» »

wap54g ali wrt54g

wap54g ali wrt54g

neo977 ::

Kaj se bolj splaca kupiti? Access point (wap54g) ali router (wrt54g)?
Cena je priblizno enaka.

(switch in routanje v primeru routerja bi bilo izklopljeno, potrebujem samo WLAN)

hruske ::

Glede na to, da je cena (bolj ali manj) enaka, bi sam v vsakem primeru vzel wrt54g.
Rad imam tole državico. <3

neo977 ::

na internetu sem zasledil da ima access point boljsi wlan del

JIM22 ::

mene tud zanima razlika med tema dvema modeloma. Za access rabiš še switch al pa router. Ta drug pa že ma router v seb, cena je skoraj ista. Zanima me če ma res access bolši signal al kaj.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

neo977 ::

mam 2 switcha in uporabljam sw router, ker se je do zdaj izkazal dosti boljse kot vse te lowcost variante od routerjev (< 35k)

EDIT: tak da mi je vseeno al je Access Point ali WLAN Router, ker bom tak uporabljal samo WLAN del.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neo977 ()

pujsek_ ::

Res je, da ima wap54 malce boljši wlan del, vendar to se opasi samo pri bridge povezavi dveh APjev!!! Če je stvar kombinirana s klienti pa je to manj upazno oz. skoraj nič...
Tako, da itak nimaš kaj izbirat, po čisti logiki walda da vzameš raj ruter, saj ima malo morje funkcij, lahko izklopiš ruting del, lahko je client in polek uporabiš še switch, razlika je 500sit...
Tako da ga v Linksys ENKAA-i dobiš z kodo popusta -2% za 22ksit!
Welcome shop.wlan-sat portal...

neo977 ::

Tak je, jaz imam ze dva wap54g ze ene par mesecev. Problem je v tem, da imam tezave da se mi LAN del izklopi (oz. enostavno vec ne dela). AP dela normalo preko WLAN-a, ampak z notebooka ne morem dalje prit do LAN-a. Dela povezava med WLAN klienti (npr. 2 notebooka na ta wlan priklopljena), ne pridem pa do serverja (gateway-a). Poskusal sem z vsemi mogocimi fw, pa je vedno ista pesem. AP zacne delat, ko ga dam iz elektrike in potem nazaj vklopim. Oba delata enako... zdaj pa ne vem ali naj se kupim 2 nova wrt54g (kupujem preko firme, za nadaljno prodajo, tak da me pride en cca 19k) ali ne.

EDIT: EDINA stvar, ki jo potrebujem, je WLAN - LAN. Tudi tisti switch v routerju me ne zanima, ker imam ze 3 switche (gigabit - 5, 10/100 - 5, 10/100 - 8). Gre se mi za to, da ne rabim WLANa izklapljat, da zacne spet delat...

p.s.: Saj vem, cisco bi delal, samo 100k+ tud ne dam, ker mi je ta wlan bolj postranska zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neo977 ()

pujsek_ ::

To je problem D-Linkov, za Linksys še nisem slišal da bi kaj takega delal, kam poiskusi najprej kupit ali si izposodit samo en WRT54G in poglej če se bo stvar nadaljevala...:8)
Welcome shop.wlan-sat portal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418276 (11213) Hayabusa
»

brezžični router vs. acces point

Oddelek: Omrežja in internet
144689 (2604) JohanP
»

Wireless linksys router prekinja!

Oddelek: Strojna oprema
323838 (3147) Blisk
»

Kateri firmware uporabiti za router LinkSys WRT54G (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
606805 (4878) plavko61
»

Povezava: wireless router -> access point

Oddelek: Omrežja in internet
133333 (3126) pujsek_

Več podobnih tem