» »

Voltaža CPU-ja :d

Voltaža CPU-ja :d

Mulh ::

Zanima me, do koliko je varno mučiti procesor, za 2410mhz rabi 1.825V, za 2480mhz 1.925V za 2510mhz 2.0V za 2540mhz 2.075V >:D vendar tu postane nestabilen, zanima me, če je vredno toliko procesor mučiti ? >:D

S temperaturami ni problema, tja 36° na 2.0V

lp

MEDENA ::

zdej mora imet že vsak svoj post ?

Mulh ::

Ne sam zanima me...

Imam abit nf7-s, amd mobile 2500, geil 512mb, ti me omejujejo da bi delal z visokim množilnikom, sedaj sem probal z 2.15V vendar se mi pojavi nek moder oken (če prvič vidite ta screen resetirajte računalnik...) Koliko ste imeli vi največjo voltažo ?

Zgleda sem naletel na nek slab primerek mobilca, ki se ne navija prav dobro...

MEDENA ::

ne pretiravaj preko 2.00v z navadnim hlajenjem

kako mobilc ma ja vse odklenjeno....znižaj multi pa nabij FSB 225*11 ali nekaj takega...mora delat na 1.95v

Mulh ::

Js mam probleme z rami, sj gre do 240, sam pol pri več mhz, noče, tko da imam množilnik 12× pol pa grem čez 210, em 11× 225 gre, sam ni stabilno, takoj ko kaj več poženem se mi resetira ?

MEDENA ::

memtest požen pr 225 pa vidiš al so rami al ne

#5

Mulh ::

Mah itq morm se znebit tega, bom kupu verjetno TwinMOS bom še vidu no, memtest bom šu pa zdle pognat, grem ga spet mal zmučit >:D

Alexius Heristalski ::

Zivcek, mene pa zanima stepping tvojega mobilca. Če ga veš, ga prosim povej.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Mulh ::

Ne vem, bom povedu, verjetno jutri, ko bo treba vse raskopat, ker zdajle mam tole vse na mizi >:D

Alexius Heristalski ::

No, kako se glasi stepping tvojega mobilca?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Mulh ::

axmh2500fqq4c 9761393280158
iqxea 032ztpgw

?

Alexius Heristalski ::

Za primerjavo je tukaj stepping mojega mobilca:
AXMH2500FQQ4C 9761393280247
IQXEA 0327TPGW

Vidi se, da je skoraj enak kot pri tvojem procesorju, razlika je le v serijski številki na zadnjih treh mestih. Mimogrede, malo si se zmotil, ko si napisal 032z. V glavnem, moj proc se obnaša podobno kot tvoj: Prime95 stabilen je pri 220x11.5=2536MHz na napetosti 2.05V. Zgleda, da je res iz ene slabše serije, kupljen je bil v E-misiji v LJ 10.6.2004. Če ne drugega, je bil vsaj svinjsko poceni (21.5k).
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Mulh ::

Aha, hvala za ta podatek, potem imava midva 72W ;((

72W

In 45WTa je pa 45W:

Takrat js še nism vedu zakaj se gre :8)

MEDENA ::

AXMH = MOBILE 45W

FQQ4C = OPCGA/100°C/1.45V/512k/266FSB

Alexius Heristalski ::

Ne, midva imava 45W.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Mulh ::

Mah js rabim isto voltažo, 2.05V za 2501mhz, pa še čist stabilno ni :8)

_Anarhist_ ::

Ali je bolje kupiti potem mobile z 42W kot pa unega z 72W ali mi bo to delovalo na msi KT6V ali naj raje kupim navadnega bartona 2500+ za 18k :\

RC14 ::

Da ne odpiram nove iste teme pa bom kr tukaj vprašal.

Zanima me, kolikšna voltaža na procesorju je še varna za delo 24h na dan. Imam procesor A64 3000+ 939 Winchester, plata MSI neo2 in mi kaže voltažo 1.616V. A je to prevelika voltaža za vsakdanje delo? Procesor je bolj slab za navijanje in mu moram dati tolikšno voltažo za stabilno delovanje na 2412Mhz. Kolikšno voltažo imate vi za vsakdanje delo na takšnem procu??


Lp

|KoRn| ::

Za vsak danje delo ne rabiš tak OC, daj ga na največ kar premore na 1.45V (najvišja default voltaža). Da boš na varni strani >:D
Freak on a leash!

RC14 ::

|KoRn|:
ja verjamem da je tako najbolje, ampak sam dobro veš, da ima veliko ljudi OC compe 24h na dan. Prej sem imel bartona 2500@3200+ in ga nisem nič kaj odvijal. Igram veliko iger in se mi res ne da za vsako reštartat mašine in navijat, da bom udobno igral.
Pač zanima kolikšna je tista voltaža, da nima bit kaj narobe za procesor?? Torej ali je recimo 1.6V preveč??? Samo to me zanima. Pa čim več mnenj prosim.

Lp

|KoRn| ::

Prebral sem na enem formu, da do nadaljnega 1.7V bi naj bila tista meja, na kateri se še ti novi procesorčki ne potijo preveč. Tako da 1.6V mislim nebi bilo preveč škodujoče.
Freak on a leash!

RC14 ::

|KoRn|: hvala za informacijo

mogoče še kakšno mnenje ?

Lp

JIM22 ::

Ja, do ene 1,65V ni panike. Jaz imam za vsakdanje delo navit procesor a64 3000+(s.939) iz 1800mhz na 2900mhz in z voltažo 1,5v+10% = 1,65V. Ram je pa BH6 in napetost na njem imam 3,5V (24/7). In vse dela ko urca.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

RC14 ::

JIM22:
Še tebi hvala. 2900mhz8-O . Si pa srečnež. Ga mogoče prodaš v bližnji prihodnosti??:\


Lp

JIM22 ::

Ja bom ga prodal takoj ko pridejo k nam proci z Venice jedri. Ja, kaj pa češ sem dober stepping najdo>:D.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Roadkill ::

Jest sem po svoje malo razočaran s svojim winijem.. je cbbdh 0448, od koder prihajajo najhujši OCji, pa mi ga ne rata spravit preko 2650 (super_pi stable)... Res pa je, da sem mu zaenkrat dal največ 1.612 V.. Bom sprobal 1.7, da vidimo, če je kaj bolj stabilen.
Mene bolj zanima, koliko je voltaža pomembna pri stabilnosti rama? višja voltaža = niži steppingi?

RC14 ::

JIM22: Poglej ZS !


Lp

RC14 ::

Roadkill: A imaš zračno hlajenje, če imaš je verjetno to krivo da ne gre višje. 2650Mhz tud ni tko mal, tk da nimaš bit za kaj razočaran, drugače pa še probaj malo dvignat voltažo kot si že sam napisal, pa poročaj.

Lp

Roadkill ::

No sej sem napisal, da sem MAL razočaran, kar pomen, da sem še vedno navdušen, ampak te mal razjezi, k vidš folk k navije proc iz iste serije na 2900mhz na 1.5v :)
Zdele sem probal 1.7v pa ne gre super_pi skozi če je nad 295 nestabilen.

Ne štekam, zakaj bi bilo zračno hlajenje lahko krivo, saj se proc ne greje toliko, da bi bila temperatura problem... pomojem.

JIM22 ::

Mogoče te pa malo memory controler zeza, al pa ram. Povej malo več kakšne nastavitve imaš.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Good Guy ::

dej latence ramov poviši
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

tiborrr ::

Tudi meni ne gre nad 2.5GHz stabilno, pa ce se na glavo postavim. Saj je 700MHz overclock tudi lep rezultat...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Roadkill ::

Ma timinge ramov mam itak "odpete", ker apacerji niso za nizke timinge delani.
Pač ne gre nad 700, kot je tiborrr rekel.
Karkoli spremenim, se bo sesul točno pri 296*9, medtem ko 295*9 še pride skozi super_pi 1M , 294*9 je pa že zelo stabilen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

JIM22 ::

Najbrž tele Apcerji kihajo. Probi množilnik dat na 8 in poveči fsb in boš takoj vido kje si.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Roadkill ::

Ma ni to no... pač procesor gre "samo" do 2600mhz. Tut če dam razmerje fsb:ram na 1:2...
Apacerji pa drugač delajo kul do 285mhz..

tiborrr ::

Tudi moji delajo do 284MHz, vec pa ne. Stabilnosti ne priporomes, pa ce spustis RAM na divider 133MHz
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Veron ::

kaj pa pomeni volktaža 1.775V na athlonXP 2500+ (2,2Ghz - 200x11)

Temperature nikoli niso bile preko 60°C

Dr_M ::

klik

asrock plata + 1.66V :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342816 (15600) peter_ki
»

navijanje xp-m na nf7-s 2.0

Oddelek: Navijanje
221743 (1293) SepoX
»

Mobilc na A7N8X-E Deluxe

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201383 (1189) Fizikalko
»

Nakup Athlona XP-M 2500 45W ali 72W

Oddelek: Navijanje
101186 (1049) Tic
»

NF7-S + XP-M (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
664928 (3809) Gajba

Več podobnih tem