» »

Računalnik iz InterSpara

Računalnik iz InterSpara

1
2
»

boštjan ::

tomaz321,ko bi le bilo vse tako kot si pod točko 3 napiso,ampak ni. Recimo,da comtronovi compi v sparu majo serijsko napako.veš kaj bo,comtron se bo šparu opravičil zarad napake,povabo prizadete (v tem primeru prodajalce) na kak piknik in posel se bo nadaljeval.Podobno se je že zgodilo,toda ne med sparom in comtronom
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

tomaz321 ::

Takšnega partnerja sem prepričan da si Spar ne more privoščiti na dolgi rok!
Če ti dajo garancijo, ti mora računalnik delat oz. zrihtat da bo delu! Drugače pa itak Comtron jamči za servis in bi s slabimi sistemi sebi v skledo plunu! Skratka dons je tko, da se bo na koncu prebila sozi kvaliteta oz. resnost firme, ker tudi če se uni med sabo pokupčkajo na pikniku je še vedno treba zadovoljiti kupca in verjami, da Sparu ni vseeno za to (Mercator) in Comtronu tut ne (milion drugih)!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomaz321 ()

boštjan ::

ja logično,da servis je.samo folk ti bo takoj reko,da ni compa kupo,da ga bo na servis vozo.drugač pa moraš vedet,da je comtron največji v slo,glede veleprodaje in da tudi ni dosti firm,ki bi se s tem ukvarjale.maš še lancom,avtero,accord(pc plus),pa JAE,ki mu letos v merkur ni uspelo prit.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

tomaz321 ::

Govoriš o tem, kot da bi to bila monopolna dejavnost! Jaz samo pravim, da če bo Spar ugotovil, da kupci niso zadovoljni z njihovimi izdelki, bo našel drugega dobavitelja, ne pa da bo Comtron peljal cel Spar na piknik! Jae-tu bo zihr uspelo not pridt, če bo Spar oz. Merkur & co. ugotovil, da so Comtron zanič! Sparu ni vseeno, kaj prodaja in ima veliko moč pri izbiri partnerjev zato se bodo uni morali vsaj malo potruditi!
Servis sem pa omenil samo zato, ker ljudje mislijo, da jim bodo pol računalnike tisti u belih haljah v Sparu popravljal, Comtronu se pa tut ne splača, da bodo vse računalnike iz veleprodaje šraufal, zato jih verjetno že prej čit QL skup dajo!

Skratka računalniki se sestavljajo masovno povsod, le trg, kateremu so namenjeni je različen. Drugače pa vse računalnike dajo skupaj ljudje in če kdo misli, da bo njegova mašina po naročilu kaj bolje skup sestavljena in hitreje delovala (mali tapravi :)) se malo moti, razen če bo prej izbral sestavljalca, ga razbremenil vseh problemov in mu ob sestavljanju stregel s piškoti in kavico! Človeškega faktorja ne moreš nikjer izkjučiti in če bo meni dal skupaj računalnik največji mojster na svetu ali pa ga bo po njegovih navodil dal skupaj največji bebec, mislim da bo zadeva enako delovala! Oba pa se lahko zmotita!

bajsibajsi ::

tomaz321, popolnoma se strinjam s teboj...

Sploh pa to ni odg. na post, ki ga je zadal Rokec. Priblizno 40 minut nazaj sem si v Sparu na hitro ogledal doticni racunalniski sistem, ki ga starci zelijo kupiti Rokcu. Za "naprednega" uporabnika presibko, za "obicajnega" solidno. Cena? Tezko dobiti kjerkoli v SLO karkoli podobnega ceneje.

Vecja tezava se pokaze zgolj pri konzumiranju iger, saj integrirane graficne kartice oz. cipovje (kot so npr. SiS-ove) tezko prebavljajo celo srednje zahtevne novodobne igre. Tezava ni zgolj v hardveru, ampak velikokrat v nepodpori (marketing, nezainteresiranost, cena razvoja iger, konkurenca...itd) ustreznih gonilnikov razvijalcev iger za le-te graficne kartice.

jest10 ::

No ne pretiravaj. SIS cipovja so cisto spodobna in dobra. Samo cipovje ni bilo nikoli ovira za igre.

Integrirane graficne so pa itak samo za prikaz slike pa ni vazno na katerem cipovju so, tako da pricakovati da bodo novejse igre lepo delale je itak bedasto.

yanker ::

No, da še jaz rečem eno na to temo, ker vidim da je tu kar nekaj ljudi, ki govorijo o nekih stvareh, ki so jih nekje slišali... Mirne vesti pa lahko rečem da Boštjan nima pojma o zadevah o katerih govori.

Sam sem kot študent sestavljal računalnike (tudi za spar, merkur). Ko sem kot študent prišel delat sem imel bolj malo pojma o računalnikih, v bistvu sem poznal le komponente. Računalnike smo sestavljali serijsko, recimo po 20 naenkrat. Moje delo je bilo odpiranje kište, vstavljanje CD in DVD enot, floppya in ostalih komponent. Mislim da tu niti ni potrebno ne vem kako znanje, potem ko ti pokažejo kako to narediš. Priklop kablov pa je opravil fant, ki je tam delal že nekaj let. Popolnoma vsak računalnik se je testiral čez noč, na vsakega so poizkusno naložili tudi windowse, sicer ni smel zapustiti podjetja. Ne glede na to za koga smo sestavljali računalnike smo jih sestavljali enako. Je pa iz vsake serije prišel določen % računalnikov nazaj, kar pa je popolnoma normalno. Je pa bila politika podjetja, da pride na servis čim manj računalnikov - saj je vsak servis povezan z določenimi stroški.

Po mojem mnenju je računalnik v sparu, glede na ceno dobra izbira. Večina ljudi ne potrebuje računalnika za ne vem kake špile in ostala sranja ampak le za internet, ogled kakega filma, word, excel. Večina vas tudi pozablja, da lahko trgovine kot so spar, merkur in ostali dosežejo pri dobaviteljih zelo zelo dobre pogoje - kar se na koncu pokaže s samo ceno, ampak se potem najde kak pametnjakovič ki samo zaradi cene in spara pravi da je določena zadeva sranje.

lp
M.

mali tapravi ::

tomaz321

Mislim da se nič kaj ne motim.
Hotel sem samo nekaterim dopovedati, da je vseeno če npr. procesor daješ v računalnik minuto ali pol ure.Vedno bo dal od sebe samo toliko kolikor si ti bil pripravljen dat za njega in nič več.
Će pa preveč kave zraven piješ, se ti pa lahko začnejo roke tresti:O .
Pol je pa lahko problem.
Če bi pa bila finta v kavici in keksih, bi pa taboljši compe sestavljali kje v gostilni ali pa pekarni:\ .
Pa lep dan še naprej....

bajsibajsi ::

jest10 se 1x si preberi... tokrat bolj pocasi...

"Tezava ni zgolj v hardveru, ampak velikokrat v nepodpori..."

"Integrirane graficne so pa itak samo za prikaz slike..bla, bla..."

Hoces rect, da je bila (obdobju seveda primerno) integrirana RivaTNT na xxxxxBX platah tam nekje leta 97/98, samo za prikaz slike? Ali pa kaksno leto dve nazaj R9200... Hm, dokaj naivno razmisljanje.

jest10 ::

Kje razen na ATI čipovju pa je bila integrirana 9200?
In ne mešaj mi tukaj BX in podobnega, ker mislim da govorimo o sedanjosti.
Pa o nepodpori SIS čipovja bi tudi rad kaj slišau?

boštjan ::

yanker,pol pa mi to povej.ko sem delal še pri enem SPju mi je povedo kako so ga pri eni rač.trgovini nategnili.10compov mu prodali,kjer ni blo disketnikov priklopljenih.Ti compi so šli v nadaljno prodajo folku,ki jim je disketnik bil nuja.Compi so se prodali po celi SLO.zamisli si kako je šefu blo ko so mu te stranke težile zakar ni bil kriv on.
Mogoče se je delalo tako samo takrat,ko si ti delo tam,ampak kolko vem,se danes več kot 20compov na dan oz. delovni čas sestavi.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

tomaz321 ::

Re: mali tapravi

Pa kaj ti je? Saj jaz sem se strinjal s tabo! Pravim, da ni važno kdo in kako bo dal skup rač., enako bo hiter! (Al jaz tebe ne razumem, al pa ti mene ne)

Gapi ::

Preživel en dan v JAE pri eni taki sestavi in lahko rečem svaka im čast da se jim ne zmeša pri tolk računalnikov. Skratka test računalika je bil tak da je tip dal notr CD Slo-tech linux in probal če sploh dela. Če je delal je dal nalepko gor in zapakiral. CD je seveda prej vn vzel.

mali tapravi ::

tomaz321

(mali tapravi :)) se malo moti, razen če bo prej izbral sestavljalca, ga
razbremenil vseh problemov in mu ob sestavljanju stregel s piškoti in kavico!

Sorry, sem malo na hitro prebral.
Dokaz da ni dobro biti hiter pri compu?????????????
Pa lep dan še naprej....

boštjan ::

mislim,da vam je Gapi zdaj vse povedo.pa 100% sem da se nena to dogaja samo v JAE.tak je to,ko moraš večjo količino compov spravit dalje v enem dnevu.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

alum ::

no vidis...to se dogaja marsikje (nebom rekel povsod)...tudi v JAE...prislli smo torej do zakljucka, da je lahko racunalnik v Sparu glede cene kvecjemu dober nakup, ker jih itak povsod pocajo...se vedno pa lahko gres v specializirano trgovino, in za 15k drazje (od oka) kupis isto spocan racunalnik...

end of discussion!

boštjan ::

saj kdo pa je reko,da če kupiš comp v sparu,ki so ga sestavli, recimo comtronu, slabši od isto sestavljenega v comtronu.mogoče je tisti,ki se v comtronu prodaja zato dražji,ker ma kakšno komponento ali dve različni/boljši.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

dolenska ::

jst na tvojem mestu res ne bi kupoval takih računalnikov, ker ni preizkušeno notri so najslabše komponente pa tako naprej.......

alum ::

saj kdo pa je reko,da če kupiš comp v sparu,ki so ga sestavli, recimo comtronu, slabši od isto sestavljenega v comtronu.mogoče je tisti,ki se v comtronu prodaja zato dražji,ker ma kakšno komponento ali dve različni/boljši.


to si rekel ti, predragi bostjan! kot kaze si zdaj spremenil mnenje, me veseli da je tako...

Rokec,tudi jaz ti odsvetujem nakup compa v trgovini,ki se bavi s prehrano.Tile compi so sestavljeni zelo šlampasto,ker se vse naredi v eni noči in folk,ki to kupi,ma probleme,ki jih je Sloviper opiso. Zakaj pa pride do šlampasto sestavljenega compa?Zato ker jih sestavljajo študenti,ki nimajo pojma o compih,ko to spoznajo,grejo kelnarit raje + taki fantje si še 5.1 zvočnikov ne znajo priklopit na zvočno.

bajsibajsi ::

Ej jest10 a se delas norca? :/
Glede 9200... look around.
Glede SiS pa mislim, da se vedno nisi povsem razumel mojega posta. Bom napisal bolj po domace. Razvijalci iger v vecini primerov ne pisejo programske kode, ki bi dopuscala SiS-ovim (zdej sva obticala prov samo na Sis, hehe) slikovnim karticam, da sploh pridejo do zacetka prebavljanja iger. Na kratko: izvisijo!

Aja, pa da ne bos pomislil, da vse skupaj samo bluzim, teoretiziram... Ne spomnim se tocno, sam sem stestiral ze kar dobrsno stevilo SiS-ovih graficnih kartic oz. cipovij, vse tja ko sem nekje leta 96/97 testiral, za nekater krog uporabnikov, "legendarno" SiS graficno kartico; mislim, da je bila 6326 (TV-out, S.video) pa vse do novejsih integriranih, ki so recimo na platah ECS, AsRock....itd. Se pa v kratkem, ko mi bo cas dopuscal, lotim se nad Mirage2 (SiS760GX) in upam, da bom prijetno presenecen >:D

Lp, vas bajsibajsi.

boštjan ::

predragi wakum,ti dve moji trditvi nista enaki,zakaj.dobro si ju še 1X preberi pa boš vido zakaj.če gre za popolnoma isti comp,ki je v spari in comtronu,pol ne more bit oni v comtronu boljši,po speedu,da se razumemo.tisti v sparu je lahko le površno sestavljen in to jaz že nonstop v tej temi trobim.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

dolenska ::

če so v comtronu isti račnulaniki kot v šparu potlej vrjemte mi ni nobene razlike v kvaliteti. tisti v comtronu je dlih tako v pol ure sestavljen in preizkušen kompjuter, kakor v šparu. za tako mal dnara ne moreš pričakovat kvalitetne robe, pa če jo kupiš kjer češ. v teh podjetjih se gre samo za masovno sestavljanje in ne za kvaliteto.
če pa posebaj naročiš komponente pa da ti ga v računalniški firmi sestavijo, pol je pa druga pesem, ker takih pa ne sestavijo tako zelo hitro pa ne preizkušajo računalnika samo pol ure.

dolenska ::

wakum tle si pa padu:

Zakaj pa pride do šlampasto sestavljenega compa?Zato ker jih sestavljajo študenti,ki nimajo pojma o compih,ko to spoznajo,grejo kelnarit raje + taki fantje si še 5.1 zvočnikov ne znajo priklopit na zvočno
-------------------------------------------------------------
hm
jst sm delal v samo eni firmi k smo to sestavljal in ne vem za vse firme, ampak iz mojih izkušenj si se pošteno zmotil. moji sodelavci so bli zelo podučeni glede računalnikov, samo kaj ti pomaga vse znanje o računalnikih, če pa moraš tako zelo hitet sestavljat. sicer pa sploh ne vem kakšen problem je to če folk ne zna nč o računalnikih, pa jih sestavlja. sej delaš tisto kar ti pokažejo pa naučijo.
v revozu tut niso sami avtomehaniki pa strojni tehniki, pa vseeno kvalitetno sestavijo avtomobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenska ()

Pujcek ::

joj kok mi grete ene mazolasti "racunalniski poznavalci" na penis.... predvsem tisti, za katere je sestavit racunalnik skoraj tako zakomplicirano kot sestaviti jedrski reaktor. a vam ne potegne, da boste s tem, ko ste dvakrat v lajfu ram modul pa flopi zamenal v svoji jebeni kisti, impresioniral kvecjemu svojo debelo spelco, ki ji je ze depilator za noge ocistit pravo finomehanicno delo...

pujcek

ps: za mal dnarja mal muzke in takim je racunalnik iz spara vec kot prevec. pa ne tle neki pametovat no. k bi vas kdo vprasu a ce cliota kupit za mamo v trgovino vozit pa bi mu zacel lajat da to pa ne, da to cist bed k ga mehaniki plus roboti sestavljajo, nej rajs RR al pa Astona kup k je ornk na roko sestavljen, je mal drazi ampak ko bo pa mama vidla kok se lepo pele bo pa vse poplacan...;(
:)

alum ::

glej bostjan...kakorkoli, dejstvo je, da bo racunalnik za spar in za comtron, ce ga vzamemo za primer, enako kvalitetno sestavljen (pa cetudi to pomeni popolnoma nekvalitetno)...ne vidim logike, v tem, da bi se ista firma v enem primeru manj potrudla kot v drugem...konec koncev v obeh primerih zgublja stranke (v primeru spara pac spar kot nabavitelja) + ima stroske servisa (kar je bilo ze nekajkrat povedano)...torej se lahko opeces tako pri enih kot pri drugih, kljub vsemu pa imas v obeh primerih moznost reklamacije oz. servisa...ce bos ti kupil racunalnik v sparu te nebodo nic bolj postrani gledali, kot ce ga bos kupil v comtronu...

ja seveda, ti se s tem spet nebos strinjal...ok, morda res imas izkusnje, ko ni bilo tako, ampak temu bi jaz prej rekel izjema, kot pravilo...zakaj? zaradi tega, ker se firmam to (vsaj dolgorocno) ne splaca...ce ne verjames, pac ne verjames...

wakum tle si pa padu:


midi, ko bos se enkrat boljse prebral moj post, ti bo padlo v oci, da navedena izjava ni moja, ampak le citat bostjanove...

dolenska ::

ok wakum tle sm pa jst padu.
se ti opravičujem.



joj kok mi grete ene mazolasti "racunalniski poznavalci" na penis.... predvsem tisti, za katere je sestavit racunalnik skoraj tako zakomplicirano kot sestaviti jedrski reaktor. a vam ne potegne, da boste s tem, ko ste dvakrat v lajfu ram modul pa flopi zamenal v svoji jebeni kisti, impresioniral kvecjemu svojo debelo spelco, ki ji je ze depilator za noge ocistit pravo finomehanicno delo...


to je pa sigurn name letelo, kajne Pujcek.
1: nisem mozolast
2: men računalnik ni težko sestavt in sem jih že velik (cca 200-250).
3: ram še nisem menjal v svoji jebeni kišti, sem ga pa dodajal
4: flopi enote še nisem menjal v svoji jebeni kišti
5: nimam nobene debele špelce(poznam pa eno). moje dekle niti približno ni debelo in nima problemov s čiščenjem depilatorja.

marnit ::

Eni mislijo, da če bodo v post nametali kup žaljivk in podobnega sranja, da bo njihov komentar imel večji učinek, v bistu pa izpadejo zelo "neoriginalno".

dolenska ::

maš prov

yanker ::

Boštjan, verjamem da so pri tistem s.p., tako delali. Vendar naj se enkrat ponovim, delal sem v firmi, ki dobavlja računalnike Sparu in vsak računalnik se je testiral čez noč, po glavnem testu pa se je vsaka mašina še stestirala z Win. KLjub obsežnim testom smo še vseeno dobili nazaj kakšen računalnik, naj pa povem da je največkrat bil problem RAM. Da se računalniki v tej firmi niso sestavljali na horuk pove že dejstvo da je servis vsak mesec pripravljal poročilo o vseh prispelih PC-jih, ki so bili stari manj kot 1 mesec. To je bila povratna informacija nam sestavljalcem, kje so največkrat okvare - tako da ne mecite vseh s.p.-jev, domačih sestavljalcev in večjih resnih firm v en kup.

Čez dan pa smo sestavili tudi do 80 računalnikov (delali smo 3 je od 8 do 20 ure - Če bo kdo spet pameten naj povem da je tu všteto vse, odpakiranje komponent in sestavljanje, ter pakiranje računalnikov, ki so bili sestavljeni prejšnji dan in so se čez noč testirali).

lp
yanker

bacil ::

NE kupi!!!!

alum ::

imas pa mocne argumente...:)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna trgovina Comshop (izkušnje...) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14423030 (9654) Ganon
»

Nakup računalnika na obroke

Oddelek: Kaj kupiti
219862 (4282) Brias
»

SPAR računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
263321 (2408) OChack
»

PC iz akcijske ponudbe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
583486 (2687) sid911
»

Nov računalnik je pokvarjen.

Oddelek: Pomoč in nasveti
7906 (778) Ibn Tahir

Več podobnih tem