» »

sestavljam računalnik - nč ne dela !

sestavljam računalnik - nč ne dela !

mcrastur ::

mam problem ...
nabavu sm procesor sempron 3100+ , plato Gigabyte Ga-K8U 754 ..ustavilo se mi je pri priklaplanju kablov za ON/OFF (najbrž sem nekje zajeb*** + -), statusni in to .. je možno da sem s tem kaj skuril na plati ? SLIKA

ventilator na procesorju se vrti, disk ne "dela" (ne ropota) čim je priklučen z IDE kablom na plato .. ekran črn, ne morem v bios ..

help ? povejte če je plata že šla papa, da grem lahko spat ...

hvala, lp!

Klemzz ::

uzam navodila od plate not je use lepo napisan pa narisan ;((

mcrastur ::

dobr si mi ti to pomagal ... jst sprasujem ce je mozno da je matična že uničena, ker sm skor sigurn zamenal plus pa minus konektorje za ON/OFF .. tud zdej ko "mislm" da sem pravilno priklucu ne dela :/ je too late ?

cajac ::

ja te kable za led diode pa te pizdarije boš težko prikljapljal brezn priročnika od plate ker ma vsaka drugač
I aM tHe OwNaGe, BiTcHeZ

;-) ::

Kak si pa lah to zamenjal? nevem če lah kaj skuriš...a ostale stvari si prav prklopo?

kaj če bi mal poslikal kak je kaj prklopleno.:\

Binji ::

ce si samo kontakte za power-on zamenjal nimas kaj skurit ker je to sam tipka v bistvu. Ce si pa zamenjal to s cim drugim je pa ze druga storija.. Preveri ce je procesor prav namescen. Plata kaj piska ali je vse tiho?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

mcrastur ::

slika http://www3.shrani.si/o.php?dsc02288796351.jpg

zamenal sem pa najbrž z power led ... to hudo ? ... se pravi tma kjer bi moral bit on/off kabel sem jst dal power indikator :\

vse je tiho ... spet problem ker najbrz zvočnik ni pravilno biu priklucen ... ma glupo ohišje in kabli ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mcrastur ()

Klemzz ::

hm, kaj nej ti rečem, poklič enga k se spozna pa ti bo zvezu...upam da nisi plate skuru...jst sm prej vadu na starih kompih k sm se uču sestaulat :D

Duke Nukem ::

če maš isto plato k moj bretranec, potem ta plata nima reset ccmos jumperja in če ti serje bios moreš ,vzeti ven baterijo, pa jo čez par minut nazaj dat ,kontakte pa po bukli prklop ,maš tud na netu manual :))
2600@3000barton,1GbPatriot-GF6800gt,160Gb hitachi,Logitech Z 5500 :)

Pyr0Beast ::

Nastavi jumper na disku na master oz po želji.

Prvo priključi samo plato in stvari ki so gor (proc, rami, grafa) drugega ne rabiš oz. odklopi. Ima grafa konektor za napajanje ?:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

obranc ::

mrde si samo RAME napačno notr dal....
če ti oddaja kkšn zvok (pisk) potem to nekaj pomeni, različni piski, različni problemi.

pogooglaj

mcrastur ::

ka pa če nič ne piska pa je use lepo prklopleno ?!?! :|
SLIKA again ... sam da je tuki za disk kabel narobe obrnjen ( + , - ) ...
še kaj narobe ?

Dead_Eye ::

Hmm, to, da se disk ne zažene, če je priklopljen na IDE kabel, zgleda kot da je procesor crknjen oz. napačno vstavljen, nastavljen.... Poglej, če ti cdrom dela, ko je priklopljen na IDE, če ne je 99% nekaj narobe s procesorjem.

S tistimi kabli za lučke in power, reset nikakor ne moreš nič uničit, pač samo ne dela... Glede RAM-a, razen s kladivom ne grejo napačno v slote >:D
The one and only

joza20 ::

Maš pa probleme

Z tem da si narobe priklopa kable ne more biti nič narobe. Ko priklaplaš pover on in pa reset je vseeno kako obrneš */- , saj je važno da narediš stik ko pritisneš na tipko. Za HDD let (ali pač kako maš oznako ) in pa ovega drugega pa je pomembno. Če si narobe obrna ti nebodo svetle lučke na ohišju, samo zamenjaš pa bo delalo.

Odklopi vse kot ti je že bilo povedano. Disk nastavi na MASTER in ga priklopi na IDE 1 (maš 80 žilni kabel?). Če maš 2 ploščici rama probaj samo z eno in vsakič na drugem mestu, dokler ne bo delovalo(probaj tudi z drugo ploščico). Če še vedno ne bo delalo pa resitiraj bios in ponovi. Če še s tem ne boš odpravil težav pa pelji na servis. Drugače ti žal ne morem pomagati.
LP

;-) ::

mcrastur zaj pa nehaj motovilit z to VEDNO isto sliko ker si orenk bedn.;((

Duhec ::

@Mcrastur, preveri, če nimaš na reset konektorju kakšno ledico gor in je tako v šlusu (kot bi držal skoz reset tipko) in zadeva ne bo štartala. Enostavno izklopi reset konektor, pa vklopi ponovno mašino.

kokos25 ::

samo dva kablčka prklop pow on in res...druge izklopi....
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

cajac ::

ma ja sej lohk je 100 kombinacij narobe nima bit pa kej...jst bi uzel knjigco tm vse lepo pise not sam najdt je treba pa prebrat par besed
I aM tHe OwNaGe, BiTcHeZ

RookY ::

Pravilno vstavi procesor...lahko potem še bios resetiraš.
Pa vklopi samo power on in speaker, da ti bo javil napako. Nič druzga ne rabiš not dajat.
Če si to troje v redu priklopil, bi ti moral speaker ob zagonu javit napako.
Če se speaker ne oglasi, sta dve varianti: nekaj si narobe priklopil ali pa je mamaplata zanič.

Pa še enkrat preveri, da si pravilno priklopil speaker...da nisi pinov slučajno falil. Speaker ti je edina komunikacija ob napakah.

A se procesor in čipset zagrejeta ob vklopu?
Preveri še, če si vklopil oba priključka napajlanika na plato...če maš dva seveda
Juhu juhu spet bom bruhu

Fish <>< ::

Veš kaj se mi zdi čudno. Da se ti disk ne zavrti. Namreč disk bi se moral zavrteti tudi, če je IDE kabel odklopljen in je priklopljen samo napajalni kabel.
Če to že veš, si pa mogoče IDE kabel narobe priklopil. Ker nekateri kabli nimajo zaščite na konektorju proti narobnemu priklopu.
FisH <><

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fish <>< ()

mcrastur ::

mnja ... zdej bote usi pizdil ... ma boli me kurac !
uglavno ... nism vedu da mora bit hkrati priklucen 20pinski prikluček od napajalnika pa še tist k je za P4 ... ja nub sm ... bmk :8)
in to je to ... ce to ni prkluceno so taki problemi ... vse dela ... danke enivej !
lp!

Camalotz ::

Hahaha... :D
No lepo, si se nekaj naučil, mi bomo pa pri naslednjemu,
ki se mu bo svetovalo, upoštevali tudi to možnost.
Bodi tako dober in v zahvalo za trud prilepi link na to temo v:
"Prigode računalniških serviserjev/administratorjev"
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

AndrejS ::

:D :D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uspele slike (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Sedem umetnosti
33141504 (16627) Longinus
»

Problemi z računalnikom !! NUJNO !!

Oddelek: Pomoč in nasveti
61015 (904) BrzoBub
»

Najboljši fotoaparat v GSM-u!

Oddelek: Mobilne tehnologije
195192 (4489) V-i-p
»

restarti pc-ja!! zakaj?? zaenkrat nimam pojma....

Oddelek: Pomoč in nasveti
221642 (1284) Hoppus
»

prosim pomagajte, sem uničil procesor?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131111 (776) City

Več podobnih tem