» »

Visoka temperatura,prostorska stiska...

Visoka temperatura,prostorska stiska...

Big Poppa ::

Pozdravljeni.
Mojstri,na vas se obračam z enim na tako majhnim problemom.;(

Namreč,ker je moja kišta vklopljena 24/7 in jo imam v sobi,sem dokaj občutljiv na hrup,ki ga povzročajo ventilatorji.
Moj sistem vsebuje: Barton 2500+,Geil 512 Mb,Abit NF7-S 2.0,Radeon 9800SE,Enermax EG365AX-VE,ohišje Chieftec BX00 midi tower.

Včeraj sem zamenjal ohišje in situacija sedaj izgleda takole:

Sicer ni vgrajenih še nobenih ventilatorjev,razen tega na procesorju (box amd cooler) in dveh v napajalniku.
Moj problem je,da je procesor v idlu skoz na 57 stopinjah (pri zaprti kišti).To mi nekako ni všeč,ker v loadu prileze do nekako 62 stopinj.Cooler je dan gor pravilno,uporabljena je termalna pasta.
Bo kaj boljše,ko bom vgradil 120mm na zadnjo stran in 3x90mm na sprednjo?
Stock cooler za nb sem vrgel dol in dal gor zalmanov NB47.Na otip se mi zdi prekleto vroč.Je to normalno?Ne zdi se mi logično,glede na original sranje ki je blo gor,katerega površina je nična,aktivno hlajenje gor ali dol.

Zanima pa me še,ali se da v to ohišje spravit vodno (glede na položaj diskov) in kako glasen je sistem potem,glede na to da z vodnim še nimam izkušenj.
Mogoče bi takle komplet pasal not?
http://www.cerkovnik.si/kompleti.htm
Taprvi po vrsti...a je možno na to konfiguracijo dodat še blok za nb in grafično,s tem da pretok ostane v mejah normale?

Hvala že vnaprej za morebitne odgovore.
lp,jure

Eddy ::

Živjo!

V tvoje ohišje je vsekakor možno vgraditi vdno hlajenje in to na dva "načina".
Razlikujeta se v položaju radiatorja.ž

1. Radiator montiraš na strop ohišja (se mi zdi najboljši)

2. Odstraniš kletko (če lahko pa premakneš bolj nazaj) za diske in na sprednjo stranico namontiraš radiator.
Takole recimo imam jaz doma:

Jaz imam sledečo konfiguracijo:
Vodni blok za CPU je moj prototip bloka EK-WWA-1, potem EK-NB-3 in na grafični EK-VGA-1a blok.
Imam black ice pro radiator ventilator na 6V, pumpo Hydor L20.

Athlon XP 2100 navitega na 2600, Grafično Radeon 9600 XT, matična je pa Abit AN7.
Temperatura procesorja pri foldingu je 42°C ohišja 32°C, idle procesorja pa 39 °C in ohišja 32°C.

Potem pa še o glasnosti... Pri meni je najbolj glasen prekleti IBM-ov disk 80GB 7200rpm. Vodno hlajenje je pa neslišno.

LP!
www.ekwaterblocks.com

Big Poppa ::

Nosilec za diske se ne da odstranit,je prinetan. Sploh pa sem to ohišje nabavil ravno zaradi takega načina vpenjanja diskov,zato se temu nikakor ne odpovem.;)

Kako se radiator montira na zgornjo stran?To je najbrž treba kaj rezat,a?:O
Kaj pa če radiator ostane v notranjosti ohišja?Recimo takoj ob diskih?Prpiravljen sem žrtvovat par stopinj,pa da mi ni treba predelovat ohišja.Prioriteta je predvsem tišina.Za vga (glede na to da ni navita in tud nikol ne bo) pa sem razmišljal,da bi vrgel gor on zalmanov heatpipe pa nimam gužve z cevmi.
Vodno pa samo na procesor in nb.Torej,kako bi se obnesel radiator v notranjosti ohišja?

Eddy ::

Ne, ne to nebi šlo... zato, ker bi večina vročega zraka krožila v ohišju in bi se temperatura samo dvigovala... kdo ve kam... Mislim pa da toliko ne moreš prevetriti ohišja da bi ti to uspelo...
www.ekwaterblocks.com

Big Poppa ::

Kolk je pa ta radiator velik?
Ker moje ohišje ima na zadnji strani luknjo za 120mm ventilator,pa razmišljam da bi probal radiator nekako tam gor spravit.A to bi funkcioniralo?

Eddy ::

Seveda bi bilo funkcionalno, če ti uspe.
Mere pa lahko pregledaš na internetu.
www.ekwaterblocks.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje ohišja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
304822 (4296) Seljak
»

Vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
271560 (1179) Glodko
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835326 (4238) mimax
»

Lian-Li V2000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
977712 (4675) LittleDevil
»

Kaj vse ste nardil z Abakom?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
263205 (2773) iCe

Več podobnih tem