» »

linux in bootanje

linux in bootanje

PIII850 ::

na c particiji imam instalirane xpje in suse linux 9.2. Zdej me pa zanima kako nastimat, da se bojo po defaultu nalozli xp in suse linux?
lp

PIII850 ::

popravek

zagnati se morajo XP in NE suse linux

lp

Shaman ::

to pa nastavis v boot loader-ju zdaj pa je lepo vedet katerega uporabljas.
Ce je to lilo imas v /etc/lilo.conf file in tega editiraj da bo default WinXP, druga moznost je da uporabljas grub tu pa malo help uporabi.

moj lilo.conf

boot=/dev/hda
prompt
timeout=50
default=gentoo

image=/boot/kernel-2.6.9-gentoo-r1
label=gentoo
read-only
root=/dev/hda3

# The next two lines are only if you dualboot with a Windows system.
# In this case, Windows is hosted on /dev/hda6.
other=/dev/hda6
label=windows

PIII850 ::

Malo v pomoč - linux je SUSE LINUX 9.2. Zdej ne vem kateri loader uporavbla zato prosim se za dodatno pomoč

lp

Shaman ::

Ma kaj ti imas na isti particiji Win in Linux??????
Poglej v /etc ce imas tam lilo.conf naj bi to pomenilo da uporablja lilo pa tudi, ko boota mislim da napise

PIII850 ::

ja v bistvu imam na C particiji vse.

PIII850 ::

kaj bi blo blojs, da bi naredil se eno particijo pa tam gor meu linux?

PIII850 ::

ker kolkor vem ti takoa li tako nardi linux pri instalaciji eno praticijo??

64202 ::

V yastu poisci boot loader configuration in reci "set default" za winse.

PIII850 ::

ma mam zdej se en nov problem. Sem instaliru XP, zdej pa hocem se linux SUSE 9.2. In ko sem to delal pred casom, mi je instalacija sama ponudila, da mi bo naredila particije potrebne za swap, root itd. Zdej mi pa hoce kr vse neki zbrisat pa ............., pa delat neke pariticije ful velke itd. ????? Kaj zdej

roscha ::

Jest mam pa Linux, pa sem hotel Win XP inštalirat, sam windows Linux particij sploh ne vid, pa prav, da bi on to pobrisal... Kaj pa zdej!?

:D

PIII850 ::

Evo ydej sem vse lepo na novo instaliru - resil tudi problem y bootanje. Hvala ya pomoc.. Zdej pa je nastopil en problem, in sicer ta , da mi je na disku se ustvarla linux particija - ext2. Velka je celih 80GB in ker ne rabim tolko *rabm tam okol 8GB, bi to jy lepo zmanjsal. Sprobal sem ze z partition magicom v XP pa lahko samo zbrisem to particijo, ne morem pa je spreminjati po velikosti. Mogoce tu kaksna resitev??

Drgac pa sem sprobal to naredit tudi v suse linuxu 9.2 in mi je napisalo, da ne more spreminjati velikosti mountanemu disku. Zdej me pa zanima kako jz zadevo unmauntam in potem spremenim velikost??

thx

ql000 ::

Dej roscha ne delaj se norca!

@PIII850: Ob inštalaciji, ko nastavljaš particije pač izberi expert mode in potem imaš opcije za "obdelavo" particije. Ti pač izberi particijo od winsev in potem klikni na gumb resize, določi velikost nove particije, datotečni sistem in mount point (/). Predlagam, da potem tej novi particiji dodaš še eno, ki bo imela mount point /swap. Ne rabiš skrbet kaj bo z originalno particijo, ker jo resize ne bo uničil, ampak zmanjšal! Samo bodi pa pozoren KAM oz. katero particijo boš formatiral , ta bo potem, ko boš zapustil to orodje za particioniranje obarvana rdeče.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lilo boot loader problem

Oddelek: Operacijski sistemi
151924 (1556) Michael7
»

Rad bi bootal Win98 in Windows XP z Lilo

Oddelek: Operacijski sistemi
61675 (1602) Daedalus
»

Kriv MBR?

Oddelek: Operacijski sistemi
131433 (1233) CaqKa
»

Gentoo Linux - bootanje

Oddelek: Operacijski sistemi
101452 (1339) jaBo
»

mount ntfs ?? (win2k particija v linuxu)

Oddelek: Operacijski sistemi
201510 (1218) tico

Več podobnih tem