» »

Disk

Disk

[SpydeR] ::

Nameravam kupt 40GB IBMov trdi disk. Ker deluje na ATA100, me zanima, če bi delal tudi na plati, ki podpira največ ATA66 (Aja moja plata je MSI6163). Ker o vsem tem nimam pojma se obračam na vas.

Huey P ::

Ja delal bo. ATA 100 pomeni, da je teoretično prenos podatkov 100 Mb/s, v praksi pa daleč ni tako kot na papirju. ATA 100 diski (tisti najboljši) ne dosegajo niti ATA 66 (66 Mb/s), se pravi, da ne boš izgubil nič, če ga priključiš na ATA 66 kanal - razen, če misliš imeti RAID polje, potem pa je priporočljivo ATA 100.

..::DOOM III: The Legacy::..

Piranha ::

Jaz mam celo en drug mogoče malo starejši standard namreč isto IBM-ov disk z vodilom SCSI Ultra Wide 2, za katere je predvidena hitrost prenosa 80MB/s ampak to še niti zdaleč ne gre tako hitro.:\
Piranha

AlienRex ::

Piranha: SCSI in IDE sta vsak svoj svet.

Piranha ::

Hehe, vem, da je to vsak svoj svet,... to sem skoraj takoj opazil tudi tako, v denarnici, saj sem samo za Adaptecovo SCSI kartico odštel kar 4 cankarje... :DAmpak drugače pa stvar dela presenetljivo dobro, saj mam relativno star računalnik z 266MHz (Pentium 2) pa 192 MB RAm-a no ta SCSI pa kar lepo pripomore k zadevi ni kaj....
Piranha

AlienRex ::

Pozna se tudi pri ceni diska, jest kupujem zdejle en Quantum Atals 10k II 36,7GB (uhh vroce cene:O).
Kartica pa ni nujno da je Adaptec (Tekram DC390U2W, ki jp imam jaz je bla pocen.Pol cneje kot Adaptec, dela dobro morda se bolje kot Adaptecova)
Trenutni disk pa je po moje enak tvojemu 9ES 9GB IBM.

Adaptec - kaj je SCSI
Bye


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prostorni prenosni USB disk

Oddelek: Novice / Diski
446093 (4176) sv7874
»

A je to normalno al je disk prepočasen?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
442978 (2031) strictom
»

Nakup HD za RAID 0

Oddelek: Kaj kupiti
162348 (1922) Leo
»

Vas sanjski racunalnik?

Oddelek: Strojna oprema
442476 (1808) Huey P
»

ATA 100

Oddelek: Strojna oprema
182375 (2056) Putimir

Več podobnih tem