» »

Double boot: kako nastavit Windows kot primarni OS

Double boot: kako nastavit Windows kot primarni OS

Gandalf the White ::

Inštalerou sem najprej Windows Xp pol pa še SUSE 9, pa me zanima kako nardit, da bi se mi Windows zagnal kot primarni operacijski sistem.

Tnx
You cannot pass. I am a servant of the secret fire, wielder of the flame of Anor. The dark fire will not avail you, flame of Udun. Go back to the Shadow. YOU SHALL NOT PASS.

Gost ::

Kateri zaganjalnik uporabljaš? Lilo ali grub?

Ah, sem prijazen, danes:
Boš moral malo spremeniti ali lilo.conf ali pa grub.conf.

Za lilo: najprej klikni tole, da boš imel nekaj materiala, za kaj sploh gre: KLIK

Vidiš torej, da moraš spremeniti vrstico default=linux v default=windows (oz. to kaj imaš pod label za windowse).


Za grub: KLIK

V tem primeru pa spremeniš vrstico default=0 v default=1

Tako se ti bo po določenem času, ki ga lahko tudi nastaviš, zagnal windows operacijski sistem. Tega si sicer ne bi smel želeti, če uporabljaš linux.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

Gandalf the White ::

Ugotovil sem da uporabljam grub, samo ne vem kje najdt to datoteko, kjer se da to spremenit. Sem že vse preiskou pa nč ne najdm.
You cannot pass. I am a servant of the secret fire, wielder of the flame of Anor. The dark fire will not avail you, flame of Udun. Go back to the Shadow. YOU SHALL NOT PASS.

ql000 ::

zadevščino imaš v /boot/grub/menu.lst. Samo glede na to, da uporbljaš Suse-ja pol rajš probaj preko YAST-a.

P.S.
qrc če se hočeš kaj naučit potem raje potelovadi z vnosi v datoteko!
8-)

Gandalf the White ::

Tnx, mi je že ratal. Sej bi že prej v yast pogledal, samo sem pozabu root password. K sreči sem se ga nazadanje le spomnu.
You cannot pass. I am a servant of the secret fire, wielder of the flame of Anor. The dark fire will not avail you, flame of Udun. Go back to the Shadow. YOU SHALL NOT PASS.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz Linuxa v Windows -> MBR (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624412 (3747) WarMaker
»

linux in bootanje

Oddelek: Operacijski sistemi
12904 (815) ql000
»

LILO -- kako spremeniti boot zaporedje

Oddelek: Operacijski sistemi
171245 (1092) BigWhale
»

Suse 9.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
665014 (4300) moj_nick
»

Mandrake 8.0 help

Oddelek: Operacijski sistemi
161347 (1167) simon

Več podobnih tem