» »

v accessu slaba baza podatkov

v accessu slaba baza podatkov

baksuz ::

zdravo problemi
jest mam v accessu bazo z 195000 zapisi, ki je slaba
sej ce dam distinct po ICO stolpcu dobim, da je 143000 zapisov. torej skoraj 50000 zapisov je podvojenih zdej pa mene zanima kako bi lahko jest to precistu, v bazi je priblizno 25 stolpcev. ICO je šifra podjetja, vsi ostali stolpci so razni opisi
podjetja ter dejavnosti.

za vsakrsno pomoc se ze v naprej zahvaljujem

Matej_ ::

Torej, če nimaš nobenega edinstvenega ključa, potem prvo skopiraj tabelo, zatem izbriši vse iz tabele in na koncu vnesi distinct vrednosti iz skopirane tabele. Če potrebuješ SQL stavke povej.

baksuz ::

ja jest bi rabu SQL stavek, ce se da

Matej_ ::

Potem ko si naredil kopijo tabele (samo potegneš z desnim gumbom v accessu in izbereš copy), je prvi stavek: "DELETE * FROM originalnatabela", drugi pa "INSERT INTO originalnatabela (prvistolpec, drugistolpec...) SELECT DISTINCT (prvistolpec, drugistolpec...) FROM kopijatabele".
In to je to.

baksuz ::

zdravo!
ej men tole ne dela sej mi javlja error pri distinctu (Syntax error (comma)in query expression '(DIC,ICO,LONG_NAME,PSCB,DESCRIPTIO,PRAVNAFORM,MAILING)
a lahko sploh vneses vec stolpcev pri distinct
hvala

Matej_ ::

Daj prilepi SQL stavek sem gor da vidim kaj je v njem narobe, sicer pa tule je še en konkreten primer ki zagotovo deluje, če je morda v mojem prejšnjem postu bil kak del dvoumen:
insert into test (id,ime,zaporedna,velikost) select distinct id,ime,zaporedna,velikost from testkopija

baksuz ::

evo to je sql stavek
insert into duplikat ico,long_name,psc
select distinct ico,long_name,psc
from nova

Duplikat je nova tabela in sicer prazna z tremi stolpci,nova je pa tabela s podatki
zdej mi pa javlja syntax error in insert into statment

drugac sem pa jest to resu na naslednji nacin papovej kaj mislis:

SELECT First(Tabela.DIC) AS DIC, Tabela.ICO, First(Tabela.LONG_NAME) AS LONG_NAME,
First(Tabela.PSCB) AS PSCB, First(Tabela.DESCRIPTIO) AS DESCRIPTIO,
First(Tabela.PRAVNAFORM) AS PRAVNAFORM
FROM Tabela
GROUP BY Tabela.ICO;

Matej_ ::

Kar se SQL stavka tiče, manjka ti oklepaj "insert into duplikat (...)" polja našteješ v oklepaju. Tvoja rešitev je na prvi pogled tudi v redu - malo več pisanja za enak rezultat.

baksuz ::

ves kaj sem opazu tale tvoj stavek je malo pomanjkljiv ce imas duplikat malo drugace kot original pot ti se vedno napise oba


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MS Access (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
647046 (5104) travica
»

[SQL] Insert

Oddelek: Programiranje
251978 (1580) greentech
»

[Java] Evidenca delovnega časa - Java v navezi z Accessom

Oddelek: Programiranje
393183 (2403) c0dehunter
»

dve tabeli v eno

Oddelek: Programiranje
61251 (1102) DJroky
»

Problem z insert statementom asp+M$ Acces

Oddelek: Programiranje
9940 (833) webblod

Več podobnih tem