» »

Comp se ne zažene

Comp se ne zažene

jeryslo ::

Moj problem je sledeč, računalniku sem zvišal fsb iz 133 na 145mhz-athlon xp 2600+ jedro throughbread. Comp se je lepo zagnal v windovse in potem sem šel probat eno igro, nakar je comp. zmrznu:'( . Ga resetiram, se prižge, toda ni slike. Kot da bi se ustavu, preden bi se pokazala slika kjer piše hitrost računalnika... No v glavnem tam se računalnik ustavi+ ni slike, zdaj me pa zanima, kako bi lahk bios na default nazaj dal? Verjetno je krivo to sam ne vem kaj nej z jumperji naredim, ker se da baje z njimi bios resetirat?

ASC ::

Poizkusi iz plate izpipat baterijo. Upam da bo kej pomagal.

overlord_tm ::

vzameš manual od plate ...

drgač pa v grobem je blizu baterije (ponavadi) en jumper z imenom CLEARCMOS in tega daš ven za par sekund :)

jeryslo ::

Imam matično ASrock k7s8x in sem našel v navodilih za matičn CLEARCMOS vendar sem ga probu dat ven, pa je tak noter, da ne gre. Dej malo bolj opiši prosim, kaj so jumperji, da ne vlečem jaz kaj drugega ven:( . Vem pa da procesor ni šel, ker je topel, grafa je tudi topla edino rami me zajebavajo, ker sem mel probleme že prej z njimi. Torej sem šel se z rami igrat in sem jih mal prestavljal, slike še vedno ni, isto kot prej samo da se zdaj oglaša nadležen zvok iz računalnika, mislim da iz trdega diska, dela pa pip pip pip pip? Je kermu kaj bolj jasno?

P.S
Probal sem baterijo ven dat, ni nič boljše, potem sem pa probal comp. prižgat brez baterije na matični pa je isto8-O Mislim, kaj ta baterija nima nobenega vpliva na comp.?

overlord_tm ::

si mel računalnik izštekan vn iz 220? ker če ga samo izklopš ni dost . potem pa dej tist jumper ven za 10s do 30s (pri men je tak čas zmeram resetiral).

baterijo morš dat tud za neki časa ven, ker ma računalnik notr še ene svoje kondenzatorje, da ko menaš baterijo, da se ti ne resetira bios.

overlord_tm ::

aja jumperji so ...


no nekak takole zgledajo :D .

so eni koščki plastike (kaj pa ni plastičenga), ki imajo notri en prevodnik (kovino pač).

ASC ::

Če ti računalnik piska, ko ga prižgeš zna biti kaj narobe z ram-om.

jeryslo ::

hvala vsem sem že pogruntal, jumperja sem dal v clear CMOS, vendar sem ga pustil notri, ko sem prižgal računalniki in potem je delal, je to pravilno?

SavoS ::

Ja to je pravilno!!

Sedaj ga pa nazaj prestavi tako kot je bil prej, ker drugače ti NEBO shranilo tvojih nastavitev v BIOS-u!
Aja izklpiti moraš pc preden boš jumper prestavljal.......
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535289 (4225) svetetko
»

grafična ok, slike ni!!!???

Oddelek: Pomoč in nasveti
352416 (1836) polde66
»

Sesul sistem!

Oddelek: Navijanje
471656 (1168) blblb
»

"flashanje" BIOS-ov

Oddelek: Pomoč in nasveti
371894 (1469) cultko
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312036 (11423) k0lar

Več podobnih tem