» »

Ultimate gaming komp

Ultimate gaming komp

SonGoku ::

Lep pozdrav!

V kratkem (1-2 meseca) bom nabavil nov računalnik. Nekaj komponent imam že doma (kot npr. chieftec-ov napajanik, dvd-rw, monior, disk itd.). Kupiti nameravam ohišje, matično, ram, procesor, in grafo. Za to sem pripravljen odšteti do 300k sit. V mislih imam sledeče:
- Abit fatal1ty an8 matično ( -klik-) cena je okoli 60k sit
- 2 x 512 RAM (odločam se mel ocz in crucial kyper ballistix PC3200) - cena okoli 60k sit
- za proc. sem malo v dvomih kaj vzeti ( AMD 64 3400+ ali 3500+ 90nm) - cena n.a
- grafa al 6600GT al X700Xt na pci-e (katera bolša?) - cena +- 60 k sit
- ohišje naj bi bilo prostorno, zračno in v črni barvi (chieftec, antec, thermaltake...) -cena 30k sit

To je to. Če mate kakšen bolši predlog oz. svetovanje glede česa kar napišite:D . Maybe sn celo kaj ključnega pozabo:P :8)

lp

frenk ::

a ti temu rečeš ultimate gaming komp?:D

dej vsaj x800xt al pa 6800ultra not:)

pa s procesorjem in plato ne pretiravat dokler ni dobre grafe not;)

cosmos ::

Ditto

dxx ::

Za tako grafično (6600GT), bi dal jest rajš semprona not, pa prišparal dnar, pa si pol rajš kupil kakšno 6800 Ultra kartico.

para-site ::

če iščeš komponente za gaming mašino za tolko keša, potem dej noter
Ati radeon X850 PCIe
ali
Geforce 6800Gt PCIe

mtosev ::

Ne ne naj da ATi Radeon X850XT PE ali nVidia 6800U.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

cosmos ::

pa upam, da veš da majo S939 plate 24 pinski ATX konektor, k praviš da boš uporabu star napajalnik

sicer se da dobit adapter, samo mislim, da za S939 plato kr rabiš nov napajalnik, še posebaj zaradi zahtev po 12V
sam sem vzel Antec 480 Neopower, ki omogoča realnih 18+15A=33A na 12V

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cosmos ()

SonGoku ::

No pa jemljite tisti ultimate v " ":8) . Ker vseeno se mi zdi malo preveč 120k sit za grafo. Ajde 80-90k bi še šlo ne pa 120k8-O . Razen da prišparam pri procesorju, to je varjanta:\ . Kerega pol priporočate namesto 3500+?

lp

Gaber ::

Že 3000ko lahk za hec naviješ na 3500 tko da tuki se kr da pršparat :) ...

SonGoku ::

pa upam, da veš da majo S939 plate 24 pinski ATX konektor, k praviš da boš uporabu star napajalnik


A se mi pol splača vzet eno dobro antec ohišje s takšnim psu (če je to sploh možno:\ ) ?

AndrejS ::

Pozabil si sistem : winXP !!! :D

VASkO ::

za grafo ki je za gaming skoraj najbolj pomembna mislis dati manj kot p za plato???

rajsi vzami cisto solidno s939 plato s solidno ceno pa grafo kaksno X800XL (X800XT na PCIe vodilu in prehod na 0.11 mikrona). plata recimo DFI ultra-d nf4 pride v avstriji 145eur, dosti manj kot 60 jurjev za abitko.

pa procesor je obcutno predrag. 20 jurjev razlike proti 3200+ pa je jedro itak isto, pravtako navijanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

cosmos ::

Glede napajalca:

praviloma si kar dobro prišel skoz če si vzel Antec ohišje+PSU, samo boš moral sam prevert ali so že novi napajalniki noter
sam, če maš uredu ohišje, bi šel jaz samo po napajalnik

Neopower ma eno zelo priročno stvar, kable se priklopi in odklopi po potrebi, tako da maš priklopljene samo tiste, ki jih rabiš.
Obstaja v 380 in 480W verziji, če prav vem (nisem checkiral njihovega site-a zadnje čase)

Nekateri na slotechu tudi zelo hvalijo Tagan-a, ki je nekoliko cenejši, ene testi na netu ga kažejo v zelo dobri luči, me je pa mal zmotil, da jim je na Anandtechu, kjer delajo workstation/server test-e (računalniki laufajo 24/7) Tagan že večkrat odpovedu. Lahko da gre za slučajnost, sam Antec-i True power so ves ta čas delali.

SonGoku ::

Zdaj ostaja le še vprašanje v kateri trgovini to kupit:\ . Hvala za pomoč:D

lp

frenk ::

a pa ste vi sigurni da na 24 pinskem konektorju ne bo delal 20 pinski z navadnega napajalnika?...men je še zmer delal ko sm kakšno mašino sestavu:)

songoku: v bof-u lahko po naročilu dobiš večalimanj vse komponente, samo je za počakat kakšen dan ali dva...enkrat dopoldne se oglas pa bomo pogledal kolk bi te pršlo vse skupaj...pa tud velko izbiro ohišij maš, tko da lahko u živo vidš kako zadeva zgleda

Gaber ::

Maš prov, 20 na 24 preverjeno dela brez problemov (sam prov ga morš udet, hehe), če pa koga moti pa stane adapter tm okol jurja...

cosmos ::

saj to sem tud jaz napisal

napisal pa sem tudi, da je 12V linija glavna zahteva teh sistemov in deljena 12V linija, ki jo uporabljajo novi Antec in Enermax napajalniki optimalna izbira

SonGoku ::

ok frenk, se bom enkrat ta tedn oglasil v bofu pa bomo malo prečekirali:D

lp

Pentium1 ::

vzem naslednje:
2x512DDR kingson ram=60ksit
Amd Athlon 64 3000 al pa 3200=40ksit do 50ksit
2xAti radeon X600(frendu sm zrihtu komp pa ma dve ati x300 mal navite pa dela boljše kot x800)=60ksit do 70ksit, če maš cash pa uzem 2xX700
pa tisto plato k si jo gor napisu=60ksit
ohišje pejd u comtron iskat za 33ksit, ful hladi=33ksit
kupi si dobro vodno hlajenje=40ksit do 60ksit k boš navijal da boš brez skrbi
Pentium 3.0ghz+Zalman-Bakreni, 1Gb DDR ram Dual, DVD+/-RW, Ati Radeon 9600XT 256 DDR Ram, Intel PE856PERL, Pinnacle TV tuner, 160 Gb SATA 7200 rpm 8MB cache

Boki_ ::

frendu sm zrihtu komp pa ma dve ati x300 mal navite pa dela boljše kot x800

Pol pa svizec zavije čokolado v folijo...

pol pä sweezec zäweeye chokolädo w foleeyo :D
I'm back

PrimozR ::

ROFL! Kuko bosta 2 X300 delale bolš k pa X800XT (mrbit, sam težko to omogočata 2 6600GT). Itak pa ATI sploh nima tehnologije podobne SLi in se ne da povezat graf. Buče prodajaš mladi gospod. Drgač pa moj dream machine je AMD64 3000+ (Winchester) pa 6800GT pa giga kvalitetnga rama (Apacer al pa Twinmos speed premium) vse skup na DFI Lanparty NF4 platki pa en spodoben napajalc k bi vse to futrov s štromom.

JanezekNovak ::

Samo tole bom reku!

Tole bi blo že bolj podobno Ultimate Gaming Comp! ;)
http://www.euroairsoft.com/

Zgodovina sprememb…

cbelica ::

Me je skori srat prijelo... (dobesedno)8-O 8-O 8-O

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

para-site ::

marketinška cena 999.999sit :D

Boki_ ::

U bistvu je kar pocen mašina glede na to ka ma not...
I'm back

overlord_tm ::

in kok takih mašin so že prodal?

drgač pa Ultimate z velko začetnico :D

Zgodovina sprememb…

timj010 ::

Mogoče jim je kaki kupo ki ne ve kaj bi z denarjem.:D
AMD 3500+; OCZ platinium rev. 2;
OCZ powerstream 520w; DFI lanparty sli-d;
6600GT


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem nov komp

Oddelek: Kaj kupiti
331711 (1232) ZeCHoW
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59727707 (16253) LittleDevil
»

Nov računalnik na PCI-E.

Oddelek: Kaj kupiti
282433 (1414) Jeronimo
»

Nakup novega računalnika - predračuni, lepo prosim za pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
1627462 (5553) CaqKa
»

Kakšen računalnik za nekje 400 jurjev?

Oddelek: Kaj kupiti
371726 (973) JustVi

Več podobnih tem