» »

Problem pri predvajanju muzike iz CD-ROM-a

Problem pri predvajanju muzike iz CD-ROM-a

ricola78 ::

Pozdravljeni,

ima en kolega en problem z predvajanjem muzike ali pa tudi zvoka pri divx filmih iz CD-ja. Zvok namreč malo poka oz je kot da zaostaja. Ima pa Plexstor 48x (CDRW) ne vem zdej točne oznake. Recimo z enim starim cd-rom-om(24x) pa mu muzika dela ok, vendar ker je že tako star ima težave z predvajanjem 700MB cd-jev.
Najbolj zanimivo je to, da ko sem mu nasnel windows xp PRO sp2, je cd-rom(plexstor) začel delovati normalno, se je pa napaka čez čas zopet pojavila. Ima pa eno hudo zvočno Audiolink/96, ter uporablja programe kot so cubase sx 2.2, Reason 2.5, Abelton 4.0 Live ter Wavelab 5.01a. Mogoče je da ga moti en od teh programov. Sicer plexstor normalno peče CD-je.

Zgleda v glavnem tako kot da ga med predvajanjem neki moti. DMA ima enabled.
Ima procesor XP2000 in plata mislim da je ene z Nforce2 chipsetom(asus ali epox, ne vem več točno katera).

Če bi se komu kaj sanjalo, naj prosim sporoči.

Han ::

Plextor in nForce gonilniki za nForce čipovje se menda ne razumejo najbolje...

ricola78 ::

Hvala, sem imel na sumu gonilnike od plexstorja. A meniš, da bi to lahko odpravil z posodobitvijo gonilnikov od plexstorja, al pa kakšn nov firmware. Manjši problem je v tem, ker kolega nima interneta sploh, zato nisem mogel dobit nobenih novejših gonilnikov, pa tudinisem si zapisal točne verzije pekača.
Sicer sem mu že zdavnej reku, da najbolš če kupi en nov pekač.

Rabil sem v bistvu eno potrditev, da je neki narobe s plexstorjem oz s kombinacijo ene od komponent.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376206 (5811) solatko
»

Zvok zelo moteče poka....

Oddelek: Pomoč in nasveti
141227 (960) matrix2
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47931381 (17976) Jaffa
»

Nvidia Nforce 3.13 drivers !!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
845854 (4542) BlackHole
»

DVIX = restartu mašine

Oddelek: Pomoč in nasveti
191001 (813) Jure2k

Več podobnih tem