» »

kako narediti duplikat sistema (brez "ghosta"!!)

kako narediti duplikat sistema (brez "ghosta"!!)

ferjan ::

torej imam problem:

imam 120GB disk s tremi particijami, ki ima nekaj bad sektorjev, vendar sistem deluje. Disk je "Dynamic disk".
6gb - win2003 srv
1gb - swap
ostalo - program files + data

rad bi naredil duplikat sistemske particije na nov svež disk 160GB.

synhronizacija dynamic diskov v windowsevem disk managerju se ustavi na 16% zaradi errojev na disku.

ghost particije (ali diska) se ustavi pred začetkom postopka.

WesternDigitalov utility (in pomoje tudi večina ostalih orodij) za kloniranje particij ne podpira Dynamic diskov.

Torej kako naj naredim klon svojega sistema brez uporabe takih orodij. V mislih imam na nekakšen način shraniti stanje sistema, potem pa na nov disk poinštalirati svež win2003 srver ter čez to inštalacijo restore poprej shranjenega stanja sistema.

kako bi to naredil??

roscha ::

Pomoje no-go. To ni Linux. Kreiranje particij, cp -a ,potem pa še boot manager porihtaš in si zmagal..
Pri meni je selitev na nov disk trajala ene pol ure. S tem da sem kopiral skoraj 50 GB podatkov!

Windowsi so pač smotani, tako hitro verjetno ne bo. Kar lepo začni install iz 0 in reši podatke... 2 dni pa boš fertik >:D Malenkost :D

ferjan ::

2 dni hehe >:D

za podatke ni panike...mam backup

iščem način kako bi kloniral sistem, mam namreč postavljenih kar nekaj serverjev in se mi ne da na novo vsega inštalirat...ker to bi blo pa res ene 2 dni če ne več :|

roscha ::

Mani verjemi. Nimaš šans. 99%

Bo šel vikend k vragu. Pa Visine kapljice si kupi. Da ne boš imel v ponedeljek na šihtu/ šoli/ vrtcu >:D krvavih oči.

Aja in še serverje furaš na takem blesavem sistemu kot je M$.. ja potem si si pa sam kriv. Smola. Kliči na M$ Slovenija, ane. Baje majo zakon support. Ampak meni verjemi da sem ti že jaz vse povedal. Ode ti vikend :D

Še 2x preberi moj prejšnji post kako to zgleda na Linuxu. Če imaš sfukane fajle jih hudič pač ne skopira, ostalo gre. No načeloma se da kopirat čisto vse. dd if=/dev/hdx of=/dev/hdY Pa imaš 100% klon diska. Z napakami vred.


Over & out.

JXS ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JXS ()

roli ::

Ja tale acronis true image je res carski:D .
Sam ga uporabljam.
Lahko pa kloniraš disk,delaš backup,dodaš disk...
LP!
http://www.r00li.com

ferjan ::

eto mi je ratal!!

-najdu sm ene 3 mesece star ghost image sistemske particije (kdo bi si mislu)
-z windowsevim backup orodjem sm backapiral sistemsko particijo ter stanje sistema
-ghostal omenjeni image na nov disk
-restoral omenjeni backup

zadeva dela tip-top!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apache server slo navodila?

Oddelek: Omrežja in internet
71384 (1286) z15ky
»

Postavitev FTP serverja in varnost

Oddelek: Omrežja in internet
162471 (2208) Jeebs
»

Image diska in postavitev sistema

Oddelek: Programska oprema
81035 (938) majlo
»

program za vrnitev compa v prejšnje stanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
6912 (836) Ch4N93
»

mirc scripta

Oddelek: Programiranje
71075 (932) Nejc Pintar

Več podobnih tem