» »

Kateri forum

Kateri forum

BIG_Yack ::

Te teme še nisem nikjer zasledil. Vprašal bi, če kdo ve za kak (po možnosti slovenski) forum. In če kdo ve za kak supperrrr forum mi naj še kak slovenski vodič napiše ali pa naredi link do njega. Hvala! 8-)
  • polepsalo: OwcA ()

mx440 ::

tale je dober klik pa tm poišč še slo language pack:D
lol?

terorist pizza ::

mislm da phpbb ni ravno najbolši...

poznam še enega boljšega, tudi open-source.
www.xmbforum.com

velik zabave:))

BIG_Yack ::

Res hvala za vsa sporočila, ki ste mi jih poslali in še mi jih lahko vedno, seveda, če najdem kaj boljšega od phpBB bom vzel sigurno tisto. Zdaj pa nazaj k zadevi.

Hvala. Nisem si zapomnil tvojega vzdevka, ampak vzel bom tvojo idejo phpBB.

OK.

Zadeva je takšna, da sem prenesel že dve ZIP datoteki. Seveda eno v angleškem jeziku in eno (dodatno Language datoteko) za slovenski jezik.


Zdaj pa rabim še navodila (v slovenščini), da bom lahko namestil phpBB forum na mojo stran.

Izide vam sporočim.

Najprej pra bi lepo prosil za navodila. Hvala

CCMbrother ::

Kaj navodila v angleščini pa ti ne nucajo? Recimo tole ali tole! Dvomim, da jih dobiš v slovenščini. Če si bolj domač v nemščini, imaš tukaj navodila v nemščini.

LP!

BIG_Yack ::

Hvala! Hvala! Bo kar štimala angleščina.

BIG_Yack ::

Oprosti na ta navoila pa se res ne spoznam. mi bi lahko kdo napisal slovenska ali pa kje že pišejo? Pa hitro bi tole rabil. HVALA!!!:P

CCMbrother ::

Drugače pa imaš najboljša navodila že v zip paketu...v tvojem primeru verjetno phpBB-2.0.14.zip. Pod phpBB2\docs\install.html
Tam piše vse kar moraš vedet!

LP!

Zgodovina sprememb…

BIG_Yack ::

A ... To pa že vem. Je pa razlika:jaz iščem slovenska navoila. Hvala. No ja če se ti bo dalo jih lahko na kratko napišeš. Hvala!

CCMbrother ::

Sej ni nič za razumet tukaj! Rabiš Apache ali IIS, php4 (z 5-ko deluje, samo imaš hude težave z č-ji) in pa mysql. Kaj to misliš doma postavit ali imaš ftp dostop?

BIG_Yack ::

Doma! Mam na enem strežniku nekaj placa. Samo še vedno nisem našel pravih slovenskih navodil. Hvala.

CCMbrother ::

PHP in MySql že imaš poštiman? Ali uporabljaš katero drugo bazo? Ti bom na kratko napisal navodila!

BIG_Yack ::

Jaz na tistem strežniku nimam nič. Zdaj kopiram datoteke od phpBB na serer. Napiši prosim za naprej....... Hvala!!!!!!!!!!!!!!!

mx440 ::

pol k bos uplodal vse, potem pozenes setup tm vse izpolnis gres next in to je to
lol?

BIG_Yack ::

V redu. Sem si že malo olajšal. Ampak, če se mi ponesreči? Kaj če bi mi to keri od vas naredu gor na server ni problema samo pazite, da neboste nikomo raztalali okrog mojih login informacij. Hvala!

BIG_Yack ::

PS:Suse Linux Pro je res zakon!!!!!!!!1

CCMbrother ::

Torej : Najprej prekopiraš vse datoteke na strežnik. Preden nadaljuješ, ustvariš še prazno bazo. Nato odpreš svoj priljubljen brskalnik in odbrsklaš na http://www.mydomain.tld/phpBB2/install/... ali kamor si pač že prekopiral datoteke. Odpre se ti stran, kjer vneseš vse potrebne podatke.
. Izbereš jezik, vrsto baze (priporočam mysql), izbereš opcijo install, hostname, ime baze, potem uporabniško ime in geslo uporabnika, ki dostopa do baze, prefix pusti default, svoj e-mail, domain name (brez http:// !!!), na koncu pa samo še narediš admina foruma (kasneje lahko dodaš še nove administratorje)...stisneš start install in počakaš! Zdaj bi morala zadeva delovat!

BIG_Yack ::

kako pa narediš bazo? In lahko bi moj predlog upošteval. Ti bom vse poslal po ZS...

d20 ::

bog ima za vse razlog. si pac trd in ne bos imel foruma, sej je na svetu se dost drugih stvari.
http://www.worldjumpday.org

BIG_Yack ::

Aha dragi prijateljčki. Zdaj pa vas imam, ampak se mi niste zamerili. Brez skrbi. Forum ti lahko nastavijo tudi oni, samo, da sem jaz našel samo tiste strani na katerih ti nastavijo na poddomeno naprimer imeforuma.domenaponudnika.nevemkaj. Prosim, če kdo poišče take strani, ki ti servirajo bazo in vse na tvoj host... Seveda phpBB in nič drugega. Linke pošljite sem. Hvala!

overlord_tm ::

In če hočeš na svojmu hostu met, zakaj ga ne postavš sam?

BIG_Yack ::

I dont now what you think. I dont now how to create my forum!!!

Thanks you for help.

Hair ::

Za začetek bi morda poizkusil s tem, potem pa lahko preideš tudi na to in pokombiniraš s tem (samo tisti del o forumu).
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Tody ::

jao sej bolj jasno ti ni mogu napisat. Nastaviš apača v configu imaš napisano kje je koren tvojega serverja in tja odzipaš paket ki si ga dobil. Recimor da si to naredil. Z mysql si dobil tudi MYsqlm admin aplikacijo z katero narediš bazo, ji določiš ime uporabniško ime in geslo po potrebi. Vse to vneseš v potrebna polja ko začneš z inštalacijo in to je to. Potem pa pod menij languages daš notr slovenščino in potem v mapo skins al kaj so svoje preobleke. Vse skupaj moreš še naštimat v configuration v administrativnem kotičku oz za skine moreš se uvozit in inštalirat v sklopu admina panela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PhpBB3 Slovenski languge pack

Oddelek: Izdelava spletišč
255300 (2271) KoMar-
»

PHPBB FORUM (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10315357 (10839) mmorph
»

Postavitev foruma v lokalnem omrežju

Oddelek: Omrežja in internet
61207 (1163) atlet
»

phpBB forum; a dela na IIS?

Oddelek: Programska oprema
221870 (1599) boych
»

Gostovanje foruma

Oddelek: Izdelava spletišč
81147 (1025) pivmik

Več podobnih tem