v katerih bi bilo aktivirati windowse na par tisoč računalnikih zamudno. Kar pa ti dobiš v trgovini, je običajna Home ali Professional verzija, ki jo je treba aktivirati. In CD-Key te verzije ne deluje s Corporate windowsi.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

MrStein ::

neo977 :
1. windows 2003 niso primerni za domacega uporabnika ampak za to kar so: server.

Kaj pa manjka win2003 ?
(cena je višja, ampak če boš to omenil, se jih bo dvajset oglasilo, da itak nič ne plačajo)

Antonija :
A pozna kdo se kaksen disk imageing progy razen ghosta?

cat, ima ga vsaki linux, tudi tisti na enem flopiju.

Pa Partimage.

Tile so zastonj, plačljive pa je že nekdo drug omenil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

neo977 ::

MrStein: Kaj pa manjka win2003 ? (cena je višja, ampak če boš to omenil, se jih bo dvajset oglasilo, da itak nič ne plačajo)

Kje sem rekel, da jim kaj manjka. Ce si vklopis vse stvari, ki jih uporabljajo "domaci" uporabniki, potem si v bistvu na istem kot da imas XPje, le da moras po instalaciji vklopit vsega boga, da spravis na uporabni nivo za delo/igranje iger/karkoli ze. Ne vem, zakaj bi spreminjal namembnost doloceni stvari? Ker so se pac na internetu znasla navodila o pretvarjanju server verzije winsov in ker le-ti veljajo za bolj stabilne in ker si pac bolj "cool", ker tak sistem ni cisto za navadne uporabnike. Se je ze kdo vprasal, zakaj je dx, zvocno pospesevanje itd... izklopljeno na server winsih? Ravno zaradi stabilnosti. Ne recem, da je to slab sistem, samo zakaj bi si kupo recimo nek navaden avto, pa mu sel menjat podvozje, da se bos lahko vozil po njivah, ce lahko ze na zacetku kupis terenca...

lp

Microsoft ::

Pismo, kaj sto to zasli? Nekateri jamarjo, da je se OEM predarg, drugi jim pa kot alternativo ponujate Windows Server, po moznosti Enterprise, za 4000$. Ni kaj, dobra alternativa za domacega uporabnika.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

neo977 ::

Microsoft: Niti pod razno nisem ponujal w2k3 serverja za domaco uporabo, to se mi ravno nesmiselno zdi... Nekaterim ocitno ne.

Glede tega, da bi winsi morali zastonj je pa tak. Nic danes ni zastonj... ne vem zakaj bi OSi bili... Mogoce je edino cena previsoka...

LuiIII ::

Enkrat sem že napisal, pa bom še enkrat. Piratstvo spodbuja računalniško opismenost. Mnogi izmed nas bi bili veliko manj računalniško opismeni, če ne bi bilo skrekanih verzij programov in v mojem primeru bi kakšnii trije proizvajalci software opreme zaslužili kakšnih 150 000$ manj, če ne bi imel možnosti "preizkusiti" njihovih izdelkov. Mislite, da je lahko dati 30000€ ali še več za nekaj kar ne morem preiskusiti. Ne, nimajo demo različic.
Sicer pa je ravno Microsoft dolgo časa mižal na obe očesi kar se tiče piratstva. Na ta način je lahko večal tržni delež in večal število inštalacij svojega OS-a. Sedaj pa verjetno želi še malo bolj žeti. Nič hudega, za domačega uporabnika je na voljo kar nekaj cenejših alternativ.

Lui

MrStein ::

"potem si v bistvu na istem kot da imas XPje"
Po meri nastavljen 2003 nikoli ni "na istem" kot XP.

"moras vklopit vsega boga"
Vklopiš zvok in pospešeno grafiko.
Če te moti, izklopiš "Shutdown Event Tracker".
5 minut "dela".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

64202 ::

Meni so se default nastavitve v win2k3 zdele precej kul tudi za (workstation) desktop - ie je recimo do kraja zaprt.

Ok, tist t.i. shutdown event tracker je res mal mimo :).

Microsoft ::

5 minut "dela".

Se manj. Rabis sam en vnos v register.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

64202 ::

> Se manj. Rabis sam en vnos v register.

Tole bom citiral, ko bo nekdo tezil kako je linux tezek za uporabo. Brez zamere :D

Microsoft ::

Kot prvo, server ni za take jokice, kot se nekateri tu razglasate.

Kot drugo, ce tistega ne disejblas, nimas nic krajsega. Le izbrat mores iz dropdown lista, kaj bos naredil.
Konc koncev, server ni namenjen, da bo vsako noc pocival. Ampak verejtno je problem v ljudeh, ki vidijo smisel serverja prav v tem: da ga vsak dan ugasnes.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

64202 ::

Ok ok, sem se samo hecal :).

64202 ::

> Ampak verejtno je problem v ljudeh, ki vidijo smisel serverja prav v tem: da ga vsak dan ugasnes.

Ne, ampak MS ne daje na trg neke robustne verzije winsev. Win XP pro je pac igraca, fali nekaj vmes. Pac vzames server kot win2k3 pa kak posten fw kot ISA 2004 (vsaj glede na tisto sranje od personal fwjev). Ce te cena ali ilegala ne moti.

Microsoft ::

Pa zdej te sploh ne stekam, kaj hocis pokazat.

XPji so mogoce res igraca. Jst bi rekel dobra, prijazna in uporabna igraca. In mislim, da je to prava smer. Racunalnik more bit 'out of the box'. Jaz se nimam cajta neki jebat z nastavitvami,t viki, heki pa nevem cem se. Jaz mam racunalnik, da delam, ne pa da se neki zajebavam s tem.
Men so XPji kul, ker delajo brez potrebe po branju kaksnih manualov, dosti hitro si prikrojim nastavitve, vmesnik je dost razumljiv in poenoten. Tako, da po kaksn server razlicici ni potrebe. Tudi glede uptime ni problemov; znanec je na 'aktivenih' XPjih dosegel 6 tednov, kar je cisto dovolj. Meni je uspelo 10 dni, potem pa sem se odlocil, da bom tudi PCja dal spat.

Sploh pa nevem, zakaj bi mel racunalnik zato, da bi se udelezeval nekih geek 'tekmovanj', kjer se meri uptime in podobno sranje. Jaz mam PC, da ga uporabljam in da kaj naredi. Ponoci, ko spim, pa tudi PCju ni treba, da je brezveze prizgan in kuri strom.

Me pa zanima, kaksno robustnost si mislil?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 je tu! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
262101025 (79808) MrStein
»

Ubisoftove igre vsebujejo rootkit! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5313557 (11419) BlueRunner
»

Bioshock 2 bo uporabljal SecuROM

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
294032 (2916) ss1234
»

Protipiratski Vistin SP1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
535821 (5819) Jst
»

WinXP Home Edition Aktivacija

Oddelek: Operacijski sistemi
61260 (1216) Skoky

Več podobnih tem