» »

Crossover/UTP kabl?!

Crossover/UTP kabl?!

Morph3us ::

Zanima me ce sta kabla za utp in crossover ista, in ce so konektorji isti.....poleg tega;ce lahko pr ennemu Utp samo konektorje poščipam pa iz tega nardim Crossover kabl.... In sicer me zanima kako se obrne žile kabla, da bo potlej crossover in ne utp.

Poleg tega prosim ce mi se poveste ce bo tole stimal, sliko mreze prilagam pa povejte ce bodo mel usi racunalniki internet oz. ce se bodo vsi racunalniki med sabo videli?!

tnx lp
  • zavaroval slike: Predator ()

bastadu ::

Malo poglej pod članki, ker obstaja en o Ethernetu:\

Lith ::

Ok,

1. kabel in konektorji so fizično enaki za Crossover / patch, samo pini so na X-over drugače obrnjeni
a. helpdesk/wiredoc - - - s slikami
b. make-cat5E

2. lahko na enem kablu en konec odščipneš in daš tam konektor po X-over diagramu (ena stran normalna, druga X-over --- NE obe X-over !!!)

3. sliko mrežne razporeditve si lepo narisal, a žal se bodo med sabo računalniki samo 'videli' ne bo pa noben drug zaganjal interneta kot tvoj in server (pa še to boš moral na vsakem posebej zaganjat ADSL povezavo)
Rešitev:;
ROUTER - je naprava ki je namenjena deljenju internetne povezave, zato naj bi bil priključen direktno na ADSL, potem pa ostali računalniki v njega oz. switchi
Router ima svoj IP naslov, ki mu ga ti nastaviš za lokalno mrežo in potem vsem računalnikom v lok. mreži poveš, da je GATEWAY ta IP od routerja - tako bojo vsi imeli dostop do interneta



tako....

LP
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lith ()

Morph3us ::

Torej se internet nemore prenasati po crossover kablih?....razumem da bi bilo to kar si narisal najbolj logicno in dobro..ampak na zalost nemorem prek ruterja ker le ta vsebuje firewall postavljati serverja za razne igrice(mam totalno zbrko s porti-in mi ne uspe da bi delal)...torej kaj ce bi namest crossover kablov dal UTP kable...internet bi se prenasal vendar nebi se racunalniki videli in tudi igric recimo z bratrancem nebi moral igrat? Mam prav, ker je UTP samo enosmerni kabel....

bastadu ::

Popolnoma si zgrešil stvar... Crossover je samo način vezave kabla, ki ga uporabljaš za povezovanje npr. PC - PC. Tako cross kabel kot navaden sta UTP kabla... In nihče od teh ni samo enosmeren... Prosim preberi članek najprej, preden greš sploh dalje:)

Morph3us ::

cemu potlej internet nebi delal na ostalih racunalnikih??8-O

Lith ::

¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Mr_Globus ::

adsl->server->router->enako naprej

SasoS ::

Ne vem zakaj ne bi delalo tako kot je narisano. Saj Siol dovoljuje 4 seje. Edino kar ne bo delalo - vsi računalniki ne bodo v istem networku. "Moj računalnik" in "Server" ne bosta mogla šerat fajlov ostalim.

Mr_Globus ::

Aja sem mislu da boš mel statični ip. Vsaj če bi rad mel server pa to :D

hruske ::

Vsi računalniki bi ob taki postavitvi in pravilni nastavitvi morali imet internet, videt pa se ne bi smeli.

In obratno. Od drugačni postavitvi bi se morali videt in "imeti" internet, ne bi pa mogel imet serverja, če ne bi nastavil firewalla.
Rad imam tole državico. <3

AndrejS ::

Jaz imam doma podobno vezavo. Najprej na switch - od tukaj pa en kabl na server drugega pa na router za katerim so ostali 3 računalniki. Na serverju pa imam 2 mrežni ena je na switch - druga pa na router, tako da vidim tudi notranjo mrežo. Uporabljam pa level-one opremo (switch + router). Ugotovil pa sem da je pri povezavi switch - router vseeno ali uporabljam crossover ali navaden UTP kabel.

BigBoss ::

@AndrejS : Vseno je kateri kabel, a samo zato, ker LevelOne sam zazna in "popravi" "napačno" vezavo.

AndrejS ::

Saj zato pa sem omenil da imam level-one, ker drugače bi moral biti crossover kabl.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793564259 (1088) c23po
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5827835 (13564) denisbegood
»

Kako priklopiti switch na router ?

Oddelek: Omrežja in internet
83107 (2976) bastadu
»

adsl in 2 compa. vpršanje glede čalnka...

Oddelek: Omrežja in internet
221843 (1603) cackec
»

ADSL in HUB

Oddelek: Pomoč in nasveti
201790 (1487) cmocko

Več podobnih tem