» »

Jakoslav's "Inverted Chieftec™ MOD"

Jakoslav's "Inverted Chieftec™ MOD"

«
1
2

Jaka83 ::

Kar kuglvinkl reče in Jakoslav obljubi, to kuglvinkl dobi in Jakoslav stori... :D
Slika pove več kot tisoč besed, zato bom s tekstom kratek, bo pa zato slik veliko (vsaj za moje kriterije je to kratek tekst).
Sorry vsi dialupovci (56k). :8)
No pa začnimo:

Verjetno se spomnite mojega starega moda, ki je bil malce v letih. Tudi sam sem se ga naveličal in se odločil, da iz starega legendarnega Chieftec-a Dragon BL naredim nekaj drugačnega. Ja, še vedno bo služil kot kišta za računalniške komponente, a tokrat rahlo pretresena in obrnjena na glavo.

S čim bom imel opravka? S tole staro pokriplano kištico:


Kar slabo stanje a? Najbolš, da se kar lotim dela...

Najprej dragocene komponente zložimo na mizo kot pri skoraj vsaki modifikaciji ohišja:


Ostane nam prazno ohišje...


... ki ga očistimo in posesamo (če smo redoljubi seveda):


Nastopi rastavljanje ohišja na prafaktorje (po domače "razchefuk" ohišja) v vsaj treh fazah >:D :

ups, odletel je spodnji del ohišja (ne nisem se zmotil, kr poglejte si, da so nogce od Čifota tam)...


anotherone bites the dust...


zdej je pa stripano do konca, samo še tistele palce, ki ga ohranjajo pri zavesti, so ostale...


... in pa seveda padli borci A.K.A. prevrtani neti...


Mal je treba zamaskirat dele telesa, uporabil sem samolepilno črno mat folijo...


Rezultat je sledeč:


Nastopi čas, ko pogledamo, če se da kišto sploh na kak drug način skupaj sestavit (spet več faz)...


Juhuu, lada gre notri!


(mačku nč jasn)


ni švoh tale zadnja plat:


Notranjost vredi...


Boki OK...


Hmmm, en konček gleda skoz steklo, zakurblaj fleksarco, operirat bo treba!


Žrtev:


Orodje pripravljeno:


Po operaciji, žrtev izmučena (filmček operacije imam spravljen, samo imam premalo prostora na freewebu):


Brez kompromisov ni šlo, stvar bomo rešili s črno tapeto >:D :


Maska tudi paše na obrnjeno ohišje ... SWEEET:


Čas za preobrazbo diskovja, sicer zelo majhno, a vsak detajl pripomore k končnemu izgledu.

Originalni diski pod sojem modre katode:


Spet ta črna tapeta (jah, če je pa tolk pocen, pa na izi se jo nanlepi):


Ja, tako nekako sm jih mislil postavit:


Tkole pa odmaknit ventilatorje od Lade, ker drugače tulijo (se dušijo), samo še duct je treba izdelat, hmmmm, ker kos pleha bom uporabil...


Kr tkole bom ukrivil pleh in verjeli ali ne ... ga oblekel v črno tapeto :D :


Na vrhu me je čakala ena grda luknja, ki je posledica prvega moda tega ohišja (tisti, ki se spomnete NEST-a 2003 že veste, tist izrastek na vrhu za radiator):


OK, nekaj že nastaja...


Closeup vijakov, ki sem jih uporabil namesto netov:




Pobarvano izgleda veliko lepše (barval sem z valjčkom, da sem dobil teksturo, ki se je sicer na fotki ne vidi, ampak je tam):


Tale valjček sem uporabil za bolj grobo teksturo (modra barva):


Tegale pa za bolj enakomerno nanašanje (nekateri deli črne, večinoma pa sem črno nanašal kar s čopičem):


V desnem zgornjem robu se vidi efekt grobega valjčka:


Kot je verjetno že opazno, sem se moral lotiti tudi vodnega oddelka. Najprej je bilo potrebno stari dobri MK4 temeljito sčistiti.

Odpiranje bloka:




Sicer ni tolko umazan, ampak vseeno, boste videli naslednje slike:


Papa tesnilo:


Bo treba novo narest iz silikonske cevi:


Levo zgoraj na sliki se vidi prvi prototip home made tesnila, ki sem ga izdelal po zelo primitivni in kurji metodi. S silikonsko pištolo sem nanesel silikon v utor na bloku in blok zaprl s pokrovom. Tako sem pustil dva dni, da se je silikon posušil, potem pa sem pokrov odstranil in odrezal vse odvečne dele silikona, ki niso bili v utoru. Kmalu sem ugotovil, da tako zatesnjen blok pušča in metodo opustil in našel kos silikonske cevi v omari ter odrezal po dolžini cevi silikonski trak, ki je ravno pasal v utor, rezultat:


Čistilna akcija mehurčkov prvič:


Čistilna akcija mehurčkov drugič (prvič sem predolgo pustil v tekočini in takega bloka pač nočete imet):


Razlika je očitna:


Pa še s tesnilom:


Zaprt in očiščen blok:


Tukaj se lepo vidi, kako se silikon razleze ob pritisku (blok definitivno ne pušča):


Preverjeno z večurnim testiranjem obeh blokov (VGA in CPU):


Ostal mi je še pokrov za blok, ker MK4 je pač narejen za SocketA procesorje in so luknje drugačne. V debelo pleksi steklo sem izrezal dve luknji za priključke, luknji za pritrditev na matično ploščo in robove obdelal z brusilnikom ... hitro, enostavno in učinkovito:
Takole sem fiksiral bracket od osnovne plošče na pleksi in skozi obstoječi luknji na bracketu zavrtal v pleksi:


Pleksi vpet v primež sem napadel z vrtalnikom in nato še z brusilnikom:


Končni rezultat:


Sveža matična plošča, ki bo dobila svoj nov dom:


Nekak tkole ja:


Cevi so zmeraj pain in the ass:


Ampak ko vse lepo steče in se sistem napolni in odzrači, je občutek res nekaj posebnega:








Mlečno steklo je zakon...








Mačku dol visi...


To je nekako to, upam, da kaj pametnega iz tega ven potegnete, pa da se bo začela kakšna konstruktivna debata. Graje bom sprejel kot dobro namerno (flejmanje pa ne). Za tole kišto sem do zdaj porabil še največ časa in slik je še ohoho več kot tole tukaj, ampak zbral sem najpomembnejše.

LP
  • spremenil: Jaka83 ()

Tic ::

Sicer sem ze videl kisto v zivo, vendar se enkrat in uradno, pohvaljen. Res Top slovenska kišta ;>

It's all good! Take care.
persona civitas ;>

Boki_ ::

It's the best, don't worry;)
I'm back

PrimozR ::

hudooooooooooooo :))

DominusSLO ::

Ja ja, res je zavidanja vredna "škatla" :)

Gaber ::

Jst mam isto škatlo, pa se do zdej nisem zavedu njenega potanciala8-O ...

...tale mod je huda inspiracija, svaka čast8-) ...

BTW, kje si dobil črno tapeto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gaber ()

_Dejan_ ::

hudo podobno kot BTX ohišje:D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Jaka83 ::

Tam kot večino stvari. Astra na Parmovi ulici v LJ. Dobiš pa jo sigurno tudi v kakem Bauhausu ali Obiju.

Ja, res je podobno BTX standardu, ampak ni pravilen razpored sestavnih delov. Je pa dost hudo, ker se na drugi strani odpira zdej in sem bil najprej čist zmeden. :D

PS: Hvala za pohvale vsem.

MEDENA ::

lepo lepo

dfi nf3 ?

Jaka83 ::

Da MEDENA, the one and only. >:D

_Dejan_ ::

ja DFI NF3 je.

P.S. Me je Jakoslav prehitu :D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

VASkO ::

ce prav vidim, si samo zamenjal spodnjo in zgornjo stranico - luknje so enake za pritrditev teh dveh nazaj?

si s tem pridobil kaj prostora?

drugace pa lepo (samo na slikah se slabo vidi, k je glih crna barva)

dela ::

Ful lepa kišta. Zakaj ni na S-T več člankov o posameznih case moddih? Take kište si ga več kot zaslužijo!

Jaka83 ::

VASkO: Ja, tako nekak, ampak s tem se obrnejo tudi stranice in kletka za DVD rome, pa masko je malce težje namestit. Za masko sem moral malo popravljat luknje, kletko za DVD rome pa sem tudi moral malo drugače privijačit. Prostora sem pridobil karnekaj, saj vidiš, da imam dva diska, probaj dva diska skupaj z lado dat v tako ohišje, je bolj težko, če tudi za RACK nimaš prostora v predelu za optične pogone. Barva je pa temno modra in kombinirana s črno, le notranjost je popolnoma črna. V živo je boljše, se strinjam. Sej je že Tic povedal. :D

FaLcOn3y3: Ker se nam ne da napisat članka. Za tale post sem porabil velik časa, če bi se pa spuščal v detajle, bi pa porabil kakšen slab teden, da bi spisal kvaliteten članek. -> se mi pač ne ljubi in ne vidim potrebe. Če vas kaj zanima je lažje razložit takole, kot pa v celoti zajeti modificiranje in vse detajle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaka83 ()

Tic ::

Take teme bi blo treba razglasit IMHO. Pa maš mini članek.

EDIT: Učasih sem še jaz lahko to naredil :)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

tiborrr ::

Jazst tudi tako skatlo, pjosim 0:)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

njok ::

Prijetno branje, dober mod! Se takih idej!

c3R4R ::

Zelo lepo, zelo izcrpno, zelo velik slik, Jakoslav zelo car.:D
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Duhec ::

Jakoslavni Jakoslav !
Vse pohvale !

CIMEK ::

Sorry samo edino kaj se mi dopade na tej kišti je razporejenost, drugače pa ni neka lepota po moje- 10m folije in 5kg barve. Imam doma big tower in je več prostora noter, samo na vodno hlajenje še čaka.

Sorry samo nisem tako navdušen kot tu eni ;)

Jaka83 ::

Jah to je pa pač MIDI tower izkoriščen kolikor se da. Če ti pa ni všeč, se pa ne sekiram, važno da služi namenu.

ganzi ::

8-O 8-O nice nice8-O 8-O

Prelepo!

hruske ::

A si tud ventilatorje obrnil, da zdaj pri napajalniku not vleče?
Rad imam tole državico. <3

Jaka83 ::

Ne, spredaj pri radiatorju vlečeta dva 120mm venta zrak skozi radiator v notranjost kište, zadaj vlečeta dva 92mm venta zrak ven in pri napajalniku vleče spodaj en 92mm vent noter in zadaj ven (tako kot je originalno pri napajalniku Antec True Power 430W). Pravtako pa na vrhu ohišja en 120mm vent vleče zrak iz ohišja. Vsi venti, z izjemo napajalnika, so vezani na zamaskiran fan controller od Zalmana.

hruske ::

Mnja, to se sicer malo tepe s fisko, ampak ok :D

Heh, kišto na glavo obrnt.. :)
Zanimiva fora.
Rad imam tole državico. <3

Jaka83 ::

Zakaj se tepe s fisko? Sej je luft enako speljan kot prej, samo da je zdaj kišta na glavo obrnjena.

hruske ::

Jah ponavadi je tko, da spodi gre not hladen zrak, ko se zrak segreva se dviga, navrh pa topel ven. Pač teb spodaj piha vn ane ...
Rad imam tole državico. <3

Jaka83 ::

Men spodaj spredaj piha not, zadaj spodaj+v sredini+na vrhu piha ven, kaj je tukaj skreganega s fisko? :D Spodaj iz napajalnika piha topel zrak, ker se pač napajalnik dokaj segreje (24/7 je prižgan), zgoraj pa piha hladen zrak, ker se komponente, ki niso hlajene z vodo niti ne segrevajo tolko, razen NBja, ki je zelo vroč na otip in je tik pod zgornjim ventom.

TribesMan ::

Jakoslav: *clap clap clap*

Carsko narejeno... komaj čakam da vidim tole v RL... Upam da prineseš kišto na naslednji NEST ;)

Še enkrat pohvale za super modifikacijo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Jaka83 ::

TribesMan: Mogoče se ti pa želja uresniči. :D Zdaj nalčrtujem nakupe za še eno kišto in razmišljam, če naj pustim tele komponente v tej kišti tako kot so in sestavim drugo v Full tower ohišju, ali naj prenesem svoj workstation v Full tower. Bolj mi je všeč prva ideja, je manj dela. >:D Do NEST-a je pa še dolga, razen če kej prej ne organizirate.

PS (off topic): Zmente se za količinski popust na pice, ker tiste cene so oderuške za pice, če pogledaš kolk zaslužjo z nami v treh dneh.

whitto ::

Mene zanima, ali ima tapeta tudi vlogo zadušitve zvoka (tresljaji), ali je samo lepotna 'operacija' na ohišju?

Jaka83 ::

Ne nima take vloge, mogoče minimalno, ampak to je bolj lepotna operacija. Predstavljaj si, kot bi kišto polepil s selotejpom. :D

kewo ::

Ne vidim logike v taki postavitvi... Bedarija.

Tic ::

Pacer: Kakšna je logika pri 'navadnem' ATX ohišju?
persona civitas ;>

mare_ ::

Jakoslav: maš pa enak sesalec kot mi ;D

Jaka83 ::

mare_: Vorwerk roXX. :D

profii ::

jakoslav zelo lepo.
sam eno prašanje.
ali si kaj pridobil na temperaturi, glasnosti, funkcjonalnosti? razen na prostoru.

Jaka83 ::

Za temperaturo ti težko povem, ker sem zdaj prvič dal vodno na A64, pred tem obračanjem kište sem imel A64 hlajenega na zrak. Glasnost oziroma tišina je skoraj enaka kot prej, mogoče malo manj, ker je spodnji ventilator na radiatorju pregrajen, drugače se pa itak že prej skoraj nič ni slišalo. Funkcionalnost ... kišta kot kišta, važno da vse spraviš noter in da lepo zgleda. Edino kable je zdaj malo lažje skriti, to pa priznam. Prostor pa kot vidiš sem pridobil, ker zdaj lahko spravim poleg lade noter še dodaten disk, kar prej skorajda ni bilo mogoče, razen če bi ga na vrh kište postavil. Saj se vidi na čisto prvi sliki, da diska ni na sliki, ker je v zgornjem delu, kjer je prostor za optične enote, tam pa imam prostora le še za en disk zdaj, ker imam zalmanov kontroler tam zgoraj, oziroma zdaj spodaj. :D

DFMax ::

Kje si dobo mrežico, ki vkup drži napajalne kable?
Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly. -- Henry Spencer

Jaka83 ::

Zraven napajalnika (Antec True Power 430W).

GUFY ::

Odlično izvedeno, bravo.:D

Tear_DR0P ::

Eeeem. Na tvojem čistilu piše isto kot na moji najljubši pijači z mehurčki.

Men zeleno črna lepš zgleda.

OK dost pluvanja - ful je vredi kišta, grem na en tonic zdej :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Jaka83 ::

LOL @ Tear_DR0P...

Zdaj vidiš kaj približno se dogaja v tvojem želodcu in črevesju, ko spiješ Tonic. :D Sicer je želodec dokaj odporen na kisline (koneckoncev imamo v želodcu tudi kislino), mehurčke pa slabše vplivajo na mehko tkivo. :D Si že kdaj probal pistit košček mesa v coca-cola-i ali tonicu -> NASTY >:D
Jaz gaziranih pijač pijem kolikor se da malo.

Tic ::

Jakoslav: Pa kofeta tut ne maraš ;>>
persona civitas ;>

Jaka83 ::

HEHE, ne ravno da ga ne maram, samo ne rabim ga za začetek dneva. Sicer ponavad zmer rečem "Eno kavo z mlekom prosm", k pridemo v kafič ob faksu, sam ni mi pa nuja. Je pač 200 SIT tist kofe, za kej druzga bi pa dal sigurno več (deci deci izvzeto).

WhiteWolf ::

Kako se pa kaj navija procesor?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Jaka83 ::

Trenutno ga imam na 270×8.5 in 1.75v 1:1 z rami, timingi ramov 3/5/5/13 :( , ampak deluje povsem zadovoljivo. Imam slab primerek proca, sem upal, sa bo šel vsaj na 2600MHz, oziroma, da bo deloval na 10× množilniku pri visokem FSBju, pa ne dela. Že z voltažo je zelo požrešen. Sem pa vesel, da sem vsaj PC4300 rame izkoristil.

Dleuje pa tudi pri 285×8.5 in 1.75v 1:1 z rami, timingi ramov 3/5/5/13, samo pri OGL aplikacijah nastopijo artefakti, D3D pa deluje super pri teh nastavitvah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaka83 ()

Tic ::

Jakoslav: 26. lah prnesem še moj proc, pa ga mal pretestiramo, če hočeš.
persona civitas ;>

Jaka83 ::

Ni dobra ideja, ker bo dost alkohola okrog. >:D Sploh pa za rojstni dan raje počnem kaj drugega, kot pa testiram proce. :D THX for the offer. Aja, nism vedel, da si kupil A64 Tic, od kdaj? Nazadnje si imel "le" notesnik in eno mašino z athlonom.

Tic ::

Jakoslav: U bistvu sem ti ga hotu dat za rojstni dan, če bi se dobro navijal. Oz bi zamenjala... Ker se jaz itak ne ukvarjam z OCjem več :)

Ga mam pa ze krneki cajta. Ne vem točn kdaj sem kupu, je pa newcastle ;)

lp, Tic
persona civitas ;>
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siolov ADSL 2+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9113436 (7439) Jan987
»

Brskanje z zavihki v IE 6 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
806823 (4715) kolesar
»

Nest 2004 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
38720647 (12171) Tody
»

"Mokre sanje"

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
112076 (2076) Romčy
»

Notranjost ohišja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121058 (799) Jaka83

Več podobnih tem