» »

Akusticna soba

Akusticna soba

OMit ::

V svoji sobi kjer prezivim vecino casa, imam problem z akustiko sobe. Najprej sem mislil, da bom problem resill, ko bom postavil vso pohistvo, poleg omar, sedezne mize... a ga nisem.
Zdaj ne vem vec kaj naj naredim. Pri poslusanje glasbe pa se to zelo neugodno slisi, kajti odmev je prisoten. Soba je cca. 5x4 m, ne zelim pa imeti tistih pen ki vsrkajo zvok, da ne pride do odmeva, ker bi mi v celoti pokvarile izgled sobe. Tudi tiste kartonaste skatle od jajc ne pridejo v postev.
Kaksna ideja?
Res pa je, da imam se stene prazne, ker cakam na ene slike, zanima pa me ali bo to resilo problem? Strop je prazen.

LP

gzibret ::

Odmev lahko zmanjšaš tudi s kakimi zavesami. Težje in debelejše so, bolje je.
Vse je za neki dobr!

OMit ::

V zavesah sem ze tudi razmisljal, zal pa so magnet za prah.

Kaj pa kaksne gips plošče ali lesonitke, ki bi jih dal na steno?

jRk0 ::

Slike bodo pomagale. Pa masivni les je boljsi kot iverca. Drugac pa, v razmetani sobi je precej manj odmevov :) in to res:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Tajo ::

Les zelo pomaga pri tem. Na pa pomembno kako je debel, temveč koliko je gladek.
Tudi stene - če ne bi bile čisto gladke, n bi bilo odmeva, ker bi se zvok odbijal pod različnimi koti.
Live is what you make it

gzibret ::

Kaj pa nelakirana pluta? Samo ugibam :\
Vse je za neki dobr!

jRk0 ::

Saj, masivni les ravno zato, ker sploh ni tako gladek v primerjavi z iverco.
Iverca ma prek tako ful gladko plast ponavadi, zato se bolj odbija. Pa velik problem so tudi tla. Tepihi pomagajo fajn, sploh ce mas kaksne laminate al pa parket, ki so zlo gladki.

pa hlace in puloverje po sobi malo razmeci:D bos videl kako bo boljse:)
You fuck up once, you loose two teeth.

b0B3k ::

Videl sem že velike dvorane (npr, šolske jedilnice) ki imajo na dveh stenah po 2x nekako trikotno peno (cca 2m dolžine, 0,5m višine in cca 30-40debeline.) Bili smo trije v prostoru, ki je bil prazen, brez zaves, razen nekaj malega pohištva, pa se ni šlišalo nič odmeva.
To sm vidu v italiji. Izgleda da pravilno postavljene te "pene" zelo "ubijejo" odmev. Sicer bi morebiti kje pisalo kaj več glede "ubijanja" prostorskega ehota ...

dzinte kinte ::

Daj na steno bavalit. :D

OMit ::

Tajo:
"Tudi stene - če ne bi bile čisto gladke, n bi bilo odmeva, ker bi se zvok odbijal pod različnimi koti."

Sten nimam gladkih, odmev pa se vedno obstaja.

Najprej bom skusal problem resiti s slikami, ce pa mi ne bo uspelo, bom zacel razmisljati o lesenih okrasnih ploscah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

izboljšanje akustike sobe

Oddelek: Zvok in slika
115358 (4944) jamiroq
»

Najtišji kraj na svetu, par vprašanj

Oddelek: Loža
277659 (6397) guest #44
»

Zvočna izolacija sobe

Oddelek: Zvok in slika
1812110 (10224) Okapi
»

Zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
61772 (1569) lasse007
»

[Hi-Fi] - Vpliv prostora na zvok... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8212694 (9843) miko 55

Več podobnih tem