» »

-5.0 V

-5.0 V

noogy2noogy ::

Torej težava je sledeča:

1. Ob zagonu računalnika se pojavi na zaslonu obvestilo, da je "system hardware abnormal, press any key to continue..." in sicer opazim, da ni napetosti -5.0V (Award Modular BIOS v4.51PG).
2. Po pritisku na space se računalnik normalno zažene in ne povzroča nobenih težav (vsaj ne opaznih).
3. Zanima me na kaj vpliva ta napetost in kakšne posledice ima lahko uporaba računalnika v takem stanju (ali gre lahko kaj k vragu?!?!) :|

hvala
lp noogy

yjj ::

Ne igraj se z tem, kupi nov napajalnik ali ploščo

miranpozar ::

Sigurno imaš MSI plato je tako? Pojdi v BIOS in tam najdi opcijo "power suppy fan detected" ali nekaj podobnega (ne vem točno, ker nimam nobene MSI plate pri sebi trenutno) in preklopi na disable.
Fora je pri MSI platah, da pogledajo hardware... naprimer ventilatorje ipd. Ker pa ti tam nimaš priklopljenega extra ventilatorja, v BIOSu pa imaš nastavljeno, naj pogleda (detect), on misli, da je nekaj narobe in začne jokat! Pravtako lahko odstraniš naj pregleduje ventilator od CPUja, če imaš takega, ki ne zna šteti obratov (Celeron). Nekatere funkcije (kontrola voltaže) pa le pusti vklopljene, da te bo opozoril, če bi šlo s tem kaj narobe.

Ne sekiraj se... kot si tudi sam opazil je s plato vse OK!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

noogy2noogy ::

miranpozar: Hvala za tolažbo.
Ker pa gre za služben računalnik, ki ga ne smem sam odpirati kljub temu, da sem administrator, ti ne morem odgovoriti za katero ploščo gre. Sem pa poklical še na služben servis, kjer so se strinjali s tvojimi ugotovitvami in mi svetovali isto (izklop preverjanja v BIOSu)

Hvala še enkrat!
lp noogy

XCT ::

Mogoce pa je ventilator ali pa kaj druga narobe priklopljeno + in - ker gre za enosmerno napetost.
In potem javi napako.
Web developer & designer
http://www.medialabs.info
http://nk-polskava.medialabs.info

noogy2noogy ::

ne, ne, ne....
Napaka se je pojavila nekega lepega dne, prej je vse delovalo normalno. Enkrat pa sem ga ugasnil in ko sem ga naslednje jutro prižgal je piskal....
lp noogy


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sesuvanje i7 3820, 64GB sistema, NUJNO (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
507113 (5120) Icematxyz
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398574 (8021) Pšenični
»

ASUS M2N-E (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
877298 (4222) planetparty
»

Navijanje AMD-ja

Oddelek: Navijanje
322108 (1379) Boky
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684277 (3318) rc-car

Več podobnih tem