» »

Računalnik ne vžge

Računalnik ne vžge

koliko ::

Dobil sem osnovano ploščo, nanji je bil procesor. Montiral sem jo v ohišje, priklopil grafično napajalnik in disk. Mislim da sem vse potrebno povezal prav. Vendar ko prižgem računalnik se ne zgodi nič. Mogoče sem narobe priklopil tiste kable od gumbov za priklop: SPEAKER, POWER LED, RESET SW, POWER SW, HDD SW... ALi je važno kako to priklopim ali je vseeeno na katero mesto. Plošča je VIA p4x400

ddeben ::

Zelo vazno je kam priklopis tiste kable. Definiraj tisti stavek...ko prizgem racunalnik se ne zgodi nic....?
A to ko pac pritisnes gumb za vzig se ne prizge/ne da znaka zivljenje ali se prizge pa je blank screen na ekranu?

koliko ::

Ne da znaka življenja. Sploh se ne zgodi nič. Kot da ne bi bil prikopljen na štrom.
Kako pa pol priklopit tiste kable. User Manual žal nimam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koliko ()

Tugo ::

zelo pomembno je kam kej priklopiš :)

sej ne boš z zvočnikom prižigal PCja ;)

načeloma ima vsaka sponka + in - ampak edino pomembno je za LED za disk in LED za Power On. Ostalo je nepomembno, tudi za zvočnik. Nekje boš moral dobit kakšno oznako matične, da boš lahko potegnil navodila iz neta.
Sploh veš, če plata in CPU delujeta?!

lp, T.

ddeben ::

Ce nam zaupas model plate, ti mogoce lahko pomagamo. Najbolj je pa pomembn kabel za power switch pa mogoce se reset switch. Druga mislim da ni tako important.:)

koliko ::

Plošča je original od vie. Oznaka je VT8235.
http://www.via.com.tw/en/products/chips...
Naj bi delala. Procesor je Celeron 1700. Vendar na kabelčih ni nič napisano + ali -.

PEK- ::

najbol da use pristromiras... kable za prziganje, speaker , led uzames ven... pa probas s svincnikom ali sranfncigarjem dajat kontakte med 2 pini naenkrat... ko se bo koncno zavrtu vent bos vedu da sta tiste2 pina med katerima si dal kontakt POWER SWITCH pina .. pol je odvisn sam se ker je + in ker - .

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PEK- ()

Tugo ::

Oznaka VT8235 je najbrž oznaka south bridge-a.
Najt oznako na plati, ker drugač ne bom najdu navodil.
Mogoče je pa oznaka kje na zaslonu, ko prižgeš PC. Ali pa mogoče direktno v BIOSu.
Brskaj, brskaj, da ti lahko pomagam.

lp, T.

mato22 ::

Ponavadi je že na plati zraven tistih konektorčkov napisano kam gre kaj. Recimo PWR ON (power on), SPK (speaker), LED, RST (reset), HDD, itn...
Poglej če maš kakšne črke zraven konektorjev.

koliko ::

Sem zrihtal.
Hvala

benchy560 ::

pred kratkim se naložil novi windows vista drug dan sem hotel prižgati računalnik a mi ni šel samo vklaplja in izkljaplja se in niti do menuja mi ne gre ko hočeem vpisat kodo se mi potem spet izklopi prosim za odgovore


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Servis računalnika

Oddelek: Strojna oprema
151432 (990) Hayabusa
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162841 (2095) fosil
»

sestavljam računalnik - nč ne dela !

Oddelek: Pomoč in nasveti
221758 (1285) AndrejS
»

Kako priklopiti kable na matično?

Oddelek: Strojna oprema
111291 (1104) whatever
»

Samodejen zagon ATX racunalnika ob vklopu v strom

Oddelek: Pomoč in nasveti
81520 (1361) NupY

Več podobnih tem