» »

Kako razstavit Daljinca?

Kako razstavit Daljinca?

KontraCepec ::

Kupil sem univerzalnega daljinca Philips RU254. Nujno moram priti do vezja v njem, torej ga moram odpret.

Ampak ne vem kako se to naredi. Ob strani je utor, kjer se očitno stikata zgornja in spodnja polovica lupine. Na vsakih 3cm je opazna neka drugačna obdelava v tem utoru. Sumim, da so na tistih mestih kakšni kaveljčki (notri grejo, ven pa več ne) ki držijo polovici skupaj.
No to samo predvidevam, ker se mi zdi to najbolj klasičen princip.

A ima kdo idejo, kako ta daljinc odpret, da bi ga pri tem čim manj poškodoval (da bi vsaj delal še, razne lepotne napake pa niso zaželjene ampak nič zato).
Krijejtiv

milica ::

Vstavljaj drug za drugim tanke plastične ploščice v utor mad obema polovicama.

KontraCepec ::

Ja točno. Uporabu sm kar dva izvijača... kot bi zračnico na biciklu menjal:)
Krijejtiv

Scorpia ::

Sam zakaj si ga moral odpret? Me zanima mal:8)

KontraCepec ::

Matrio18:
Ta dalinc uporabljam za krmiljenje tv, sat in na tv priklujčenega pcja (girder).
Ne glede na izbrano napravo, pa je na glavnem joysticku daljinca smer levo/desno uravnavala glasnost, kar pomeni, da pcja nisem mogel krmilit s tem joystickom, kar bi bilo pričakovano in edino logično.

Zato sem sedaj levo/desno joysticka prevezal na eni drugi 2 tipki na daljincu. Tako je ta joystick sedaj fully_functional za krmiljenje vseh hišnozabavnjaških naprav, glasnost pa se še vedno da uravnavat na 2 tipkah na dnu daljinca...

Seveda pa za to še zdaleč ni bilo najtežje daljinca samo odpreti. Temu je sledilo trideset vrtanj v vezje, za navadno olfo prekinjenih okoli 20 povezav in kirurško natančno cinanje tridesetih žičk na te povezave - se pravi 60 vozlišč je bilo treba zacinat!
Ampak po 15ih urah dela mislim da se je splačalo:) .
Krijejtiv


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RC čoln

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
135145 (4551) mmmato
»

Daljinski upravljalnik na mobitelu?

Oddelek: Mobilne tehnologije
111897 (1429) smrkecXY
»

IR sprejemnik ali daljinec za PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517211 (6178) sidd
»

Milo namesto miške

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
464689 (3033) madviper
»

Daljinec za ručunalnik

Oddelek: Strojna oprema
354422 (3388) msmiha

Več podobnih tem