» »

Kateri komplet ? vodno hlajenje.

Kateri komplet ? vodno hlajenje.

billy ::

Razmišljam o prehodu na vodno hlajenje in se mi neka domača izdelava enostavno ne da. Zato se spogledujem z že pripravjenimi kompleti, trenutno mi je najbolj všeč titanov TWC-A04.

Kaj pa pravite ostali...kateri komplet je trenutno na tržišču najboljši? Ne zanima me cena/performance razmerje ampak samo sposobnost hlajenja. pa če lahko svoje trditve podkrepite s kakšnimi linki...

misso ::

Poglej spodno povezavo.

Povezava

billy ::

O tej ponudbi sem tudi že razmišljal, ampak je problem dobit kakšne podatke, kako zadeva deluje, ker ni nikjer nobenih testov o tem...edino, če je kakšna slovenska stran naredila test?

fuzbaler ::

buls ti je da spraskas kak radiator na odpadu,cevi,pumpo,prklucke nabavis, bloke das pa kom za nardit pa cenjes prides skoz, pa se sam nardis svoje vodno:)

billy ::

Sem si premislil, bom kar sam sestavil hlajenje :)

trenutno mam črpalko(L30), radiator(od yugota) ter posodico(Coolplex 25). Najbolj me muči izbira cpu bloka, ker ne vem kateri bi naj bil najboljši? Mi lahko kdo iz prve roke pove kateri je najboljši, kakšne so realne razlike v stopinjah (pa rbez favoriziranja domačih izdelkov prosim ;) ).

Sam sem trenutno vrgel oko na waterchill Antarctica 1/2" ... kaj mislite?

billy ::

OK.

Ideja se je spet spremenil :)

Blok bomo izdelali sami.

Namesto vode pa bi se uporabil tekoči amoniak (-22)...zdaj pa me zanima kako bi to zgledalo v vodnem sistemu? Kakšna pumpa bi se mogla uporabit...kakšne cevi?

Ali kdo predlaga kakšen drug plin?

OZZY ::

LOL..tekoči amonijak vvodnem hlajenju....Takohlajenje se imenuje kompresorsko in se ne uporablja amonijaka ampakdruge stvari..
Go with the flow.

billy ::

Sem ugotovil že sam to ja...no saj to sem imel v mislih.

Lahko bi dal kakšne linke ali pa povedal kateri plini se uporabljajo namesto pametovanja.

OZZY ::

Namest mojga pametovanja pa bi ti lahko uporabil isanje po ST, kjer je bilo to že opisano. In glej ga zlomka eden celo pred kratkim..tema imenovana...Sharpova kaskada....Pol pa še sikanje....

Al pa google..sej poznaš to stran...

A misliš, da bomo vsi neki namest tebe iskal..
Go with the flow.

fuzbaler ::

ma kako kompresorsko hlajenje, bos vsake tuk cajta kupovau plin?pa ka ti nucas temperature pod niclo? nabav navadno vodno pa je.ce pa hoces kompresorsko hlajenje mas temo od sharka (kaskada)

billy ::

Vodno hladi na največ tam kake 20 stopinj..pa še to če je res hudo hlajenje ($$$).

Tema od sharka je o kaskadi, aka dual stage cooling. Mene trenutno zanima samo single stage phase-change, torej samo 1 kompresor, temperature najnižje 60 pod ničlo, osebno ciljam na kakih 20, bo pomoje dobro za začetek :) je pa vse odvisno od plinov ki se uporabljajo in dolžine "evaporatorja" tako da bisvetnih razlike v sami izvedbi niti ni, ko je enkrat narjeno se lahko zlahka doseže tudi nižje temperature.

Za vse, ki bi jih slučajno izvedba tega zanimala je tukaj zelo nazorno opisano: http://www.vr-zone.com/index.cgi?i=714&... Jaz še pa čakam na potrdilo mojstra (ki bo skrbel za fizično izvedbo) potem pa začeno (upam).

Zakaj bi delal kaj takega? Za to, ker je bolj efektivno hlajenje od vodnega, pride pa skoraj isto, če nabaviš rabljeno robo. Možakar na vr zone je za vse porabil 200$, kar je manj kot bi dal za vodno! Pa še s takšnimi temepraturami bi mogoče lahko dosegel 5Ghz, če ne, pa se mu vsaj približal :)

Eddy ::

Živjo!

Ne ga srat s faznim hlajenjem...
Mislim da bo tola prava stvar zate:


>:D >:D
www.ekwaterblocks.com

burkiburke ::

hm, kaj je to promocija novega bloka eddy :) ?
zgleda zelo seksi :D, čestitam.

sverde21 ::

Eddy lahko bi napisal kakšen test ti s temi svojimi bloki, k vidm da eni pravijo d ni nobenga testa s temi bloki in bi imel ob enim še mal reklame :)) :D
<?php echo `w`; ?>

billy ::

Sem naredil kar vodno, nekaj kupljenih, nekaj domačih konponent.

3.2 procesor navit na 4.06 (254fsb) pri 1.53 voltazi se segreje do 50°C.

Bom vseeno rabil kakšno "phase changing" hlajenje da bom prišel do 4.5ghz ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sharpova kaskada (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
15826725 (13270) drejdrej

QX9650es v akciji

Oddelek: Navijanje
401387 (1387) Shark-357
»

LittleDevil's PhaseChange (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27623446 (14319) LittleDevil
»

Kva predlagate

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
142149 (1920) Eddy
»

Visoka temperatura,prostorska stiska...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5990 (944) Eddy

Več podobnih tem