» »

Težave pri vgradnji Linksys 54g PCI adapterja

Težave pri vgradnji Linksys 54g PCI adapterja

milkec ::

Mogoče je res bedasto vprašanje, ampak meni to povzroča težave.

Včeraj sem hotel vgraditi PCI adapter v PC (PII 350, BX/ZX nabor čipov, WIN 98 ) in mi stvar ni hotela delovati. Ustavilo se je še pred štetjem RAM-a. Ko sem kartico odstranil je stvar delovala. Sem poskusil tudi z drugi delujočo (preverjeno) kartico, pa tudi z zamenjavo slotov, pa ravno tako ne deluje. Zanimivo pa je, da enkrat pa mi je uspelo priti skoz, windowsi so zaznali PCI kartico, sicer niso znali poiskati driverjev (software je bil že prej inštaliran), vendar kljub vsemu. Ko sem poskusil še enkrat nastaviti driverje, sem moral reštartati PC in zgodba se je ponovila.

Sumim, da je težava v tem, da se moj BIOS (ali pa motherboard) tepe s PCI adapterjem. Imate kakšen nasvet kaj naj naredim, usmeritve kje naj kaj iščem...

Hvala za vse odgovore!

Dzonson ::

in kaj se zgodi, ce v isto PCI rezo vstavis kaksno drugo kartico?

milkec ::

Vse deluje, sem imel v isti reži tako zvočno kot modem in je vse delovalo brez problema.

Brane2 ::

Nekje v BIOSu imaš opcijo, da resetiraš PnP podatke..
On the journey of life, I chose the psycho path.

danielka84 ::

Aa niso te kartice PCI v2.2 ? No meni tudi nikakor ni delovalo v starejsem racunalniku. V novejsem pa..
ni-da-ni

milkec ::

Brane2 bi mogoče lahko kako konkretneje pomagal?

Zdajle sem namreč nadgradil bios - z najnovejšim od proizvajalca. Imam namreč vtechoco ploščo z awardovim v4.51 biosom. Ko sem nadgradil bios je ta še vedno verzije v4.51, vendar je za dve leti novejši, pa je kljub vsemu pe vedno iz 5 let star.

Verjetno ne bi bilo smiselno, da bi inptaliral direktno awardov bios v6.00?

A je še kakšno upanje, da bi ta kartica delovala na tem računalniku?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samodejen zagon ATX racunalnika ob vklopu v strom

Oddelek: Pomoč in nasveti
81440 (1281) NupY
»

BIOS update, ident. plate...

Oddelek: Strojna oprema
171527 (1368) segedinar
»

Kateri 32GB disk?

Oddelek: Kaj kupiti
7734 (673) Zoidberg
»

Tezava-Msi6163pro & Celly C-mine

Oddelek: Pomoč in nasveti
10806 (698) Spajky
»

-5.0 V

Oddelek: Pomoč in nasveti
5917 (841) noogy2noogy

Več podobnih tem