» »

Pregrevanje procesorja

Pregrevanje procesorja

Rokomah ::

Imam AMD64 3200+ na default nastavitvah, grafična GF6600GT, pa nastavljeno na 500/1000.

Zanima me ali je kljub default nastavitvah procesorja in rahlo navite grafične temu razlog, da se procesor greje na 60 stopinj??? Ventilatorji+hladilniki na procu in grafični so original tovarniški.

res pa je da uporabljam grafično zahtevne programe!!!

Cranchi ::

malo veliko je, no izredno veliko, jaz imam full load navitega sistema 34 ° C tako da nekaj ne stima, preveri hladilnik seenkrat namazi termalno pasto..

Rokomah ::

...kok lahko imaš (samo) 34st8-O , pa še navitega imaš???
S katerim programom pa gledaš temperaturo?
Men se zdi, da temperatura v BIOSu ali v Winih ni enaka je to možno???!!!
S čem pa hladiš proca, da je tak hladen?

LP

Spajky ::

Temperatura 60°C je normalna, če ti plata meri iz proc interne diode; če ti pa res s tam meri, moraš pa najti info (ugotoviti sam) z neta ... z senzorja v socketu pa bi bla pod 50°C. Ugotovi, če imaš program za merjenje prav nastavljen! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Rokomah ::

Jest uporabljam za meritve temperature v winsih Everest Home Edition, drugač pa tudi gledam V Biosu.
Začetna temperatura mojega AMD64 takoj ob zagonu je 50st (gledano v Biosu). Je to NORMALNO?????

Kateri program za nadzor in meritve temperature za procesor mi priporočate. Želim imet nek primerljiv program z drugimi, da lahko primerjam in ugotavljam, ali je kaj narobe z mojim hlajenjem. Za enkrat še nevem ali je taka temperatura NORMALNA ali NENORMALNA:\

Azrael ::

Če se temperatura meri v jedro je to OK, tudi v BIOSu (tam ne pričakuj nizkih temperatur, ker je CPU usage 100%).

Če se ti temperatura spreminja v Win skoraj trenutno gor in dok za 5, 10, 15 °C in več (zadostuje recimo že pregled CDja ali poteza z miško, zagon 1 programa) potem se temperatura meri v jedru CPU.

Če se pa meri v socketu je lahko bug v BIOSu (napačna meritev) ali nekaj ne štima s hladilnikom ali nastavitvami CPU (napetosti).

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Rokomah ::

Hmmmm....fantje, sedaj ste me še bolj zmedli:\
Torej, kje naj merim temperatuto procesorja v primeru, da želim malo navijati???
V judru ali socketu ali kje drugje, s katerim programom, na kakšen način...
Po katerem kriteriju vem, da se proc greje preveč in do katere temperature ga še lahko spustim?
Je navijanje graf. kartice ločeno od procesorja ali je v tem primeru tudi proc obremenjen in pomeni to višjo temp. na procesorju in obratno?

K0K0 ::

Mogoče je krivo preslabo prevetreno ohišje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programi za merjenje temperature (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10234122 (11337) BaRtMaN
»

Temperatura ni prava?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201365 (1085) Keyser Soze
»

Težave z napajalnikom in smrad

Oddelek: Strojna oprema
141791 (1646) Ovchka
»

Natančnost temperaturnih senzorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232001 (1651) Spajky
»

merjenje CPU temperature na ABIT NF7-S 2.0

Oddelek: Strojna oprema
151502 (1284) frenk

Več podobnih tem