» »

Logitech Z-5500 in pokanje/prasketanje v zvočnikih?!

Logitech Z-5500 in pokanje/prasketanje v zvočnikih?!

1
2
»

Skater1982 ::

Ker je veliko tem na te zvočnike sem se odločil, da bom kar v tej temi opisal težavo povezano z njimi.

Samo proti večeru, čez dan tega ni (nekje od 19h ure naprej) se v subwooferju sliši takšen zvok, kot je na začetku videa spodaj. Ta motnja ali karkoli pač je, ni odvisna od jakosti. Je mogoče imel kdo že podoben problem in je prišel do rešitve le-tega? Kabli so vsi OK. Ozemljitev je OK. Zvočniki so stari že več kot 12 let. Se že vnaprej zahvaljujem za vašo pomoč. Hvala!

Video

Zgodovina sprememb…

_Denny_ ::

Glede na to, da se dogaja po določeni uri bi rekel, da se lahko zahvališ sosedom/sokrajanom, ki se ob tem času zleknejo pred TV in prižgejo naprave s poceni kitajskimi switcherji brez ustreznih filtrov, ki v električno omrežje vračajo preveč svinjarije. Sposodi si pure sine wave online UPS, ki cel čas pretvarja napetost in poglej, če bo kaka razlika.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Skater1982 ::

_Denny_ je izjavil:

Glede na to, da se dogaja po določeni uri bi rekel, da se lahko zahvališ sosedom/sokrajanom, ki se ob tem času zleknejo pred TV in prižgejo naprave s poceni kitajskimi switcherji brez ustreznih filtrov, ki v električno omrežje vračajo preveč svinjarije. Sposodi si pure sine wave online UPS, ki cel čas pretvarja napetost in poglej, če bo kaka razlika.



Hvala za odgovor. Nimam si kje sposodit ups-a. Naj povem, da sem probal dat na kabel feritno dušilko in ni nič boljše. Vseeno bi te pa vprašal kateri ups mi priporočaš nekje v rangu do 120€, ki se dobro obnese. Hvala.

Skater1982 ::

Zvočnike sem priklopil na AVR napravo (sedaj se še bolj sliši to vibriranje), ki ima čisti sinus in ni nič boljše. Ostanejo le še elementi na vezju, ki so v subwooferju. Nisem toliko vešč na tem področju, zato bi mi mogoče kakšen strokovnjak tu probal pamagat. Ali je kakšen kondenzator (na videz so vsi OK) ali pa transformator? Hvala.

Skater1982 ::

Ker nisem ugotovil izvor te motnje, sem se odločil, da bo najbolje po mnenju nekaterih, da kar zamenjam največja kondenzatorja v vezju. Zadevo bom probal rešiti kar sam, čeprav nimam izkušenj. Sedaj me zanima, s katerima dvema kondenzatorjema bi lahko zamenjal obsotječa katera sta na spodnji sliki? Zanima me tudi, kako je najlažje odstranit vroče lepilo okoli kondenzatorjev. Pa mogoče bi še prosil za kakšen direkten link do spletne prodaje. Naj povem, da na kondenzatorju še piše 85°C. Ali moram pri nakupu paziti na uF, V, °C, dimenzije? Hvala vsem, ki boste podali odgovore.

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Logitech z5500, pomoč pri digitalnem načinu

Oddelek: Zvok in slika
382787 (2210) 2mlavric
»

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
635181 (4178) hyphh
»

Pri predvajanju zvoka (npr. glasbe) mi vsake toliko poči

Oddelek: Strojna oprema
111466 (1236) Tonći
»

Pokanje v zvočnikih 5.1 Logitech Z-5500 THX

Oddelek: Pomoč in nasveti
142282 (2061) mrTwelveTrees
»

eno vprašanje glede lcd monitorja

Oddelek: Strojna oprema
111306 (1030) Highlag

Več podobnih tem