» »

Kako zagotoviti prikazovanje celotne strani

Kako zagotoviti prikazovanje celotne strani

coldman ::

Torej imam spletno stran (samo html s frame-i). Problem je, ker iskalniki (google & najdi.si) za posamezen zadetek do podstrani podajo samo link do frame-a, ki se ga zadetek tiče in ne dajo linka do celotne strani, ki bi vključevala še top frame in pa frame z menijsko vrstico. Sicer je v nastajanju nova bolj dinamična stran ampak bi rad tole nepravilnost na tej tej strani odpravu. Kako se to da rešiti najbolj enostavno? Iskal sem že po googlu ampak nisem na hitro nič uporabnega našel. Drugače pa primer tega je kako je link iz googla in kako naj bi bilo.

Hvala in LP
  • spremenil: coldman ()

HardFu ::

Nocem bit zaljiv, ampak framei so nekako izumrli ze v prejsnjem stoletju, na netu mas miljardo tutorialov zakaj framei niso uporabni (tvoj google in najdi.si problem) ter se eno miljardo tutorialov o izbiri alternativ.
http://codeable.io

'FireSTORM' ::

tako je
vrži frame-e ven in daj raje tabele gor
Those penguins.... They sure aint normal....

mte ::

tabele? kako je to lahko nasvet začetniku?

Edino pravilno je (x)html+css. Tabele so namenjene prikazovanju tabelaričnih podatkov in ne postavitvi elementov. Razlogov je milijon - tisti ki pravi nasprotno je ali začetnik ki zadeve ne pozna ali pa je toliko prepričan vase (neupravičeno), da misli da se je zanj učenje končalo.

Drugače pa bi sicer lahko nekako dinamično preverjal v vsakem frame-u ali se prikazuje vse ali le določen del in naredil redirect, vendar je to zelo grd hack (še slabše od tabel) in absolutno priporočam čim prej končat tisto dinamično stran o kateri govoriš.
lp

R33D3M33R ::

Ekhm, tabele. Baje so te tudi že izumrle v prejšnjem stoletju ;)
Najbolje je da stran predelaš. Če imaš možnost uporabe SSI, uporabi to, če imaš PHP podporo - še bolje. Tako predelana stran ne bo imela potrebe po frejmih.

Kako preveriti. Za SSI ustvari dve datoteki. Ena naj bo test.shtml, druga test1.html. V test1.html vpiši "Hello World" :) , v test.shtml pa vstavi
<!--#include virtual="test1.html" -->
. Če je SSI podprt, se bo ob odprtju test.shtml pokazal stavek Hello World. Če to ne deluje, preimenuj test.shtml v test.html in poskusi še 1x. Če pa še to ne dela pa SSI očitno ni podprt.
PHP pa preveriš tako, da ustvariš test.php in vanj zapišeš
<?php
echo "Hello World!";
?>


Alternativna rešitev tvojega problema je pa javascript, ki ti ga pa odsvetujem. Da se namreč narediti to, da če top stran ni tista, ki naj bi bila, javascript preusmeri zadevo na glavno stran. Sem uporabljal to tam leta 2002, kake pol leta, pa me je zdaj kar malo sram, da sem se ubadal s takimi neumnostmi :8)
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

HardFu ::

Jap mte ima prav, samo CSS + (x)HTML prideta v postev. Ce pa bi rad podobno funkcionalnost, kot jo imajo framei, se pravi osvezevanje samo dolocenih elementov na strani, pa uporabi AJAX (poglej na google, ce slucajno se ne ves kaj je to - sicer dvomim, ampak se najdejo tudi taki), samo AJAX je dvorezen mec, saj se zgodi da ima uporabnik onemogocen javascript, potem moramo pac ponuditi alternativo, oziroma kar obe resitvi, za ljudi z in za ljudi brez :)
http://codeable.io

mte ::

Niti AJAX ni primeren za tole...si že sam pravilno ugotovil zakaj...
Eno je, če uporabljaš ajax za dodat strani piko na i, da se ti pri določenih zadevah ne osvežuje celotna stran. Podobno je, če delaš neko web aplikacijo s točno določeno ciljno publiko za katero točno veš da javascript ne bo onemogočen.
Če pa ti delaš stran ki bo ajax uporabljala za vključevanje vsebine podobno kot frame-i, pa ni variante da je to ok. Nikoli ne veš, kateri javno dostopni računalniki ne bodo tega omogočali. Google močno dvomim da upošteva javascript. Podjetja tudi pogosto izklapljajo javascript.

Tako da je res edina rešitev server-side ali pa navaden (x)html+css. Drugega ni, vsaj v praksi.
lp

EDIT:
HardPhuck ups, sem prvič malo slabo prebral tvoj odgovor, ampak naj moj vseeno ostane, četudi ti očitno ni namenjen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()

coldman ::

Hvala vsem za odgovore.

Podprt imam tako PHP kot SSI. S popravljanjem stare strani se res ne bom ubadal. Kot ste rekli in kakor sem že marsikje prebral, so frame-i res zgodovina.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Frame

Oddelek: Izdelava spletišč
251643 (1371) Mesar
»

Pomoč z iframe!

Oddelek: Izdelava spletišč
141628 (1415) Vice
»

Nasvet pred izdelavo

Oddelek: Programiranje
162794 (2138) Gandalfar
»

Kako sestaviti "dinamičen" menu

Oddelek: Izdelava spletišč
61086 (1007) njok
»

Kako izdelati spletno stran na osnovi tabele?

Oddelek: Izdelava spletišč
141932 (1670) Jackass

Več podobnih tem