» »

Sesul sistem!

Sesul sistem!

janwoolf ::

Jaz sem prišel do biosa, da bi navil, frekfenco sem zvišal na 302, voltažo pa na 1.4. Sem sem shranil. In je računalnik ponovno prižgal in naenkrat ugasnil. Ko prižgem znova se prižge in trdi disk deluje, za 3sekund pa je ugasnil. Ne vm kj je narobe. Lahk dam na reklamacijo, a bodo vedli za to da sm mal navijal a ne? Nujnoo odg! A je kriv prcesor ali matična???

marvin42 ::

resetiraj bios.
predvsem pa povej več podatkov... tvojo jamranje je bilo nekaj v stilu "včeraj sem šel po cesti z avtom 92km/h, danes pa ni več hotel vžgati, pomagajte mi!"
Mostly Harmless

janwoolf ::

hladilnik za procesor mam Scythe INFINITY! To ne bi smelo. Ah sem pozabil povedat moj mašino. Imam E6600, 2gb, 7900Gto 512mb, plata biostar 945P-A7A

janwoolf ::

ne vem kako naj resistiram bios help meee.

Raw ::

Pejt na biostar webpage, najd svojo plato in si potegn dol manual. Poglej kje maš pin za reset biosa.
Sej maš možgane, use'em.
I am what I am and I do what I can

janwoolf ::

ne vem kje je pin za reset biosa. nujno rabim računalnik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janwoolf ()

Donheled ::

Brez panike. Ali imaš manual v fizični obliki pri sebi, ko si kupil računalnik bi jo moral dobiti zraven. Tam notri poišči reset bios pin.
Amd Athlon 64 3000+, OCZ DDR2 6400 512MB Gold XTC, Gigabyte M55s-s3
Gigabyte Radeon x1600pro 128 MB - moj prvi sestavljen PC leta 2009..mislim. RIP

Nikonja ::

Vzemi baterijo van iz maticne za cca 2-5 min in bos resetiral bios !

bluefish ::

temu se raje izogni, saj je v veliko topicih sledilo vprašanje "zakaj se računalnik sploh ne zažene več?" in podobno.

Nikonja ::

ne govorit bedarije prosim te !!!
Potem ,ko ti crkne baterija lahko vrzes racunalnik ! Res si smesan !

bluefish ::

nisem smešen jaz, če bi iskanje delalo, bi ti lahko napopal najmanj pet linkov. In nisem trdil, da je potem računalnik za stran.

sicer pa mi dajte eno minuto časa in napišem, kje je ta pin.

bluefish ::

pojdi na to stran in si naloži manual. Potem pojdi na stran 19, kjer je natančno razložen postopek.

janwoolf ::

rs nimam nič! ne vm kaj je to manual v fizičnem obliki da bi restiral bios

Nikonja ::

V svojih 10 let kolk se ukvarjam z racunalniki nikol nisam imel problemov ce bi vzel baterijo van ampak ce ti poznas kaksno bolj enostavno in varno opcijo potem mu kr povej !

bluefish ::

sem mu jo povedal. Njegov problem, če stvari ne zna ali ne more prebrati. Sicer lahko brez problema vzame baterijo ven, vendar upam, da ne bo eden izmed tiste redke peščice ljudi, ki sem jo omenil malo prej.

janwoolf ::

nimam pojma o anglenščini, saj malo. prosim mi lahko meni prevedeš v slo. prosim če bi meni pomagali. bom hvaležen, če bste meni pomagali

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janwoolf ()

bluefish ::

klikni sem. Naložil se ti bo .exe file iz Biostar strani. Ko se ti prenese, dvoklikni nanj in določi lokacijo na disku, kamor se bo stvar odpakirala (tako kot zip file). Dobil boš .pdf file, ki ga odpreš in odideš na stran 19. Ko boš to naredil pa pišem naprej.

janwoolf ::

nimam pojma v angleškem jeziku. :(. vem da je pdf. kako naj ne vem! ja vem v 19 strani

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janwoolf ()

bluefish ::

ok, najprej iztakni kabel iz napajalnika in prižgi računalnik (seveda se ne bo zagnal). Potem pa glej sliko, kje se nahaja jumper. Le tega prestavi tako, kot je naslikano na sliki desno spodaj. Počakaj nekaj sekund, jumper ponovno prestavi na prvotno pozicijo, priklopi napajalni kabel in prižgi računalnik. BIOS bo sedaj bil resetiran na prvotne tovarniške nastavitve.

če pa ti sedaj še zmeraj ni stvar jasna, pa ravnaj po postopku Nikonje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

AapocalypseE ::

Kaj res ne moreš najt knjigice, ki je prišla zraven matične in pogledaš kje je ta pin? Jaz sem pri eni prejšnji plati enkrat vzel ven baterijo in jo dal nazaj not in je lepo delalo, nevem kaj bi lahko narobe naredo glede tega.

janwoolf ::

sem probal. pa nič slika na monitirju nč ni kazal.8-O

bluefish ::

potem poskusi še z baterijo.

novinec09 ::

Če vzameš ven baterijo, potem bi ti moglo resetirat bios!

To je najpogostejši način resetiranja biosa in VEDNO je pomagal!


Glede na to, kar ti tukaj pišeš, pa opažam, da nimaš pojma kar se tiče navijanja,...
Ne vem zakaj se nekateri spravljate navijat, če ne znate? Prvo si preberite par postov, ki so namenjeni navijanju (tukaj ali pa na kateri drugi podobni strani-npr. OC-lab), šele nato se spravite navijat! ;(

marvin42 ::

pizda so eni leseni.... blueFish ti je lepo opisal kaj narediti... na strani 19 imaš pa slikco (slika je v vseh jezikih tega sveta), s pomočjo katere boš lociral tisti jumper.
Mostly Harmless

janwoolf ::

HVALA ZA POMOČ! Zdej računalnik lepo dela! Zelo sem hvaležen na vas!!!!! Se slišiva!

cnZz ::

hm cist tko predvidevam...
ati/mami sta ti kupla masino... ti si star tam 10-13 in si sam kupil nov hladilnik da bi biu đek in zacel navijat proc... pol se ti je sesul in si biu ves panicen in hitro rabil pomoc preden tastari ugotovijo da (skoraj) nov racunalnik ne dela oz da ne dela zaradi tebe. in zdaj si ustimal si pa ves ponosen ker si "sam" nekaj popravil in tastari so ponosni nate:D

brezzamere samo to mi je prvo prišlo na misel ko sem bral tvoje poste.
nimam te za kaj obtozevat ker sem sam to dozivel (sicer ne z navijanjem in svojim compom ampak situacija je bla ista)

naucil sem se pa to da ce hocem delat tisto kar ne znam prvo preberem navodila:D
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

janwoolf ::

haha! Sm star 15 let. moji starši vejo da sem sesul sistem. :D. To mašino sem plačal pol in ata pol :D.

bluefish ::

čisto btw, pri 15ih, pa še ne znaš angleščine?

Nikonja ::

če bi samo angleščina bila problem ! :)

janwoolf ::

Oh! Ja znam anglenščine ne pa vse. Tist je bla kompicirana nism dobro razumel, pa sem utrujen ker sem šel spat ob 3 zjutraj zaradi sesujta. Mater! HAHA. Enkrat sem navil do 2700 je lepo laufal je stabiliten, pa sm navil več pa naenkrat mrtev.

bluefish ::

če "znaš angleščine ne pa vse", potem je očitno res težko razumeti besede remove, set, wait, power,... :(

sodjdobe ::

Ma najprej bi se moral slovensko naučit, potem pridejo na vrsto tuji jeziki!

8-O stabiliten8-O in podobno...
julio

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sodjdobe ()

Nikonja ::

@blueFish
Zakaj se zaj... z njim, a ne vidis da je otrok !

@janwoolf
Drugic uporabi internet malo predan gres delat nekaj o cem nimas pojma ker mogoce nasedlnjic ne bos imel tolk srece kod danse !

LP

bluefish ::

@Nikonja: nekako se ne morem upreti, saj me "razjezi" obnašanje nekaterih osebkov, ki ... [uporabnik pravkar uničuje tipkovnico in bo zato nedosegljiv za naslednjih nekaj sekund].

Sicer pa se od te debate počasi odklapljam.

Meizu ::

Voltažo si dal previsoko, poskusi najprej z 1.35V in postopoma navijaj. Še prej pa probaj na originalni voltaži.Ampak ne svetujem ti tega, dokler ne boš 100% razumel angleščine. Ker ga boš naj...ebal. Če si amater v navijanju, potem niti ne spreminjaj voltaže, saj je lahko ena napaka usodna za tvoj proc.

In kaj je zdaj to? Če znameš baterijo vn in da komp ne dela? Jst sm že najmanj 100.000 krat na istem kompu vrgel baterijo ven in noter. Pa je še vedno palilo. No sedaj mam jumper na bios-clr na malo bolj dostopnem mestu (prej sm mel za diskom, pa se mi ga ni dalo prestavljat, ker sm pač sam baterijo vn vrgu pa je blo.

Aja, btw, ni treba čakat 2-5min ampak je zadosti že 30sekund.

Azrael ::

@Nikonja:

Saj ni problem odstraniti baterijo, ampak ni bilo samo enkrat, ko so sledili odgovori v stilu:
- kaj je to baterija?
- v računalniku je kup baterij, katera je prava?
- vzel sem ven baterijo in pri tem je odpadel tisti pleh, ki jo drži notri. Je kaj narobe?
- ko sem jemal ven baterijo (z izvijačem) je na matični nekaj odpadlo...
itd.

Ta hujši primerki pa so spraskali ven RAM module, kartice, nekatei celo malo krame z matične, samo baterije ne.

Je pa res kriza, če avtor teme niti manuala ne znal prebrati, če dugače ne, bi ga lahko s kakšnim slovarjem v papirnati ali elektronski obliki saj je enih in drugih vse polno. Da o prepoznavanju slik niti ne govorim.
Nekoč je bil Slo-tech.

strictom ::

Jst sem 4 leta nazaj pri 14. prvič zmodal kišto (na eni temi je še slika mojega moda ampak je zbrisan post ker nisem znal slike uploadat in sem jo linkal iz mojega diska) in tudi prvič skuril procesor in matično. Barthona 2600+ @ 2200MHz mel en teden. Puf pa je šlo v maloro :D

Je pa res da sem mel zegn, da je un v comtronu vse zamenjal brez da bi spraševal kaj.

Ohja.

:D

Sicer sem pa na tistem kompu neštetokrat resetiral bios tako da sem odstranil baterijo in nikolni ni bilo kaj narobe.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

janwoolf ::

@BlueFish ja veem kaj to pomeni remove, set, wait, power... haha. tudi vem kaj pomeni shit, asshole, bitch, fy,........ :P

Azrael ::

Lepo to, samo zakaj pa tega ne znaš uporabiti v praksi? In čisto tako BTW, ni nobene potrebe po žaljenju, sploh ne tistih, ki so ti želeli pomagati.
Nekoč je bil Slo-tech.

BozidarB ::

heh grev stavt da ne bo upal vec navijat masine>:D

JIM22 ::

janwoolf: res si as. Zdej si tle pametn, da veš angleško, tam pa nisi znau dat juper na clear cmos. Vsaka plata ima jumper CLR CMOS in ga prestaviš na drug položaj, pred tem izklopiš kabl iz elektrike, prestaviš jumper in počakaš 1min, daš nazaj jumper v prvotno pozicijo in vtakneš kabl v elektriko. To je to. Vsi skup niste mogl tega napisat v dveh stavkih.:\ Če tega ne zmoreš, furaj komp na def. frekfencah in bodi veseu ko radio.;)
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

WarpedGone ::

Moderator: please delete...
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

janwoolf ::

@JIM22 hvala za to! Ja ne vem kje je jumper. Res prvič slišim beseda jumper :D:D .Če boste meni pokazali kaj je jumper (slika)

Azrael ::

Sedaj je pa dosti tega [censored]. Na strani 13 in 17 zgoraj linkanega pdfja imaš vse kar te zanima in to v slikah. Če se ne znajdeš iz teh slik, potem pa res ne vem.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Azrael ::

@JIM22:

Enako kot ti v dveh, mu je v treh stavkih razložil uporabnik blueFish danes ob 11:38.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

novinec09 ::

___________________________________________________________________________
Azrael:
Saj ni problem odstraniti baterijo, ampak ni bilo samo enkrat, ko so sledili odgovori v stilu:
- kaj je to baterija?
- v računalniku je kup baterij, katera je prava?
- vzel sem ven baterijo in pri tem je odpadel tisti pleh, ki jo drži notri. Je kaj narobe?
- ko sem jemal ven baterijo (z izvijačem) je na matični nekaj odpadlo...
itd.

Ta hujši primerki pa so spraskali ven RAM module, kartice, nekatei celo malo krame z matične, samo baterije ne.

Je pa res kriza, če avtor teme niti manuala ne znal prebrati, če dugače ne, bi ga lahko s kakšnim slovarjem v papirnati ali elektronski obliki saj je enih in drugih vse polno. Da o prepoznavanju slik niti ne govorim.
___________________________________________________________________________


Vsaka ti čast!:D
Kaj takšnega se jaz nebi spomnil napisat, ampak je pa čista resnica!
>:D

5er--> ::

Enkrat sem navil do 2700 je lepo laufal je stabiliten

"Stabilen" pri tebi verjetno pomeni: Prišlo je v Windows. Lahko sem kliknil na Start->Turn off computer...-> in restartal PC.
Stabilnost testiraj z Orthos-om ali katerim drugim namenskim programom.

blblb ::

hmm na moji plosci (NF7-S) lahko zacasno resetiram bios z drzanjem INSERT tipke ko se racunalnik boot-a. Je pa seveda potem potrebno v BIOSu nastaviti prvotne nastavitne "na roko" ker se ne izbrisejo, kot se pri resetu BIOSa z odstranitvijo baterije ali preklopom jumperja.

lp, blblb


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vklop računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
11746 (618) solatko
»

Sistem se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
241349 (1134) šemeno
»

Kako naj ponovno naložim xp-je? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
685410 (4645) pilotgirl84
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312058 (11445) k0lar
»

GA-7VT600 1394

Oddelek: Strojna oprema
15832 (720) MI5Ek-

Več podobnih tem