» »

Problemcek po menjavi pumpe.

Problemcek po menjavi pumpe.

Alirio ::

Pred kratkim sem v garancijo na www.cool-pc.org poslal mojo pumpo za vodno hlajenje (L25) zaradi okvare imprelerja. Torej problem je v tem da ko sem pumpo prejel nazaj in zlozil vodno ponovno skupaj je temperatura bila za 10 stopinj vecja. =\ Sepravi iz 26 kar na 36 oziroma se vec kar na 39 jo imam. Previrjal sem ce je slucajno MBM5 kaj zjeban ampak isto temperaturo kaze tudi v BIOSih. Kje je lahko problem. So me v cool-pc nategnili in mi dali kaksen slabsi impreler? Je to mogoce? Ali je slucajno seu kaksen senzor na Maticni Plosci. Uciri sem poskusal s trikom da sem v posodico kjer imam Vodo dau kockico ledu ampak nc baje da bi morala temperatura pasti vsaj za 2-3 stopinje razlike pa kar ni bilo konstantno na 39. =\
Kaj predlagate!? Rad bi spet nazaj naviju sam nevem zdaj kaj je tole z temperaturo ker ce je res taka temperatura me zna to se kar ovirat.
Trenutno mam na 245*10.
Torej nevem prosim za pomoc. =)

lp.
Alirio
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

steev ::

Vsaj realna temperatura. Ti povem, da je 39 C pr tko navitmu procu zlo mal, tko da...:\ :\
:|

Alirio ::

Ja pa kako ce sem meu prej 29°c nemores pol kar 39 =\ .
Dej nej kdo kaj bl natancno napise ker tole mi res nc ne pomaga.

lp.
Alirio
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

TribesMan ::

Imas NF7-S... ta odčitava temperaturo z unim senzorjem ki je pod procesorjem... zdej če si kej premikal tist senzor, pol se zna zgoditi, da se temperature razlikujejo. Jest ponavadi un senzor namažem z termalno pasto, tako da ima senzor dober stik z CPUjem in je odčitavanje bolj natančno.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

bajker ::

A si kaj menjal BIOS? Jaz sem imel prej v.24, pa mi je temp. zelo skakala. Včasih je bilo 33, ko sem restartal, je bilo 41, po naslednjem restartu 35 itd. Ko sem dal nov bios, v.27, je sedaj konstantna in to tavišja :(. Kontakt senzorja z procom je dober, ker ga enako kot TribesMan namažem z pasto, pa se vsakič, ko dam proc ponovno noter, zakrivim senzor navzgor, da ga potem proc pritisne nazaj not.

BTW, si srečkovič, ko ti gre plata na 245, men še na 225 ni stabilna, pa mam dobre komponente.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20343406 (16190) peter_ki
»

Še naši novi VODNI BLOKI (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
525379 (4175) The B
»

Navijanje Athlona XP 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
493415 (2321) boštjan
»

Arctic silver Ceramique hladi slabše kot... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
656287 (4879) Keyser Soze
»

Čitalec XP temperaturne diode (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
906093 (4818) Jux

Več podobnih tem