» »

Pravilnik o rabi interneta v podjetju - omejevanje?

Pravilnik o rabi interneta v podjetju - omejevanje?

full ::

Zadnjič me je klical kolega iz ene firme in me spraševal, če mamo pri naši firmi kak pravilnik o uporabi interneta.

Majo namreč problem, ko jim nekaj tipov velče dol s P2P, pa jim mreža čist blokira, tko da ostali včas ne morjo niti mailov prebrat. Vsaj ne hitr.
Ugotovil so pa takrat ko se serviser ni mogu povezat prek interneta več kot 1 uro, da bi popravu program za plače. So pogledal mal po mašinah pa najdel eno, ko delavca sploh ni blo v službi, je mel samo ugasnjen monitor, dol se je pa počas vlekla muska.

Zanima me če kdo ima tak pravilnik, če se lahko dobi kakšen vzorec al pa link.

Pa kaj na splošno vi mislite o tej temi?
:\ Smiselnost omejevanja?
:( Sankcije?

LP
You help me and I will help you. Luj :)

boych ::

En pametni hardware firewall pa lepo porte zapret pa ne bo več nič z P2P programi!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

Daedalus ::

> Pa kaj na splošno vi mislite o tej temi?
>:\ Smiselnost omejevanja?
>:( Sankcije?

Firewall, pa bo hitro konec veselje. Pa mogoče še zraven kak proxi z avtentikacijo, pol bo pa ziher konec veselja:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

full ::

Kateri porti, a se da blokirat tud chat - klepetalnice?
You help me and I will help you. Luj :)

Daedalus ::

Blokirat se da vse, kar si zmisliš. Tud dostop do interneta, če je treba.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Ales ::

Omejevanje in sankcije, seveda. Poleg ukradenega časa, ki ga delavci odžirajo podjetju, ne pozabit, da gre za službene računalnike in lahko podjetje pričakuje ZELO visoke kazni, če na njih inšpektorji odkrijejo tovrstno ukradeno vsebino.

Daedalus ::

Že že. Samo s pravilnikom se ne reši nič, sankcije znajo ustvariti napeto ozračje, ki za uspešno delo ni najboljše (jaz bi verjetno delavcem pobral pri plači stroške za postavitev firewalla, tistim seveda, ki so uporabljali P2P aplikacije), se pravi - onemogočit vse, kar ni potrebno za delo podjetja. Pol pa maš, z izjemo kakega spywara mir.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

full ::

:| Jaz bi pa vse eno rabu en vzorc pravilnika.
LP

Daedalus ::

Pa zakaj rabiš pravilnik:| Smo ti lepo vse napisali. Prenos avtorsko zaščitenih vsebin preko P2P je pa itak zakonsko prepovedan. Kaj bi še rad vedal? Sicer pa ni tak problem vzeti "v roke" svoj najljubši urejevalnik besedil, dati dokumentu naslov "Pravilnik podjetja xyz o uporabi interneta med službenim časom" in not napisat par členov v stilu prepovedan prenos avtorsko zaščitenih vsebin, uporaba naj bo smiselna, ne sme se uporabljati v zasebne namene, ipd... Pa na koncu par sankcij. Če kdo misli, da bo to kaj pomagalo, pa kr...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

full ::

Lej, hotu sm sam pomagat tipu iz une firme, ki mu direktor teži naj najde pravilnik.
Mu bom sprintal tele poste, pa upam da mu bo kaj nucal.

:) Z moje strani pa se zahvaljujem za vaš trud. :)
LP
You help me and I will help you. Luj :)

Ales ::

Pravilnik je važen, ker se mimogrede lahko znajdeš na sodišču... Tukaj nekje na forumu je tudi tema o legalnosti nadzora pošte / računalnika zaposlenih v podjetju, zanimivo branje.

nejc_ ::

ce mene vprasas, moras prvo postimati pravilnike: da se zaposleni strinja, da ko prevzame sluzbeni PC/noteboot z naslednjimi pravili: si ne nalaga nelegalnih programov, ne poskusa izvajati raznih napadov, delati skodo in preglavice na omrezju... pac karkoli se podjetje odloci... v nasprotnem primeru so take in take sankcije... vse mora biti tocno definirano, razlozeno in pojasnjeno.. sele nato pride na vrsto IT, ki v skladu s politiko podjetja se dodatno omeji zadeve.. drgac ni nc od nc... vedno se najdejo kaksna vrata, ki jih bo kdo izkoristil... tako pa lahko velja politika, da kdor fase virus, se mu odtgra od place 10.000sit, kolikor je vredna IT oseba, da racunalnik "ocisti"..

Daedalus ::

Najprej varnost - se pravi poštimat mrežo v skladu s potrebami in kar se ne rabi, onemogočit, pol pa se naj s pravilniki zezajo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

MadMicka ::

Normalno, tako kot pravi večina. Enga IT-jovca dobit in naj pošlihta zadeve iz tehničnega vidika. Drugač je pa mal smešn, da bi delodajalec rabil pravilnik za uporabo interneta. Če delavec nalaga ilegalno vsebino na računalnik, ki je last podjetja, krši "pogodbena in druga določila", kot pravi Zakon o delovnih razmerjih. Mislim, a zdej bomo pa rabl tud pravilnik za to, kako je treba npr. uporabljat wc?

nejc_, tisto glede virusa, pa da se trga od plače, to pač pred sodiščem ne bi šlo skozi. No ja, razen če bi dokazal, da je delavec namerno nalagal viruse na comp.

harvey ::

1. Izhodišče za pravilnik so lahko npr. Arnes pravila. predvsem v delu, kjer piše o dopustni uporabi omrežja. S prevzemom računalnika oz. z nastopom službe naj bi podpisal neko tako izjavo o uporabi službenega omrežja. Drugače je raba interneta v osebne namene v podjetjih v Sloveniji le redko urejena s formalnim pravilnikom in še to v večjih podjetjih, kjer je navadno več teh pojavov in gre predvsem za področje elektronske pošte.

2. Kot že ugotovljeno je potrebno urediti tudi tehnični del, ki blokira delovanje programom, ki z normalnim delovnim procesom nimajo kaj opraviti (p2p, chat, xxx strani, ipd)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blokada interneta v Nemčiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
587539 (5838) jype
»

Kršitev avtorskih pravic (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5611206 (8096) Hakai
»

Omejitve dostopa do interneta na delovnem mestu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5814780 (12496) NeMeTko
»

Deutsche Bahn kaznovana zaradi vohunjenja za zaposlenimi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
607840 (6312) BlueRunner
»

vohunjenje v službi (mreža) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9714402 (8190) neonX

Več podobnih tem