» »

USB wireless

USB wireless

jurc ::

imam wlan prenosnik. imam tudi "server" - kišto ki je ves čas na netu. če v server vtaknem usb wireless dongle, ali lahko pričakujem, da bo po bajti delal internet na prenosniku? (skratka, da se da vsaj surfat, pa po možnosti kak divx gledat prek mreže).

poudarek tukaj je na dometu povezave, ne na tem a se da net sharat, da ne bo kdo narobe razumel ;)
  • spremenil: jurc ()

MArko ::

mam Corega wireless štopl... nese po bajti skoz 3 stene s signalom na 80% in pa okoli 50m okoli bajte


kaj sem se nauco pri wirelessu je to da mors probat predno lahko reces kak dela

recimo assusov router ni vleko sploh skoz 2 steni dokler ni novi firmware priso da je signal ojacal

jurc ::

fajn, kratko & jedrnato.
sam sem sicer gledov planetov dongle, ki ni najbolj na dobrem glasu (čeprav mi njihov switch dela kot urca), kje pa se dobijo te corege?

Sims ::

Zdravo, doma imam prenosnik in namizni računalnik ... Skratka prenosnik nima wireless. Sem pa tazmišljal, da bi kupil Wireless USB. sem našel TOLE na level one strani. Je to to? Če bi kupil 2 ključka, bi lahko povezal namizni pc in notesnik? In še drugo vprašanje. Ali je ta ključek dobro nadomestilo namesto vgrajene kartice v prenosniku?

Na področju brezžičja sem še nov ...

edit: mogoče moje vprašanje isto zveni kot par postev višje, samo tu nekaj omenja, en dongle, en pravi štopl, ...:8) Kaj to je USB wiereless ključek?

Hvala.

LP,

Sims

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

pujsek_ ::

Ne kupuj teh usb ključev, saj je samo delovanje polomija, no sicer ne vem kako deluje konkretni primer, testirali smo asusovega in canyonovega pa je groza...
Nabav si konkreten client WiFi adapter (pci karto ali usb adapter, cena je pa enaka 6-7ksit) :\
Welcome shop.wlan-sat portal...

Sims ::

Aha ... Torej TOLE?

Hvala za odgovor

LP,

Sims

pujsek_ ::

Pa to je PCMCIA karta... lol :\
PCI adapter rabiš... tukaj ga imaš naprimer, ono z dodatni antenci; klik

p.s; pod usb adapter ne mislim USB ključ ampak kaj takega... klik
Welcome shop.wlan-sat portal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pujsek_ ()

Sims ::

Hvala, kje se pa uporablja tale PCMCIA kartica?

Hvala.

Lp,

Sims

roli ::

PCIMA se uporablja v prenosnikih.
LP!
http://www.r00li.com

Sims ::

Hm ... torej se mi za prenosnika splača kupit ravno PCMCIA kartico ... Za namiznega bom pa še videl, bom probal sprobat ključek, morda bo pa zadovoljiv moje potrebe.


Lp,

Sims

pujsek_ ::

Testirali smo ključek na razdalji 5m in dela stvar dobrih 150kB, čez steno pa manj kot 100kB, tu pa tam pa že ga sensla...;(
Poiskusi morda je pa bil naš z napako...>:D :\

Ostala WiFi oprema PCI karte in USBji pa cca 1.5MB do 2MB/s! ;(
Welcome shop.wlan-sat portal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pujsek_ ()

Sims ::

Tnx, ko bom nabavil robo, pa malo sprobal bom javil, kako delujejo zadeve ...

Lp,

Sims

Sims ::

Pozdravljeni,

sem dobil eno PCMCIA karticoza probo in seveda paše v prenosnika:D . Sedaj me pa zanima, ali lahko to kartico dajem noter pa vem, med delovanjem prenosnika, ali mora bit ugasnjen? Ostalo opremo dobim juti ...

Hvala.

LP,

Sims

pujsek_ ::

Vseeno, tudi med delovanjem....:\
Welcome shop.wlan-sat portal...

Sims ::

Hvala,

dosti si mi pomagal. Nisem še dodil vse opreme, bom poročal, ko dobim vse.

Lp,

Sims


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet preko električne napeljave

Oddelek: Omrežja in internet
4115886 (14048) lojze8
»

Povezava modem - modem

Oddelek: Pomoč in nasveti
6830 (772) Sims
»

Nakup WLAN kartice

Oddelek: Kaj kupiti
473503 (2228) pujsek_
»

wireless mreža

Oddelek: Kaj kupiti
332945 (2153) pujsek_
»

Katere baterije za "digitalca"? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556054 (5167) Zdravko

Več podobnih tem